Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy zajlik a karácsonyi...

Hogy zajlik a karácsonyi ajándékozás azoknál a családoknál ahol nem azt fizetik el a gyerekkel hogy az ajándékot a Jezuska hozza?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves múlott , már az elejétől szeretném ha tudná hogy az ajandekot4 nem a Jezuska hozza , hanem tőlünk kapja.Kereszteny családból származom, ahol Jézus többet jelent.Ti hogy unnepeltek?
2016. nov. 14. 10:22
1 2
 1/20 anonim válasza:
89%
Egyszerűen mond el neki. Nálunk az volt, hogy a Jézuska a szeretetet hozza, ami nem túl nagy csúsztatás. A fát mindig is együtt díszítettük, az ajándékok meg azóta is meglepetések.
2016. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
1 éves gyerek még nem tudja felfogni a jézuska és a tőled kapott ajándék közötti különbséget.
2016. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Én ateistának tartom magam, tehát nem hiszek Istenben, de gyerekként nekem mindig feldobta a karácsony hangulatát az, h várni kellett a jézuskát. Miért akarod elmondani neki? Szerintem ez a gyerekeknek jár, addig jó, amig egy ilyet eltud hinni.
2016. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Még annyit, h 1 évesen jó ha azt megérti, h mi a karácsony.
2016. nov. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Kései Sirató ***** válasza:
97%
MOndd neki, hogy Karácsonykor mindenki kap ajándékot, mondd el nyiltan, hogy tőletek kapja.
2016. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, nem is értem a kérdést. Egyszerűen nem mondod azt, hogy Jézuska, és akkor nem fogja azt hinni. Magától nem fog kitalálni ilyet.
2016. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

1évesen még tényleg semmit sem fog fel belőle.

de amúgy nagyon egyszerű a dolog: a későbbiekben együtt díszitetek a fát és együtt rakjátok a fa alá az ajándékot

2016. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk volt jézuskázás, de én elég hamar rájöttem, hogy mi az igazság :D.


Amúgy sztem ezzel önmagában nincsen baj, sztem mindenki ünnepelje úgy az ünnepet, ahogy szeretné. De arra figyelj oda, hogy majd ha közösségbe megy a gyerek, akkor ne dumálja el ezt a többi gyerek előtt, akinek még elvileg a Jézuska vagy az Angyalka hozza az ajándékot...

2016. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

mi a fát eleve együtt díszítjük, az ajándékot meg egymásnak adjuk oda. A jézuska dolgot mi úgy hidaltuk át, hogy szólunk neki, de velünk küldi :) Így szépen rájöttek maguktól, és nincs gond, ha valahol máshol vagyunk és ott van jézuska, nem ők a trollok, akik modnják az ismerős gyerekeknek, hogy de niiinnncccsss...


De szerintem elve adhatjátok nyugodtan egymásnak. ha sokat beszélgettek, akkor úgyis ahogy nő elfogadja, hogy ahány ház annyi szokás. a szeretethez meg még amúgy ajándék se kell ;)

2016. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

az ajándékot az angyal segítségével veszed (az angyal a szeretet szívedben, hogy örömet okozz), nem a "Jézuska" hozza, ő akkor születik. Jó esetben a szívben bent.

1 évesnek ezt nem kell túlragozni - meglepetés legyen a fa alatt. Vicces lenne, ha magyaráznád neki az ajándékozás lényegét.

Neked meg ezt küldi a szeretet angyala, hogy felnőttként megértsd:

Jakab 1, 16-17

Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai!


Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.

2016. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!