Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek a barátom szüleivel...

Beszéljek a barátom szüleivel szerintetek? Borzasztóan elkényeztették

Figyelt kérdés

Már komolyan nem tudom, hogy mit csináljak...

21 éves, amit eddig "letett az asztalra", az egy középfokú nyelvvizsga és érettségik.

18 éves kora óta nem tanul, kb. csak utazgat, bulizik, pihen. Neki ez így jó, azt mondja. Persze, mert kap X összeget a számlájára a szüleitől, a csekkeket/lakással járó dolgokat kifizetik neki. Emellett saját lakása, autója és motorja van, szintén tőlük.


Nem irigy, vagy féltékeny vagyok, csak ez már lassan tényleg kétségbeejtő. 18 éves vagyok, nem akarok még gyerekeket, de azért majd 7-8 éven belül szeretnék. De nem úgy, hogy anyukáék majd akkor pár százezerrel többet utalnak havonta és kész...

Ha próbálok erről beszélni a barátommal, az a válasza, hogy majd ha valami érdekli, amit tanulni akar, megy egyetemre. Meg hogy nem kell mindenkinek diploma. Jó, nem kell, de akkor is csinálhatna valami értelmeset is.

Ma is ezen vesztünk össze, hogy mondtam, hogy nekem lassan kezdődik a vizsgaidőszak, szóval kevesebbszer érek majd rá, többet kell tanulnom és erre az volt a válasza, hogy "miért, az egyetemet bármeddig el lehet végezni, nem gáz, ha nem sikerülnek a vizsgáim, inkább érezzem jól magam, felesleges ezeken stresszelni".


2016. nov. 19. 00:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért beszélnél velük? Hogy ne adjanak neki pénzt? Nem fognak rád hallgatni.

Vagy beletörődsz, hogy ilyen, vagy keresel olyan pasit, aki megfelel neked.

2016. nov. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Te ilyen, ő olyan.

Lehet itt tömegesen szidni, de attól változni még nem fog.

Láthatóan más az életfelfogásotok, más a jövőképetek, akkor minek erőltetitek?

Arról már ne beszéljünk, hogy milyen barátnő az, aki az ember háta mögött intézkedne, hogy ne támogassák a szülei?!

Ha a barátod helyében lennék, és megtudnám mivel próbálkoztál a hátam mögött, nagyon-nagy ívben repülnél.

2016. nov. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

De tényleg. Nemhogy barátnő, milyen ember az, akinek ilyen egyáltalán eszébe jut?

Már eleve nincsen közöd a közte és a szülei között lévő anyagi dolgokhoz, de hogy még keresztbe is akarsz tenni neki, az elképesztő.

Azon is elgondolkodtál, hogy amikor a szülei elmondják neki, mire kérted őket - mert nyilván el fogják -, akkor hogy nézel a szemébe?

Vagy gondoltad, majd megsimogatja a kis buksid érte? :D Biztosan, csak kicsit erősebben a kelleténél.

2016. nov. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem is értem ezt a helyzetet...

Miért vagy egyáltalán vele, ha ennyire különbözik a felfogásotok?

Egyértelműen látszik, hogy a pasidnak a mostani helyzet tökéletesen megfelel. Nem kell csinálnia semmit, a szülei ellátják. (Ki ne élvezné?) Ahhoz pedig tényleg semmi közöd, hogy a szülei mit adnak meg neki és mit nem.

Én, mint szülő az arcába nevetnék annak a fiúnak aki odajönne, hogy ne pénzeljem már a kislányom. Hol érdekel az engem, hogy neki mi a jó? Engem csakis a gyermekem jóléte foglalkoztat, és ha megengedhetem, akkor igenis megadok neki mindent.

(Persze aggályokat felvet, hogy cserébe nem kell semmit sem teljesítenie. Azonban, mint írtam a szülő eltudja dönteni, hogy mit tart jónak. Amúgy sem gondolkozunk, mi szülők mindig reálisan ha a gyerekünkről van szó.)


Te már tudod, hogy mit akarsz (gyereket..), azonban jól gondold meg, hogy kitől is szeretnéd. Az ilyen fiúk nem arról híresek, hogy ott maradnak a lány mellett, segítenek, és minta szülővé válnak (sajnos..)

Arra is kell gondolnod, hogy ha elhagy, akkor a saját jövedelmedből is eltudd tartani a gyermeket!

Ezen felül a szülők se élnek mindig, és senkit sem fog érdekelni, hogy nektek nehéz lesz.


A fiúd keresi a kifogásokat, legbelül biztos érzi, hogy jó úton halad ahhoz, hogy teljesen nulla legyen, ezért akar magával rántani. Gondolom nem jó érzés, hogy Te a másik oldal táborát erősíted, és látja, hogy Te már helyes úton vagy.


Adj neki ultimátumot, hogy kezdjen magával valamit, mert Te ezt az egészet komolyan gondolod. Ha mégsem akkor jobb időben külön utakra lépni.

2016. nov. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Én nem itéllek el annyira, mint az előttem kommentelők. Úgy gondolom, hogy jól látod, hogy nem helyes a barátod értékrendje és életmódja, és nem helyes a szüleié sem. Ennek ellenére NEM szólhatsz bele, egyetlen szót se beszélj erről a szüleivel, nem tartozik rád! Vajon miből van ilyen sok pénze a szülőknek? Vállalkozásból? Örökségből? Politikai kapcsolatokból? Ha a szülőknek valami bajuk lesz, akkor mi lesz? Képes lesz a fiú a család ügyeit kezelni? NEM, nem lesz képes. Képes lesz a fiú a saját majdani családja ügyeit kezelni? Valószinűleg arra sem lesz képes. A gazdag szülők gyerekei gyakran folytatnak playboy, céltalan életmódot és gyakran kallódnak el vagy élik céltalanul le az életüket. Nehéz ügy. A Ti kapcsolatotokban milyen szerepet játszik a pénz? A barátod fizet mindent? Vagy a te szüleid is jómódúak? A barátodra talán tudnál hatni beszélgetéssel, szeretettel, ha elég erős a kapcsolatotok, és ő is hoszzu távra tervez veled. Egy 21 éves fiú egy komoly lány mellett meg tud jó irányba változni, ha közös céljaik lesznek. De azért az a valószinűbb forgatókönyv, hogy elválnak utjaik...
2016. nov. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Vele beszélj, aztán saját magaddal. Az, hogy a szülei hogyan nevelték, nevelik, hogyan viszonyulnak hozzá és ő az élethez, az nem olyan valami, amin neked kellene vagy egyáltalán lehetne változtatnod. Ezek körülmények. Ő meg olyan, amilyen. Ha kell, kelljen így. Ha nem, akkor kalap-kabát.


18 éves vagy. Nézz körül az egyetemisták között!

2016. nov. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Ne beszélj a szüleivel. Mégis mit mondanál? Ha ő nem akar tanulni, akkor nem is fog, hiába kényszerítenéd te vagy a szülei egyetemre. Ellenben úgy látom, próbál téged is rossz irányba terelni, ezzel az "inkább érezd jól magad" szöveggel. Ezt ne hagyd, de se akard őt megváltoztatni. Neki még nem nőtt be a feje lágya, sok embernek még 50 éves korára se. Az viszont tényleg fura, hogy jómódù családban mem fontos, hogy a gyerek diplomás legyen. Én félnék, ha esetleg valami baj történik velünk, akkor mi lesz a gyerekemmel. Mert lehet ott marad mondjuk 28 évesen, a vagyont pár év alatt elherdálja, pénzt nem fog tudni keresni, mert azt sem tudja, hogy fogjon bele, a család ügyvédje és titkára mwg majd jól átveri, hogy minden pénzt lehúzzanak róla.
2016. nov. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen igazad van,hogy nem tartod normálisnak a felfogását és az életvitelét.De felmerül a kérdés,hogy miért vagy vele? Te végzel pár év múlva az egyetemen, keresni fogsz,dolgozni,össze akarnál majd költözni vele.Ő hol fog tartani az életben? Ugyanott,mint most,hogy nem csinál semmit,csak a szülei pénzén élősködni.

Nem lenne neked egy kicsit ciki,hogy te dolgozol rendesen,ő meg egész nap otthon veri?

Én nem tudom elképzelni sem,hogy mit látsz benne,miért vagy vele. Szerintem nem is lehet megváltoztatni,hiába beszélsz vele vagy a szülőkkel.Neki ez így jó, nem akar tanulni,fejlődni, jó a mostani helyzet. A szülei sem hiszem,hogy egyik napról a másikra megvonnák a támogatást.

komolyan mondom,hogy hagyd a fenébe.szerintem pár hét/hónap múlva találnál olyan pasit,aki hozzád hasonlóan tanul, vannak céljai stb.. vagy már dolgozik is. nem kell egy ilyen léhűtővel maradni szerintem. 18 éves vagy. ha nem felel meg,akkor hagyd a fenébe.

2016. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem akarok bunkó lenni, de honnan tudod mi lesz 7-8 év múlva? Lehet, hogy te nem fogod bírni teljesen más miatt ezt a kapcsit, vagy ő szakít veled megint másért.

Téged miért zavar ez, ha nem akarsz megállapodni...?

21 éves , nagyon fiatal. Semmi beleszólásod nincs abba, hogy ő a szüleivel mit hogyan rendez le, főleg ebben a helyzetben, hogy még csak a mennyasszonya sem vagy!


31N

2016. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Egy ilyen lusta hereben megis milyen ferfiassagot, erot lehet felfedezni? Minden rosszindulattol mentesen kerdezem, es ez lehet csak nekem fontos, de nalam szempont az, hogy fel tudjak nezni, tisztelni tudjam a paromat, o kepes legyen "alkotni" valamit, megvalositani dolgokat, legyenek celjai, tortenjen vele valami. Te egy ilyen elkenyeztetett buta ficsur mellett ezeket mikor fogod tudni megtenni? Soha. Hat ha meg gyerekvallalason is gondolkozol vele, ahhoz csak gratulalni tudok, es remelem felnott nokent a kesobbiekben lesz majd valami ertelmes rendes ferfi kepet, es messzirol el tudod kerulni az ilyen buta hereket.
2016. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!