Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan rajtam kivul, aki...

Van olyan rajtam kivul, aki kimarad az iskolai programokbol, mert a szulei nem tudjak kifizetni?

Figyelt kérdés
En sajnos igen. Pl. golyatabor, osztalykiranydulas, karacsonyi angyalkazos jatek, nyari tabor stb. Ti hogy elitek meg? Mit ereztrk ilyenkor? En nagyon sajnalom anyukamat, mert egyedul nevel, es megertem, hogy nem fer bele, csak rossz mindenbol kimaradni :( en 16/L vagyok. Irjatok kort es nemet is legyszi!
2016. nov. 22. 19:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
32%

ha ennyire rossz az anyagi hátteretek,akkor nem tudnál elmenni dolgozni? diákmunkára már jelentkezhetsz(mindenki ezzel jön, de ezeket a programokat nem lehet máshogy finanszírozni).


egyébként jó lenne tudni, hogy milyen az anyagi helyzetetek. csak ezek az extrák nem férnek bele vagy hónap végén már enni se tudtok?

2016. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
64%
Sosem ertettem hogy gondoljak azt a diakmunkat. Haza esek 4kor utana elokeszitore menni es minden nap tanulni kemia emelt biosz emeltre hetvegen szinten egesz nap utana ott van az a kis ido amit orulok hogy pihenesre szanok es meg sport se fer bele . aki rendesen keszul az erettsegire nem hiszem van ideje diakmunkazni :s
2016. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
39%
Nyáron is mehetnél dolgozni, őven összejönne annyi 2 hónap alatt, hogy jusson minden iskolai programra.
2016. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Legyszi ne irjanak olyanok akik kioktatnak arrol, hogy mit kene csinalni. Hasonlo sorsu diakoknak irtam ki a kerdest, hogy beszelgethessunk. Azzal, hogy valaki kioktat arrol, hogy mit csinalok rosszul, nem segit. Koszonom.
2016. nov. 22. 19:18
 5/32 A kérdező kommentje:
Szabolcs megyeben elek egy kisvatosban. A szakmaval rendelkezo felnotteknek is gondja van az allaskeresessel. Itt semmi diaknunka nincs.
2016. nov. 22. 19:20
 6/32 anonim ***** válasza:
14%

4-es: sokan a főiskolát/egyetemet dolgozzák végig(pl én is és szinte mindenki aki levelezőn van, és ott nem csak az iskolai követelményeknek kell megfelelni, hanem a munkahelynek is, különben kirúgják az embert).


Szóval nem egy lehetetlen dolog ez. Érettségi meg vicc az egyetemhez képest. Tény, hogy lemondással jár, de ott vannak a szünetek, amikor azt csinál amit akar.

Ha meg egy érettségire annyit kell tanulni, amennyit te, ott a tanulási szokásokkal vagy az értelmi képességeiddel van gond. Akkor meg nem kell emeltet tenni.

2016. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
Megjelentek a bunkó tahók is, mint 1. és utolsó. Gondolom a ti gyereketek már oviban dolgozni fog, különben lusta, értelmi fogyatékos. Jó eredménnyel (legalább 4) normális, színvonalas gimit, nem büfé egyetemi szakot (pl. mérnök, orvos) elvégezni nem sok embernek sikerül munka mellett.
2016. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
14%

Tudod utolsó, van olyan is, hogy az ember nem a semmire vállal gyereket, olyan is, hogy ha már a semmire vállalt, vagy rossz anyagi helyzetbe került, akkor osszekapja magát és megtestesült mindent, hogy kikeruljon belőle sőt olyan is van, hogy a gyerek éri fel ésszel, hogy valamit o is tud tenni. Itt viszont anyuka 10 éve nem halad előre


Mellesleg szablocsi kis faluban kizartnak tartom a nagy összegű iskolai programokat.

2016. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom hol élnek ezek az emberek akik nyomják a diákmunka szöveget! Meg másodállást ! Ennyire nehéz felfogni, hogy bizony nem mindenkinek adott a lehetőség? Valóban ha anya egyedül van teszem azt gyerektartást nem kap , közmunkás és még mellette családi pótlék ez kb 75 ezer . Miért olyan hihetetlen hogy nehéz a megélhetés? Egy tábor nem két forint, az osztálykirándulás úgyszintén . Nem vagyok korodbeli , bocs hogy írtam azért de tudom mi az a szegénység. Benne nőttem fel, csak akkor még az emberek úgy álltak hozzá a másikhoz ,hogy segítettek. Nem lenézték meg kioktatták a másikat, volt hogy a szülők adtak kicsit többet hogy mindenki tudjon menni kirándulni. Ezt én nem felejtettem el mert mikor nekem lettek gyerekeim én sem tiltakoztam ellene ha több lett az SzMK mert sok szülő nem tudta kifizetni. Örülök hogy segítettem ,bár tudtam volna több gyereknek is adni. Most nyugodtan lehet piros pacsival értékelni a választ.
2016. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Szabolcsban (Demecser) nőttem fel. A mi családunk szegény volt. Anya munkanélküli alkalmi munkákkal apa Nyíregyházán a konzervgyár egyik sofőrje volt. Anyagiak miatt én is sok programból kimaradtam. Mivel nem én tehettem róla elfogadtam. Nyaranta a konzervgyárban melóztam, és így mentem osztálykirándulásra. Érettségiztem majd elvégeztem egy sulit és azóta dolgozom.

Nem hülyeség amit az előttem lévők írtak. Van egy helyzet ami nem tetszik akkor tenni kell valamit ellene. Ergo próbálj megkitörni a helyzetből!

2016. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!