Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnénk ez ügyben?

Mit tehetnénk ez ügyben?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hosszú fogalmazásért, de fontos!


A barátnőmmel a családja szörnyű módon bánik. A szülei a munkahelyen szerzett stresszt rajta vezetik le, és amikor például minden otthoni teendőt elvégzett, amit rá bíztak, akkor is kiabálnak vele, mert valami nem tetszik nekik. Ennek hatására a bátyja is hasonló dolgokat produkál.

Nem elég, hogy folyton leszidják, meg reggeltől estig dolgoztatják, továbbá még a nagy nővérének a gyermekére, aki 2 éves, neki kell vigyázni, ezért éjszakánként sem tud aludni sokat, és sokszor örülünk, hogyha 2 órát alszik. Fél ötkor kell kelnie, mert bejárós. Az anyukája sajnálatos módon nem bánik vele eléggé úgy, mint egy anya, mert az orvos magas vérnyomást diagnosztizált nála, illetve egyéb panaszokat, és a gyógyszereket sem képes kiváltani az anyukája, mert azt mondja, hogy aludjon egyet, és elmúlik. Sokszor panaszkodik hányingerre, nehéz légzésre, hogy nem tud venni levegőt, a szívbe nyilalló fájdalomra, orrvérzésre, fejfájásra, fáradtságra és szédülésre. Hiába beteg, az anyukája zavarja iskolába, ezért volt az, hogy tegnap inkább áthívtam magamhoz, és nem ment suliba, és inkább itthon törődtem vele, minthogy suliba menjen ezekkel a panaszokkal.


A barátnőm 14 éves, én 18. Igen, tudom, hogy jogilag nincs teljesen rendben, és furcsa, de ahogy megismertem, tudja mindenki hogy milyen érzés. :) Korához képest elég érett, és nem tudtam kibírni, hogy ne legyek mellette, mert tudom, hogy szegénynek milyen rossz érzés ez az egész, és hogy milyen jól esik neki, hogy mellette vagyok. :)


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. nov. 26. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom, még iskolába jár. Szólni kellene a tanárnak (akiben meg lehet bízni), és a gyámügynek. De a barátnődnek kell eldönteni, hogy akar-e segítséget, mert hiába szóltok bárkinek is, aki tud is segíteni, de a barátnőd nem akar lépni, mert "jaj, mi lesz a szüleimmel nélkülem..." stb.

Bizonyítania kell mindent. Magnófelvétel, videofelvétel, szomszéd/közértes néni/egyéb tanúk elmondása, orvosi látlelet, vagy maguk a vények, amiket nem váltottak be gyógyszerre, bármi, ami alátámasztja azt, hogy rosszul bánnak vele.

És arra is figyeljen, hogy ha eljut odáig a dolog, hogy elmennek környezetfelmérésre hozzájuk, nehogy az történjen, hogy miután elment a gyámügyes, akkor bosszúból jól megverik.

Mondjuk a 2 éves kislány esetét is meg kellene vizsgáltatni. Az se normális, hogy más valaki van arra kényszerítve, hogy vigyázzon rá.

2016. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Még egy balek, aki bedől a tinihisztinek. Hát barátom, bármilyen az anyja, te százszor rosszabb vagy, ha egy 14 éves kiskamaszt tologatsz. Érdekes ám, mennyi egészségi gondja van a kicsikédnek, de a péniszt nem félsz beletolni?!
2016. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
51%
2016. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 - Beszéltünk már erről, és igen, szeretne segítséget! Nem gondolja úgy, hogy mi lesz a szülei nélkül vele. Igaz, hogy szereti őket, de beszéltünk arról, hogy a jövőjét nézve nem egészséges az, amit csinálnak vele otthon. És igen, ez a gond, hogy mehetnek hozzájuk környezetfelmérésre, és olyankor minden szülő tetteti az angyalt, és miután elmennek, nemcsak hogy folytatják, de igen, meg is verhetik.


#3 - Köszönöm szépen, hasznosnak tűnik az oldal!


Továbbá, ha valakinek lenne még egyéb tanácsa, akkor nagyon szépen megköszönném!

2016. nov. 26. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Menjen koliba!
2018. nov. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!