Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a ilyen...

Mit szólnátok, ha a ilyen ideológiával állítana be? Támogatnátok gyermeketeket továbbra is anyagilag, ha az első diplomája után,21-22 évesen kijelenti, hogy szeretne egy második diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
Azt állítja, hogy eddig azt tanulta, amit kellett tanulnia, mert az első diplomájával munkaerőpiaci helyet biztosított be magának, és a társadalmi/családi nyomásnak engedett, de most már olyan ismeretekre szeretne szert tenni, ami ténylegesen érdekli, tényleg a szenvedélye, de jól tudja, hogy elhelyezkedni nem lehet vele. Továbbá azt mondja, hogy az egyetemet azért szereti, mert vannak olyan lehetőségei, hogy kombinálni tudja a szórakozást és a tanulást és ő így képzeli el az életét, hogy "játszva tanulás a sírig", próbálja ezt addig húzni, amíg lehet. Szerinte egy felnőtt embernél idézem a "hagyományos robotszerep csak a mókuskerék-effektusba hajszol, és kigyilkolja az egyén önfejlesztési alternatíváit, az ember kreatív produktivitásának legnagyobb mérge" (igen, ezt tényleg valahogy így mondta). Dolgozna a suli mellett, de nem tud annyi pénzt összekaparni, amennyi kellene neki egy hónapban, és kiegészítést kér.
2016. nov. 26. 22:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
45%
Persze! En is shereztem elobb egy piackepes szakmat, majd masoddiplomamat klasszika filologiabol szereztem, amivel itthon a vilagon semmire nem megyek ugye, de nagyon erdekelt. Az, hogy ujabb kihivasok ele allitja magat, ambicioi vannak, fejlodik, az nagyonis becsuletremelto es ritka dolog a mai vilagban. Az altala idezet mondatott meg elmentettem magamnak, zsenialis es igaz. Nem semmi, hogy a fiatalok koreben vannak ilyenek. Legy buszke ra.
2016. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
86%

Játszva tanulni lehet munka mellett is, nem kell ezért 60 éves koráig nappali tagozatos egyetemre járnia. Értem én, hogy robotszerep, meg mókuskerék, meg kreativitás kiölése, de kérdem én, miért pont a szüleinek kell ebbe a mókuskerékbe beállnia, hogy ő kiélhesse az önfejlesztési alternatíváit? A szülőknek nem jár huszon-harminc év mókuskerekezés után egy kis kreatív produktivitás?

Rövidebben: elhajtanám a dolgozni a kis királyfit, vagy ha a munka büdös, akkor a híd alá, aztán önfejlesszen.

2016. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%
Dolgozzál és mellette járhatsz délutáni egyetemi képzésre, vagy levelezőire. Hidd el, baromi sokan csinálják. Sőt, kapaszkodj meg: az egyetemeken mindenhol nyilvános a tanterv, elmégy a könyvtárba, kiveszed a tankönyveket és önmagad örömére megtanulhatod otthon is.
2016. nov. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
78%

"ő így képzeli el az életét, hogy "játszva tanulás a sírig","

És azt megkérdezte, hogy ti hogyan képzelitek el az életeteket most, hogy őt felneveltétek?

" a "hagyományos robotszerep csak a mókuskerék-effektusba hajszol, és kigyilkolja az egyén önfejlesztési alternatíváit, az ember kreatív produktivitásának legnagyobb mérge""


:DD Nem kellett volna bölcsésznek taníttatni.


Komolyra fordítva a szót: végighallgatnám az érvelését, lehetőleg komoly arccal. Aztán elmesélném, hogy én azt tervezem most, hogy neki mindent megadtam, ami az önálló életkezdéshez kell, hogy a felszabaduló pénzemből, amit eddig rá fordítottam, utazgatni fogok, lecserélem a házat kisebb, de takarékosabb passzívházra, ill. egy részét nyugdíjpénztári befizetésre fordítom. Ugyanis nem akarom őt azzal terhelni, hogy ha megöregszem, akor anyagilag támogasson, netán ápolnia kelljen. Ennek fényében kezdjük elölről a beszélgetést, és próbáljunk konszenzusra jutni.

A megbeszélés eredménye vélhetően az lenne, hogy egy év múlva (ennyi folyamatos munkaviszony kell) adok önrészt a saját lakáshoz történő hitelfelvételhez. Ha ezt tanulásra fordítja, az ő dolga, részemről ezzel kimaxoltam a támogatást.

2016. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Egyik szaktársamról van szó, mérnökök leszünk. Csak nagyon elgondolkodtatott az életfilozófiája, bővebben is kifejtette nekem és tervezi, hogy a szüleivel is megosztja, hogy milyen elvei vannak. Azért tettem fel a kérdést, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy "átlagember" hogyan vélekedik erről a szituációról.
2016. nov. 26. 23:24
 6/50 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy a szaktársad a szülei által eltartva képzeli el a jövőjét, még átlagember marad. Csak egy kicsit önzőbb és lustább a többségnél.:-)
2016. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Ő elismeri azt, hogy a közösség érdekében munkát kell végezni, sőt, elítéli, ha valaki ingyenélő, csak szerinte az optimális, az nem sérti az emberi szabadságot, ha egy héten három napot dolgozunk, a negyedik napot maximum akkor vállaljuk be, ha szeretünk önkénteskedni. Azt állítja, hogy ha nem fizetnék alul a "kulimunkát", akkor meg sem csinálta volna az első diplomáját, a papir megszerzése csak azért volt szükséges neki, hogy három napnyi munkával már el tudja magát tartani egy átlagos életszínvonalon, mert érettségivel és minimálbérrel kénytelen lenne ő is heti 40 órát robotolni. A szüleitől való pénzkérésre az az érv, hogy egyetemi tanulmányai mellett nem lenne ideje ledolgozni 3 teljes napot, maximum kettőt tudna elvállalni.
2016. nov. 26. 23:31
 8/50 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem miért lenne az baj ha valaki 24-25 éves koráig tanulni szeretne, főleg úgy hogyha dolgozna is a suli mellett. Persze ha 30 éves koráig tenné, és csakis azért hogy ne kelljen dolgoznia, akkor az megint más.
2016. nov. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
83%

Tipikusan önsajnáltatós, komolynak tűnő szavak mögé rejtett szimpla lustaság és félelem a valódi élettől!


Ha megvan az első diploma amivel már eltud helyezkedni, és nem szeretné ezt tovább vinni (mester), vagy kiegészíteni valamivel, hogy egy tökéletes kombinációt kapjon, akkor illő elmenni dolgozni.

A második diploma szimplán kifogás. Kombinálni a szórakozást és a tanulást? Ez rendben van, de csak a saját kárára!! (Ez durvának hangozhat, de igaz!)

Ha ennyire érdekli a másik képzés, akkor ahogy az egyik válaszoló ajánlotta. Megnézheti a tantervet, könyveket kiveheti, és tanulhat/"okosodhat" ha annyira érdekli a téma. Sőt.. ha már diplomája van, akkor tudhatja, hogy az előadásokra akár egy vadidegen is beülhet és hallgathatja... A tanár úgysem tudja kiszúrni, több 100 emberből, hogy oda való-e vagy nem.


Az agyontekert kijelentésére azt válaszolnám, hogy:

Nem mindenki szorul bele a hagyományos robotszerepbe! Tegyél ellene, hogy ne szorulj bele. Azonban az általános dolgokat, mint azt, hogy dolgozol, pénzt kapsz érte, és menetelsz a ranglétrán ne nevezzük mókuskeréknek. Ez az élet velejárója.

Önfejlesztési alternatívát sem lehet kigyilkolni. Ha fejlődni akarsz, akkor fejlődni is fogsz. A többi csak kifogás.

Az emberi kreativitást meg ne is keverje ide... attól nem lesz kreatív, és állít elő nyerőképes ötleteket, hogy bulizni és húzni akarja az időt.


Szóval, ha tényleg tanulni akar, azt megteheti munka mellett is.



Végül jöjjön a csavar a válaszomban.

A gyerekemnek mindig csak a legjobbat akarnám. Ha Ő ezt érzi jónak, és már van egy diplomája amivel később tudja fedezni a megélhetését, akkor támogatnám.

Miért? Mert ez boldoggá teszi...

Egy szülő sokszor nem logikus, és érzelmek alapján dönt. Én sem tennék máshogy. :)

2016. nov. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
94%

Valóban?:D Szerintem, ha a kreatív energiáit nem az ideológiagyártásra fordítaná, sokkal könnyebben elérné a célját. Kulimunkát végezni tényleg sz..r lehet, aki viszont talált olyan területet, ami a szenvedélye (ő, ugyebár, ezt szeretné tanulni a szülei pénzén), annak a benne végzett munka öröm, és megtalálja az önfejlesztés és a kreatív kibontakozás lehetőségét. Ha valóban jó benne, akkor pedig még jól meg is él belőle.

N.B. van mérnökhallgató fiam, egyetem mellett dolgozik heti 3 napot olyan, szakmába vágó területen, ami érdekli. Önszorgalomból képezi is ebben magát (pluszként, nem tananyag), a szakdogáját is ebből írja. Ja, és mellesleg meg is él belőle, már most, én csak az albérletét fizetem, és félreteszek neki kezdőtőkét. Nem tudna egy ilyen hintába beültetni (magam sem teszkópénztáros vagyok:-)), de nem is akar, ennél jóval értelmesebb.

2016. nov. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!