Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha egy szülő a negatív hozzáállásával mindenkit kikészít?

Figyelt kérdés

Anyukámról amit tudni érdemes, hogy 48 éves, de eddig mindig olyan pasik mellett kötött ki akik elhagyták, megalázták, kihasználták. Emiatt alakult ki benne sajnos az évek során, hogy szinte mindenben csak a rosszat és a negatívumot látja. Nem tudok olyat mondani ami boldoggá tenné. Ezzel szinte már az örületbe kerget. A legutóbbi "kapcsolata" annyira kikészítette idegileg, hogy öngyilkos akart lenni.


Társfüggő, ez tiszta sor, ő is nagyon jól tudja, hiszen egyéni megbeszélésekre jár pszichológushoz.


Sajnos folyamatosan hullámvölgyei vannak és nem tudom hogy éppen amit mondok neki, arra hogy reagál.


Van egy 3 éves öcsém, ő az aki miatt tartja magát.

De ma is például már elkezdte a szokásos ünnepek előtti "zsarolását", hogy ha tehetné egyedül lenne, mert ő utálja a karácsonyt, ő neki nincs miért várni, nem örül semminek.


Azt tudni kell, hogy 2 éve elköltöztem otthonról, akkor gyakorlatilag majdnemcsak kitagadott fél évig nem is akart velem szóba állni. Dolgozom, ebből kifolyólag nem tudok minden nap menni hozzá, csak heti 2x olyan 4-5 órákra, amit nehezményez. De minden nap felhívom telefonon, minimum fél órákra. Ha valami baj van mindig felhív hiába vagyok a munkahelyemen, de ha nem veszem fel megsértődik. Na igen a sértődési mániájáról nem is beszélek.


Úgy érzem mindent megteszek, vagyis megpróbálok, de semmi...Mindig én vagyok a rossz.


Mit lehet ilyenkor kezdeni? Tapasztalatok?


23/N


2016. dec. 4. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szóval tudja, hogy baja van, jár is pszichológushoz, te meg itt ócsárolod. Mit gondoltál, 3 percet tölt a pszichológusnál, és minden szipi-szupi lesz?
2016. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Éld az életed, legyél vele olyan, amilyennek egy külön élő "rendes" gyereknek lennie kell. Semmi többet nem tudsz, mert ha eddig a szakember sem jutott semmire, ő meg évek óta ilyen, akkor te nem fogod tudni megváltoztatni vagy meggyógyítani.

Ha egy 3 éves gyerek anyja nem tudja várni a karácsonyt ott baj van.

Nem hiszem, hogy heti két látogatás a részedről kevés lenne,de mivel beteg, talán többre szorulna addig. Bár ez kétélű, mert lehet, hogy aztán mindig elvárná.

2016. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Első, ne keserítsd már el a kérdezőt, van éppen elég baja egy tipikus zsarolós mérgező anyával. A saját problémáit rakja a lánya vállára, Tőle várja a megoldást az elcseszett életére. Elvárná, hogy örökké vele foglalkozzon és ha nem, akkor a halálán van és sajnáltatja magát ezerrel.Kérdező, ha belemész hosszú távon ebbe a helyzetbe, akkor soha nem fogsz kimászni belőle, a saját anyád áldozata leszel. Örökké lelkiismeret furdalást fog kelteni benned, ha nem úgy ugrálsz, ahogy ő szeretné. Csökkenteni kell a találkozásokat, a telefonbeszélgetéseket. Ha nem tudod elmondani személyesen, akkor írd le neki, hogy mennyire rossz ez helyzet neked, hisz szereted, de ez így nem normális anya-lánya kapcsolat. Az nem normális, hogy csak Te segíted őt, Te törődsz vele. Ugyanerre neked is szükséged van, Te is vágynál együttérzésre, szeretetre, nyugodt beszélgetésekre. Önző módon viselkedik anyukád, sajnálom a fiúcskát is. Inkább vele törődj többet, ha lehet. Ha nem javul a helyzet pszichológust kell váltania, mert tönkre fog tenni téged is és a majdani családi életedet is. Nem vagyok benne biztos, hogy ez betegség, sajnos nagyon sok ember ilyen személyiséggel születik. Saját magán kívül senki és semmi nem fontos az életében és érzelmi zsarolással el is tudja érni, hogy örökké foglalkozzanak vele.Soha nem leszel elég jó neki, bármit teszel.
2016. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!