Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ezesetben tenni?...

Mit lehet ezesetben tenni? Anyám előre eltervezte az életemet!

Figyelt kérdés

Most egy mezőgazdasági szakközépbe járok, együtt választottuk, mert jobb volt, mint a másik eshetőség. Anyám azt akarja, hogy érettégi után maradjak 1 évet vidékfejlesztő OKJ miatt. Azt se tudom, mi az, de elvileg jól keres.

Ezután állatorvosira akartam menni. Már kb. 2 éve ez a tervem. De most inkább tanári pályában gondolkozom. Viszont anyám hallani se akar róla. Azt mondta, a tanárok rosszul keresnek. Emiatt nem engedi. Még majd néha felhozom a témát.

De vasárnap voltunk pesten és elmentünk az állatorvosi előtt és belekezdett valami mondókába, hogy mi lesz majd ha ide járok, én meg mondtam neki, hogy nem is biztos. Erre azt mondta, hogy de biztos!

Amikor először felhoztam, hogy szakközép helyett inkább gimibe mennék, azt mondta, hogy nem is engedte volna, mert már tudom mi leszek.

De én már nem akarok állatorvos lenni.

Azt akarja, hogy állatorvosi után nyissak állatklinikát a régi házunkban...

Hogy lehetne leépíteni? Mindenért üvöltözni kezd.

Nem olyan nagy szempont a fizetés, mert édesapám meghalt és ha betöltöm a 18-at, öröklök utána, nem kis összeget.



2016. dec. 5. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%

"1 évet vidékfejlesztő OKJ miatt. Azt se tudom, mi az, de elvileg jól keres."


1 éves vidékfejlesztő OKJ-val jól keresni?

Aha, roppant valószínű

A tanári pályáról meg már ne is beszéljünk.


Komolyan, ezek közül még az állatorvosi a legnormálisabb szakma, javaslom választ azt.


"Nem olyan nagy szempont a fizetés, mert édesapám meghalt és ha betöltöm a 18-at, öröklök utána, nem kis összeget."


Ja, és ebből az összegből fogsz egész életedben élni, úgyhogy tök mindegy mennyit keresel majd?


U.I.: Szegény anyukád, én 5 perc alatt kikészülnék ennyi hülyeségtől.

2016. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az állatorvosi 11 félév. Az rengeteg idő.

Ne is haragudj, igen.

2016. dec. 5. 17:59
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de egy örökségre alapozni tényleg nagy butaságra vall. Ebből fogod fizetni a villanyszámlát egész életedben? Anyád egy jó állást szeretne neked és nem rossz alternatíva, amit kitalált. A videkfejlesztö okj, nem hangzik valami top szakmának, vannak jobb okj-k ennél. Pedagógusként tényleg nagyon rosszul fogsz keresni, 110 nettó, a kezdöfizetés, és 40 év munkaviszonnyal sem megy 200 fölé. Szép szakma a pedagógus, de megélni nem fogsz belőle.
2016. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

Elmehetnél közmunkára, az 0 félév.

Az talán nem olyan sok idő.

2016. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm a normális hangvételű választ.

Nem a pedagógusi a lényeg. De úgy érzem, hogy nem tudnám állatorvosként élni az életem.


#4 Ne puffogj már, nem értékelem a szarkazmust.

2016. dec. 5. 18:03
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Akkor válassz valami olyat, ami jól fizet. Jogász, fogász, közgazdász. Olyat válassz, ami tetszik. Nekem a testvérem pedagógus és tényleg nagyon keveset keres, csak neki ez az élete, nagy elhivatottság kell hozzá, hogy ilyen kevés pénzért dolgozz.
2016. dec. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm #6
2016. dec. 5. 18:09
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb az ha azt tanulód ami érdekel mert többet ér az amit szívesen csinálsz mint amit csak azért mert jól keres. Ne az legyen a lényeg, a te életed és neked kell éveken át benne dolgozni nem anyádnak.
2016. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy anyád gondolkodása épp olyan gyerekes, mint a tied, csak te még tényleg gyerek vagy, ő meg már felnőtt:S

Az nem úgy megy, hogy nyitok egy rendelőt, aztán meg majd dől a lé, ennél kissé bonyolultabb:S

Sokan 4-5 év egyetemi tanulás után sem tudnak vidékfejlesztésben elhelyezkedni, egy OKJ-val még rosszabbal lesznek az esélyeid (igaz, nem lehetetlen, de csekély) Az "azt se tudom, mi az, de elvileg jól keres" részt inkább nem kommentálom, így semminek sem lehet nekikezdeni.

Az jön le, hogy gőzöd sincs, mit akarsz, ami egyelőre nem baj, de azért idővel el kell rajta gondolkozni...

(Amúgy "ne aggódj", marha nehéz ám bekerülni az állatorvosira, lehet, hogy fel sem vennének:S - nem bántásból írom, de tényleg nagyon nagy a verseny a bejutásért, és sokan tényleg évekig tudatosan készülnek erre a pályára.)

2016. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%

Én semmi pénzért nem lennék állatorvos.

Imádom az állatokat, jól is tanultam, akár lehettem volna az.

Csakhogy az állatorvosnak, ha kérik, egészséges állatokat el kell altatniuk és én erre képtelen lennék.

Anyád szövegét hallgasd meg, utána meg menj oda tanulni, ahova te szeretnél.

Ha tanár szeretnél lenni, akkor legyél tanár!

A családunkban van 3 középiskolai tanár, mindennel együtt kb. 220-260ezer Ft-ot keresnek nettóban, a képzettségük függvényében és nem aggastyánok.

No meg az sem közömbös, hogy nem kell a nyelvükön taposniuk mindezért.

Hogy ez kevés vagy sok, mindenki döntse el, saját igényei szerint!

2016. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!