Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van rajtam kívül valaki,...

Van rajtam kívül valaki, akinek szintén nárcisztikus személyiségzavaros anyja van?

Figyelt kérdés

Nem sima nárcisztikusra gondolok, hanem a személyiségzavarra. Az utóbbi pár hétben sikerült végleg megszabadulnunk egymástól (miután többször is átvert, otthagytam), de azóta is áskálódik ellenem, tönkreteszi az életemet, lejárat és hazudozik rólam a családban, ami miatt majdnem mindenki ellenem fordult. Testvérem, unokatestvérem már egyáltalán nem is beszélnek velem, és olyanokat hallok vissza, aminek a fele sem igaz, sőt, egyenesen felfoghatatlanok. Mégis, mindenki, még tanult, értelmes emberek, akikkel ezelőtt harmonikus kapcsolatom volt, is elhisznek neki mindent, annyira meggyőzően adja elő két könnycsepp kíséretében. Pedig ismerniük kellene engem, de anyám olyan szinten személyiségzavaros, hogy már-már megbűvöli őket.

Kérlek, olyanok írjatok, akiknek hasonló szülőjük, rokonuk, kapcsolatuk van. Próbálom ezektől távol tartani magamat, elfoglalni magamat a munkámmal, vagy azokkal, akik szeretnek, de úgy érzem, felemészt belülről ez az egész. Mit lehet ez ellen tenni? Többször is próbáltam már összehozni a családtagokat, egyszer nagy nehezen sikerült, de éktelen botrányba fulladt, mert anyám ismét úgy keverte a szálakat, hogy én tűnjek bolondnak. Természetesen eközben ő a legnagyobb áldozat a világon, akit mindenki csak bánt, aki pedig nem ért egyet ezzel, azt a végletekig kicsinálja. Sőt, már jó előre kitalálja, mivel lehetetleníthet el, így ha lépni próbálok valamit, máris egy másik csapdában találom magamat.

Mit tehetnék? Szeretnék megharcolni az igazamért, de kezdem azt látni, hogy semmi értelme, mert nem győzhetek. Fel kéne adjam az egészet? Akik hasonló gonddal küzdenek, mit tesztek?



#anya #szülő #nárcizmus #személyiségzvaros
2016. dec. 6. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az exem nárcisztikus, de pasi.

Szerintem teljesen reménytelen eset, mivel annyira csűrik-csavarják, hogy tényleg mindenki azt hiszi, Te vagy bolond és Te hazudsz. Nálunk is ez van. Annyival vagyok beljebb, hogy elég sok infóm van róla, amitől egyértelműbb a kép, viszont vannak, akik nem kiváncsiak erre, mert csak a saját szemüknek hisznek (email, fotó, levelezés - igen, nyomozás útján....

Teljesen meg kell szüntetni vele mindennemű kapcsolatot, mert akkor keresnek másik áldozatot, ugyanis ezek abból élnek, sokáig nincsenek el magukban.

2016. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A vicc az, hogy én is gyűjtöttem egy csomó bizonyítékot a hazugságai ellen, de odáig is képes volt elmenni, hogy letagadja a nyilvánvalót, aztán kiforgassa az egészet, kvázi megint én vagyok a szemét, aki elméletileg ki akarja őt csinálni. És képesek hinni neki. Komolyan kezdem azt gondolni, hogy ez az elmebetegség egyik formája.

Sajnállak téged is. Lehet tényleg a kapcsolatmegszakítás a legjobb, amit tenni lehet. Csak ha most megfutamodok, akkor még inkább mutogatni fog, hogy igaza volt, és félek, hogy majd azokat is ellenem hangolja, akik most valamilyen szinten mellettem állnak.

2016. dec. 7. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha igy fogod fel, az nem jó. Sosem lesz "igazad", nekem se. Ezt el kell felejteni, ki kell zárni. Majd elobb-utóbb keres mást, akin kiéli magát és kezdi a játékait, akkor majd elgondolkoznak az ismerőseid.
2016. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal okosabb volna inkább azokkal a rokonaiddal tartani a kapcsolatot, akik közel állnak hozzád, anyádat pedig kerüld. Nem tudsz ellene mit tenni, ő ilyen és nem fog megváltozni.
2016. dec. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom. Csak lassan a "megmaradt" embereket is ellenem fordítja, és teljesen egyedül maradok. Sőt, egyenesen támadni fognak engem, ahogyan a már anyám mellett állók is, akiket agymosott. Az ő testvéreit is végleg ellenem hangolja, lényegében elvesz tőlem mindenkit, csak mert én nem értettem egyet a nem normális viselkedésével és ötleteivel, és nem hódoltam be neki. A páromat is simán elvenné mellőlem, ha tudná.

Remélem azért, hogy az ilyen emberek lebuknak egyszer. Bár annyira jól játssza a szerepét, hogy egyelőre nem tudom ezt elképzelni...

2016. dec. 10. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakítsd meg vele egy évre a kapcsolatot, hátha azalatt az idő alatt keres valaki mást, akit csesztethet.
2016. dec. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A következő oldalon pontokba vannak szedve a nárcisztikus anyák jellemzői, amit aztán több oldalon keresztül ki is fejtenek, a kommentekben pedig talán tippeket is találsz, hogy mit lehet velük kezdeni:


[link]

2016. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Átolvastam a cikkeket, nagyon köszönöm, konkrétan minden pontban stimmelt valami. Az fix, hogy megszakítom vele a kapcsolatot - valószínűleg örökre -, azaz továbbra is tartom a távolságot, de miatta elvesztettem az egész családomat... :(
2016. dec. 16. 00:19
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy a többi családtagnak is meg kellene mutatni a fenti írást, a tulajdonságokat esetleg példákkal demonstrálni, hátha felnyílik a szemük.

Ha megszakítod vele a kapcsolatot, valaki biztos rá fog jönni, hogy milyen valójában, mert mindig kell neki egy ember, akit gyötörhet.

2016. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na mi tortent azota
2017. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!