Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak milyen lett az apja,...

Másnak milyen lett az apja, miután nyugdíjba ment? Ez enyém teljesen meghibbant.

Figyelt kérdés

Kb. 5 órát alszik, utána dörömböl a házban.

Nagyon elhagyta magát is. Állandóan kiabál mindenkivel.


2016. dec. 6. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Mit jelent konkrétan, hogy 'dörömböl'? Mit csinál?


Az én apukám miután nyugdíjba ment, otthon ülő lett. Egész nap a tv-t nézte internetezett. Ha kimenet, akkor is csak a postára, üzletbe vagy orvoshoz. Sajnos pár hónap múlva megbetegedett és egy év múlva rákban meghalt :(

2016. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Már rosszul vagyok az alváshiánytól, mert 4-5 óránál nem alszik többet és utána rohadt hangosan rádiózik, tévézik, csoszog, hangoskodik.

Azóta csak saját maga érdekli.

2016. dec. 6. 23:12
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Nyilván előtte sem volt valami empatikus, ha most ilyen :(

Részvétem.

A kérdésre nem tudok válaszolni, mert a szüleim szerencsére 2 éves koromban elváltak s a mostohaapámra sem akarok gondolni. Bár ő máshogy volt fárasztó s csak igen idősen, korábban el lehetett vele lenni.


Sok ember nehezen viseli a nyugdíjat, az a jó, ha feltalálja magát, fog valami jó kis hobbit, ami leköti, kreatívkodhat... Vagy legalább mászkál, haverozik...

2016. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy akkor alszik, amikor te dolgozol, az 5 óra kevés. Lehet, hgy fájdalmai vannak, amitől nem tud rendesen aludni...

Idősebb korban gyöngül a hallása, vegyél neki a fejhallgatót. Ugyanezért is kiabálhat, nem hallja a saját hangerejét.

2016. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
39%

Úgy látszik agyára ment a nyugdíj. Látszólag nem nagyon tudja feldolgozni a dolgot. Muszáj fizikailag aktívnak maradnia vagy hamar a krónikus betegségek útjára fog lépni onnan pedig egyenes út vezet az időskori betegségekig és a szellemi leépüléshez. Sajnos láttam már pár ilyet , viszont 1-2 nagyon jó ellenpéldát is.

Nem lehetne neki találni valami hobbit amiben kiélheti magát? Akár kertészkedés vagy barkácsolás vagy ilyesmi?

Fontos az is az idős embereknél ,hogy továbbra is fontosnak érezzék magukat és még mindig van tekintélyük , befolyásuk a családban.

Az én családomban is van egy 82 éves férfi aki simán letagadhatna 20 évet. A mai napig minden nap folyton rohan csinálja a kis tennivalóit , vigyáz az unokákra , főz , kertészkedik (ha teheti állandóan) még szerencsére van jogsija úgyhogy hozza viszi az unokáit sőt már asszem dédunokája is van.

Persze ehhez hozzátartozik ,hogy az ő családja elég gázos, kb tényleg mindent neki kell csinálnia még mindig a gyerekei életképtelenek még 40 év fölött is. Egyszer lett "hobbi" nélkül hagyva mikor műtötték a térdét és hónapokig otthon ült, hát akkor hirtelen minden baja lett már elkezdte mondogatni ,hogy ő hamarosan meghal stb ment a nyavajgás. Aztán vettek neki egy kis kertet és hirtelen máris feltámadt, azóta sincs semmi baja pedig ennek már vagy 10 éve. Remélem érthető volt nagyjából hogy mit akartam ebből kihozni :)

2016. dec. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Szegény nem találja a helyét 40-50 évet dolgozott keményen, és most hirtelen megszűnt. Az élet peremére került. Türelem, szeretet és megértés. Próbáljátok bele vonni, családi programokba egyebekbe, hogy ne érezze haszontalannak magát. Ez most lehet egy depresszió is, sőt! biztosan az!
2016. dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tuti depressziós, de az a baj, hogy velünk is borzasztóan viselkedik.

Ő ilyen volt előtte is, de azért addig valamennyire megértő volt. Én még visszasírom mikor nem volt nyugdíjas. A ház körül se csinál meg semmit.

2016. dec. 7. 01:02
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
És mit mondott, mikor kedvesen megkértétek, hogy "apuka legyen szíves a többiekre is tekintettel lenni"?
2016. dec. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Majd a Miniszterelnök Úr ezt is megoldja. Felemeli 70 évre a nyugdíj korhatárt.
2016. dec. 7. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyébként önellátó, akkor nem kell együtt lakni. Mindenkinek más az életritmusa, ezért ajánlott a külön lakás.
2016. dec. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!