Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen ha nagyon rossz a...

18 évesen ha nagyon rossz a kapcsolat a szülőkkel? (Költözés) (Folytatás lent. )

Figyelt kérdés

Olyanoknak szól a kérdés,akiknek nagyon rossz a kapcsolata a szüleivel,és ezért érettségi után elköltözött otthonról több száz km távolságra. Kisregény következik. Előre is köszönöm ha elolvasod,és leírod a tapasztalataidat,tanácsaidat.


1. Szóval.. Egyrészt az érdekel hogy bejelentettétek-e ezt a szüleiteknek,vagy szó nélkül elmentetek egy bőrönddel a kezetekben,amikor nem voltak otthon? Vagy ha bejelentettétek,akkor hogyan,mit mondtatok? Hogy fogadták?


2. Másrészt meg az a kérdésem,hogy melyek azok az iratok,okmányok amik szükségesek az élethez? Vagyis úgy értem,hogyha az utcán megállít egy rendőr,vagy a másik lakásba költözésnél a szerződéshez,egyetemre/OKJ-ra való beiratkozáshoz mik azok amik nálad kell hogy legyenek? Személyi igazolvány,általános iskolai (?) ,érettségi bizonyítvány,anyakönyvi kivonat (?), lakcímkártya (szülői házé),magyar állampolgársági papír. Ennyi jutott most hirtelen eszembe,mik vannak még?


3. Harmadrészt,költözés.Egy minimális összegű félretett pénzem van,ami kb. egy hónap lakbérre +egy havi kaucióra és ételre elég.Lakótársakkal költöznék majd össze. Lakótárs kereső facebook csoportokon keresztül keresnék szobát. Ezt mennyi idő alatt lehet kb lebonyolítani? Keresek megfelelőnek ígérkező szobákat,ráírok a személyekre,elmegyek megnézni a helyeket,és hány nap múlva költözhetek oda, ha beleegyeznek az odaköltözésembe? Hogy néz ki egy főbérlő-albérlő szerződés? Mikből áll? Mikre kell figyelnem? Mi kell ehhez? Az előző lakcímkártyám kell ehhez,személyi? Vagy mik?


4. Álláskeresés. Ti mennyi idő alatt találtatok állást? Igen,tudom érettségivel ne számítsak túl sokra. Eddig amiket találtam hogy dolgozhatok érettségivel: fekete-,és fehér mosogató,takarító. Egy hónap alatt lehetséges munkát találni? Vagy csak álom? A magyar fővárosba költöznék. (Nem vagyok magyarországi.)


5. A határon átengednek a magyar személyi igazolványommal? Miket nem szabad átvinni a határon?


6. Mennyibe kerül egy SIM kártya?


Köszönöm ha elolvastad.



2016. dec. 7. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rám nem vonatkozik, de pár pontban tudok segíteni.


2. Vigyél minden papírt ami van, általános iskolai papír nem kell, érettségi kell, középiskolás papírok. Személyi, lakcímkártya.


4. Bankszámlát kell majd nyitnod ha dolgozni szeretnél. Ez kiszámolja hogy melyik a legolcsóbb/ideálisabb bank számodra: [link]


Mivel külföldi vagy, nincs gondolom TAJ és Adókártyád. Majd menned kell a bevándorlási hivatalba kérelmezni, de ha jól tudom csak akkor adnak ha már találtál munkahelyet és ők írnak egy nyilatkozatot hogy alkalmazni szeretnének.


Lehet munkát találni, szerencse is kell hozzá...


5. Hol vagy? Ha Unió akkor elég a személyi.


6. Tudok neked 1000ft-ért T-mobileosat Budapesten. Ha érdekel, írj. Jó a percdíj is, net is van. (persze fel kell tölteni).

2016. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerbia.
2016. dec. 7. 21:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Kettős állampolgár vagy? Mert ha nem akkor nem lesz ilyen egyszerű.
2016. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen az vagyok. 2 éve magyar állampolgár is vagyok.
2016. dec. 7. 21:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Írta, hogy magyar állampolgár is. Szerbiából elég a szerb személyid. A munkaintézés nem lesz annyira egyszerű, a kisebb cégek rugalmasabbak, a multik nem annyira.

Jah és akkor van lakcímkártyád is, azt is vidd magaddal.

2016. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben,vinni fogom. Köszi.
2016. dec. 7. 22:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden magyarnak jár TAJ és adókártya. Nem csak akkor ha munkát talál. Nem kell munka ahhoz, hogy csináltathass.


[link]

[link]

2016. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyakönyvi kivonat és oltási könyv. Ezt később beszerezni igen macerás és drága is. Nem árt kikérni az egészségügyi kartonodat sem, mert kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy tudnod kell, milyen betegségeken estél át, szereztél-e immunitást ilyen-olyan fertőző betegségek ellen.

Az okmányaidat honosíttatnod/fordíttatnod kell, erre készülj anyagilag. Próbálj meg elsősorban a szerb-horvát nyelvtudással állást keresni. Manapság igencsak hasznos! A nyelvtudást pedig megfizetik, ha nem angol. Mert mondhatni az angol már alap elvárás, lassan a takarítónőtől is. Egyébként ha valóban beszéled a nyelvet nem csak én feltételezem, akkor nem ördögtől való szállítmányozási területen elhelyezkedni, logisztikai területen OKJ-t szerezni. Van rá kereslet. Sok sikert!

2016. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen utolsó. Az oltási könyvre eddig nem is gondoltam. Nem tudok szerbül,se horvátul.

Hol lehet az okmányokat honosíttatni?

2016. dec. 10. 11:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Az oltási könyvet,egészségügyi kartont hol lehet kikérni?
2016. dec. 10. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!