Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezt a szüleim?

Megtehetik ezt a szüleim?

Figyelt kérdés
A történet nagyon hosszú. Nagyvonalakban: 2 éve, 25 éves koromban az akkor 13 éves keresztlányom gyámja lettem. Nővéremék külföldön éltek, balesetet szenvedtek, a gyámság rám, mint keresztanyára szállt. Szüleim akkor nem álltak jól, anyu akkor lett munkanélküli, apunak is döcögősen ment a munka. Ráadásul belerokkantak a veszteségbe, így egyértelmű volt, hogy hozzám költözik a keresztlányom. Én ekkor már 2 éve dolgoztam, volt egy 2 szobás lakásom, 3 éve párkapcsolatom. Nekem is új, nehéz helyzet volt, a keresztlányomnak is, de túljutottunk a nehezén. A szüleim azóta rendbejöttek, de úgy viselkednek, mint akik megzakkantak. Kitalálták így 2 év után, hogy ők lesznek a keresztlányom gyámjai. Mindenféle hülyeséget találnak ki, kiforgatják a szavait, olyan szinten, hogy már utál velük lenni. Elvehetik tőlem a gyámságot mindenféle koholt vádakkal? Megtehetik?
2016. dec. 12. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem. De kérdezd meg a helyi Gyermekjóléti szolgálatot vagy gyámhivatalt. Eddig nem akartak a gyámjai lenni, ráadásul mivel már 15 éves őt is megkérdezik kivel szeretne élni. Ha rendezett a háttered, lakás, munkahely, nincs ellened büntető eljárás és nem drogos vagy kétlem hogy csak úgy elveszik tőled a gyámságot.
2016. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy tehetik!

Egyrészt a keresztlányod már elmúlt 14, ha jól értem, így ő is nyilatkozhat, hogy kivel szeretne élni. Ahogy látom, nem a nagyszülőkkel...

Másrészt az elmúlt két évben bizonyítottad, hogy helyt tudsz állni, amíg a nagyszülőknek eddig eszébe se jutott, hogy a kislányért harcoljanak. A bíró se hül.ye, hogy ne kérdezzen rá, hogy miért most.


Arra se vennék mérget, hogy valóban rendbe jöttek. Egy pszichológiai vizsgálaton csúnyán elbuknának.


A szomorú az egészben az, ha a kisunokát akarják elkényeztetni, meg szoros kapcsolatot akarnak vele, akkor azt mindenféle pereskedés nélkül megtehetnék, úgy, hogy a családi béke sem sérül. De nekik nem ez a céljuk ezek szerint, csak kavarnak mint a fagyigép.

2016. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen nem. Te vagy a gyámjuk, te neveled évek óta. Ráadásul egyébként is csak nagyon nyomós okkal szakítják ki a gyereket a megszokott környezetéből, és őt is megkérdezik, hogy mit akar.
2016. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Lehetséges, hogy talán téged akarnak "tehermentesíteni", esetleg lelkiismeret-furdalásuk van, hogy nem ők lettek a gyámok ill. valószínűleg hatalmas érzelmi veszteség érte őket és a keletkezett űrt talán így próbálnák kitölteni.
2016. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2%

biztos, hogy úgy érzik, nem vették ki a részüket, neked pedig az életedet ez hátráltatja. bevallani ezt soha nem fogják...

de nyilván, hogy nem tehetik meg...sőt ha sokat ugrálnak, akkor a kapcsolatot is megszakíthatod velük... te döntésed. :)

2016. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ez a felháborító, hogy amikor történt a tragédia, akkor egyöntetűen azt mondták, persze hozzád kell mennie, mi nem tudnánk vele mit kezdeni, mégis fiatal vagy, jobban megérted...stb. Elég problémás gyerek volt, ami nem csoda, hisz egyszerre elveszítette a szüleit, barátait, új otthon, új suli...stb. Még most is kicsit túl érzékeny, el tudja magát sírni dolgokon. A szüleimnek az nem tetszik, hogy nem irányíthatják őt. Sportol, ezért sportiskolába fog menni, ebbe én beleegyeztem, osztályfőnöke is ezt javasolja, de szüleimnek ez nem tetszik, mashova akarják küldeni. Zavarja őket, hogy rám anyjaként tekint, anyáknapjára kaptam tőle bonbont, anyám lehurrogta, hogy reméli nem olyan retardált, hogy nem tudja, hogy nem én vagyok az anyja...stb.
2016. dec. 12. 18:46
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

1-ea vagyok mivel te vagy a gyámja beszélj az osztályfőnökkel is hogy a gyerek és a te döntésed hogy hová megy, ebbe a nagyszülőknek nincs beleszólása. Mivel mindenhová a te aláírásod kell ezzel nem tudnak mit tenni. Ne avassatok be mindenbe őket. Gyerekjólétibe azért jelezd ezeket, legyen róla feljegyzés.

Az a baj, hogy nem tetszik nekik, hogy mindent meg tudtok oldani és ők nem tudnak mibe beleszólni. Azt gondolják hogy majd úgy fog ugrálni az unokájuk meg te is ahogy ők akarják. Ha nagyszülők akartak volna lenni akkor már két éve el kellett volna ezt kezdeni (vagy hamarabb).

2016. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

A keresztszülőségeddel a szülők kinyilvánították a templomban azt az akaratukat, hogyha velük valami történne, te neveld fel a gyermeküket, te erre esküt tettél az oltár előtt.

Legalábbis a keresztszülőségnek ez az eredeti értelme.

Kérd a nagyszülőket, hogy tartsák tiszteletben a gyerekük akaratát.

Más:

A gyereket nem vehetik el tőled, mert neki is van beleszólása, de tényleg kérd az osztályfőnök támogatását és a gyámhatóság segítségét!

Én úgy gondolom, hogy magasan nyerésre állsz!

2016. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
#8: A keresztszülőség jogilag semmit nem jelent. A kérdező a gyám, szóval ez nem tisztelet kérdése, hanem tudomásul kell venni.
2016. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nincs igazából megkeresztelve, de mivel tesóm lanya, mindig azt mondtuk én vagyok a keresztanyja. 12 éves voltam, amikor született. Amikor kiderült, hogy én leszek a gyámja, lenondhattam volna róla, de anyuék nem bírtak volna nevelni, úgymond rámruházták a felelősséget. Egyébként megvolt a dátum is, amikor ezt rámruházták tesómek, és ez akkor volt, amikor lediplomáztam. Olyanokkal próbálnak érvelni, hogy költöm a gyerek pénzét, de ezt persze bizonyítani tudom számlakivonattal, hogy hozzá sem nyúltam. A másik érvük, hogy kevés köztünk a korkülönbség, gyerekes vagyok, veszélyeztetem őt, nem adok neki enni, nem nevelem erkölcsösen.
2016. dec. 12. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!