Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Félek, ha...

Mit csináljak? Félek, ha elköltözök itthonról apám előbb v utóbb megöli anyámat! V fordítva.

Figyelt kérdés
Ha nem is szó szerint, de tuti h verni fogja. Összatartás nélküli, erőszakra és tekintélyre épülő családban nőttem fel ( apám részéről legalábbis ez ment), anyámtól meg a passzív sajnáltatáson kívül semmit sem láttam. ha valaki olvasta Susan Forwardtól a mérgező szülőket, akkor nagyjából tudja, min mentem keresztül, a nemi erőszakon kívül nálunk gyakorltailag minden volt. Leérettségiztem, gyűjtöttem némi kezdő tőkét, és most vettem ki egy kis szobát Budapesten. Januárban költözöm. Mondtam anyámnak, h is költözzön vissza az anyjához, de nem akar ( nem csodálom, nagyon rossz a viszonyuk, de legalább fizikailag biztonságban lenne). Bár máskor meg azt mondja, h amint én elmegyek ő is elköltözik ( én ilyenkor mindig azt mondtam neki, h miattam nem kell itt maradni, ha neki úgy jobb, bármikor elmehet).Anyám érzelmi roncs ( mindig az volt) apám meg erőszakot alkalmazott mindig is.Félek, h úgy összevesznek egyszer majd, h apám agyonveri anyámat, v anyám félelmében v indulatában leszúrja apámat. Több ilyen jelenetnek is tanúja voltam életem során, de eddig valahogy mindig elkerülték a bajt, bár anyámnak már volt, h az ügyeletre kellett mennie. Nem tudom, mit tehetnék? El kell költöznöm, mert az elmúlt bő 20 év alatt az a csoda h én nem lettem érzelmi roncs ( ez mondjuk annyira nem igaz, mert sajnos az lettem valamilyen szinten).
2016. dec. 12. 23:32
 1/8 B.Eni válasza:
31%
Szia ,úgy gondolom helyesen teszed ,hogy elköltözöl első sorban a magad biztonsága és a jövőd a legfontosabb. Mindenképp gondold át hogy okj vizsgát teszel akár estin hogy melette tudj dolgozni hogy eltarcsd magad. Szüleidnek meg szerintem költözés után hadj időt ,ha nem változik és úgy érzed bele kell avatkoznod, mert súlyosabb tettlegesség lehet akkor nyugostan rendőrségre akár tanács kell mindenképp kisefítenek . csak bátran !!!!
2016. dec. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazad van...ha jobban belegondolok, csak a tehetetlenség zavar, de hát soha nem tudtam segíteni rajtuk, gyerekként meg nem is az lett volna a feladatom. most sem tudok mást tenni, mint h elköltözök, és élem az életem. Anyámnak azért meghagytam, h ha bármi van, telefonáljon, bár mindig is fusztrált, hogy folyton úgy éreztem, nem ő az én anyám, hanem én vagyok az ő anyja. És most zavar, ha úgy van, nem tudom megvédeni. Mindegy, lesz ami lesz.
2016. dec. 13. 01:12
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Azt az egyet ne felejtsd el, hogy bármit is tesznek, azért nem te vagy a felelős! Egyébként meg ha egyszer elszakad a cérna, akkor nem számít, hogy te otthon laksz-e még, eddig se fogták vissza magukat miattad.


Anyádnak nem lehet segíteni, mert ő sem akarja igazán, az a helyzet. Ha akarna, tudna költözni, te is írtad, hogy van lehetősége, de nem él vele. Az ilyen embereket sose fogom tudni megérteni.

Anyósom és apósom ugyanez. Állandóan veszekednek, az öregnek gyakran eljár a keze (a gyerekeit is verte), egy igazi alkesz állat. Időnként valamelyik gyerek elhatározza, hogy megmenteni az anyját, odaköltözteti magához. Az öreglány ott is csinálja a feszkót, mert lételeme a veszekedés. Aztán meg megy vissza az urához, mert nincsenek meg egymás nélkül. Ezt csinálják 40 éve!


Hagyd rájuk, nincs értelme beleavatkozni. Az bőven elég, hogy anyádnak az értésére adtad, hogy te ott vagy, és segítesz, egy szavába kerül. Ennél többet nem tudsz tenni érte, ha nem hagyja.

2016. dec. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, ha anya olyan hülye, hogy hagyja, akkor még is érdemli. El lehet válni, fel lehet jelenteni, lehet saját lábra állni és önálló életet kezdeni. Anyad tarsfuggo egy kis mártír személyiséggel, neki egyszerűbb hagyni a dolgokat, csak én Legyen egyedül
2016. dec. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úristen. Hidd el, több valóságtartalma van annak, amit leírtál, mint hinnéd!

Én ismerek olyat, ahol végül tényleg megtörtént a baj és ezt nem kívánom senkinek! (Ez az az eset: [link]

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de jobb elővigyázatosnak lenni, anyukád pedig ha valóban társfüggő, próbáld azzal megnyugtatni, hogy találhat magának jobb férfit is.

2016. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ember nehezen hiszi el, de sajnos más embereken nem lehet segíteni, ha ők nem segítenek saját magunkon.
2016. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hagyd rájuk, ők így szeretnek élni, így szeretik egymást és saját magukat. Még ha ez elképzelhetetlen is.

(nem a levegőbe beszélek hasonló családból származom mint te, csak nálunk anyu egy személyben az "erőszakoló" meg az "áldozat" is)

2016. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csodállak érte,hogy ilyen háttér után is normális vagy és tettél is érte,hogy kitörj ebből.

Viszont anyukáddal nem nagyon tudsz mit tenni.Az évtizedek során bármikor elmehetett volna,most is ott a lehetőség.Nem él vele,akkor nem tudsz mit tenni.

Én őszintén szólva nem is nagyon tartanám velük a kapcsolatot.Anyukád is hibás,hogy így kellett felnőnöd.Ha maga miatt nem is,de miattad el kellett volna költöznötök már nagyon régen.

2016. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!