Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anya elmúlt már 18, de...

Ha az anya elmúlt már 18, de az apa nem, akkor az apa tehet apai elismerő nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

Az apa a gyermek születése után 7 hónappal tölti a 18at, viszont szeretné, ha a nevét viselné a baba.

Az apa a szülei nélkül tehet elismerő nyilatkozatot?

Azt tudom hogy tehet.. csak azt nem tudom, hogy a szülei is kellenek-e hozzá.



2016. dec. 15. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
dikk. majd ha felnő az apa, akkor lenyilatkozza. mondjuk pont a születésnapján.
2016. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

A szülei is kellenek hozzá.


"Kiskorú apa apai elismeréséhez az apa törvényes képviselőjének hozzájárulása is szükséges."


[link]


Viszont a gyermek neve az apaság elismerésétől független. Az egy dolog, hogy általában az apa nevét kapja a gyerek, de az anyáét is kaphatja, ez nem egyedül a te döntésed.

2016. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha majd 18 éves sukár szípfijú lesz, akkor tehet. Nem baj ha nem az ő nevèt viseli, így is sok Lakatos van.
2016. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
A gyermek születése után is tehet, azt hiszem, 3 éves korig kell rendezni a családi állapotot. A nevéről viszont együtt döntenek az anyával. (A nevelésében is részt akar venni, vagy csak a nevét akarja rástemplizni, mint egy cetlit?)
2016. dec. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztázzuk, egyikünk sem "Lakatos". :)

Köszönöm a válaszokat!

Termèszetesen nem így lett tervezve, de így sikerült... viszont egy percig sem gondolkodtam az abortuszon. Igen, kiveszi a részét a baba nevelésében, eltartásában is, sőt a készülődésben egyaránt.

De azért köszönöm a "jószándékú" hozzászólásokat is. :)

2016. dec. 19. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!