Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esik rosszul, hogy...

Jogosan esik rosszul, hogy senkit nem érdekel a diplomaosztóm?

Figyelt kérdés

Mérnöki szakot végeztem, amíg tanultam a szüleimtől állandóan csak a bszogatást kaptam, meg hogy így megbukok meg úgy megbukok. A szakdolgozatomhoz hozzá se szagoltak (amikor hazahoztam bekötve), amikor államvizsgáról jöttem haza akkor se volt semmi, tévéztek... Ráadásul a végső jegyem 4,5 lett és 4-est fogok kapni, nem 5-öst... Annyira kibuktam ezen, hogy elsírtam magam, pedig annyit tanultam... Anyám ezen is izélt, hogy mit lehet csinálni, kihez lehet fordulni ilyenkor...

Most hétvégén lenne a diplomaosztóm, a szüleim el se tudnak jönni, mert dolgoznak... De ami nagyon rosszul esett, hogy még a barátomnak se jutott eszébe, hogy elmenjünk valahova enni, merthogy én nem szerveztem semmit... És rosszul esik, hogy még a ballagásom is nagyobb esemény volt, uncsitesóm szalagavatója meg szinte "naptáras ünnepnek" számított, pedig nem ő szervezte... Nem puccoskodást akarok, csak legalább látni rajtuk, hogy örülnek és gratulálnak... Vagy csak én fújom ezt fel?


2016. dec. 15. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sajnálom!


Ez tényleg bunkóság, de tudod mit!

Ne törődj velük, légy büszke magadra, hogy sikerült elvégezned! A diplomaosztó után pedig menj el, és ünnepeld meg! Akár egyedül! Vagy a csoporttársaid közt csak van valaki, aki hasonló cipőben jár, nem?

2016. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egyrészt kicsit felfújod, másrészt igazad is van valahol. A szüleid nem ilyen ünneplös típusok, ezt neked is el kell fogadni. Az én családom is ilyen, de én ezt tartom jobbnak, mint pl. párom családját, ahol minden kis hülyeség miatt feszengős ünnepet csinálnak, pohárköszöntővel. A kettő között boztosan van egy arany középút, de ha választanom kell inkább ne ajnározzanak, mert nekem ez nem tűnt soha valódinak, csak formalitásnak. Másrészt egy mérnök szakdolgozatán, ha nem szakmabeliek, mit olvassanak? Nem értenek belőle semmit. Az viszont nyilván bunkóság és fura ha államvizsgárol hazajössz és meg se kérdezik, mi történt. A barátodnak pedig te is nyugodtan mondhatod, hogy üljetek be valahova ünnepelni.
2016. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 acelsziv ***** válasza:
75%

Jogos.

Szüleit nem válogathatja meg az ember. Különben is ahogy írtad, szürke besavanyodott kisemberek akiket a tévén kívül semmi nem érdekel.

Ez viszont már problémásabb:

"még a barátomnak se jutott eszébe, hogy elmenjünk valahova enni, "

Szóval én elgondolkodnék, hogy ha a barátom ennyire nem figyel rám, nem érdeklem, nem tisztel akkor miért is vagyok még vele?

Ja, gratulálok a diplomádhoz. A jegy miatt meg ne edd magad. A tudásod többet fog számítani.

2016. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Gratulálunk helyettük is! Ügyes vagy,meseszép eredmény,kívánom,hogy boldogulj vele,megdolgoztál érte!
2016. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit megértelek, bár nekem nem volt bajom vele, hogy anyám az egyszem gyermeke szalagavatóját is kihagyta és a diplomaosztóm se volt semmi se. Még érettségire is nagyobb buli volt s akkor legalább egy rokontól kaptam egy kicsi ajándékot :D Diplomaosztóra semmit. De ez nekem nem fájt, anyámnak megvoltak a maga dolgai, de nagyon rendesen felnevelt, sokat tanultam tőle s ez a lényeg. Szülinapokra se kaptam semmit, nálunk ez így ment.
2016. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Ünnepelj a csoporttársakkal. Mi is azt tettük.

Jogos, hogy rosszul esik, hogy ennyire nem érdekli őket, de az érthető, hogy nem tudnak elmenni, ha dolgoznak.

2016. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

megértelek.ez elég érzéketlenség a részükről. a szüleid lehet féltékenyek is esetleg..

De a helyedbe nem tartanám magamba,hanem elmondanám hogy hogyan érzek. főleg a barátomnak

2016. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Tudom, mit érzel, én is átéltem hasonlót, annyival volt jobb a helyzetem, hogy én csak a család felétől "élvezhettem" ezt a fajta hozzáállást.

Én voltam a h*lye, aki semmit nem ér, aki hiába tanul, semmire nem fogja vinni, stb, stb. Közben meg egyedül én lettem Mensa-tag, akik végig becsméreltek, azoknál mind magasabb végzettségem van, és míg nekik ha lenne munkakönyvük, az már egy lexikon lenne, addig engem szabályosan elengedni nem akartak a munkahelyemről, amikor jobban fizető állás után néztem. :D

Ráadásul az államvizsgám is "csak" négyes lett, eléggé érdekes körülmények között.

De ennek már 10 éve. Akkoriban ezek persze kemény, fájó dolgok voltak, de most már látom, hogy olyan dolgok, amiken egyszerűen túl kell lépni. Ahogy szokták mondani: nem másnak tanultál, nem másnak szerezted meg ezt a nem kis végzettséget, hanem magadnak. Sajnos nem mindenki születhet normális családba, ezzel nem lehet mit tenni. Csak annyit, hogy túllépsz a kicsinyességükön, és magadra büszkén lépsz be a nagybetűs életbe.

2016. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

#3: "Szóval én elgondolkodnék, hogy ha a barátom ennyire nem figyel rám, nem érdeklem, nem tisztel akkor miért is vagyok még vele? "

Ennyiből azért nem vonnék le messzemenő következtetéseket.

Ha a barátja egy önző kis pöts, aki csak magára gondol, akkor tényleg lapát. De ennyiből ez nem derül ki. Én pl. a saját diplomaosztómon sem akartam semerre elmenni, kifejezetten ellene voltam, hogy bármi felhajtás legyen emiatt. Van, akinek ez egy világra szóló ünnep, amit kötelező megünnepelni, más meg egyszerűen nem szereti a felhajtást. Nem vagyunk egyformák.

Lehet az is, hogy egyszerűen csak "elbeszéltetek egymás mellett". Te nem mondtad, hogy jaj, de jó lenne így meg úgy megünnepelni, neki meg ebből az jött le, hogy te nem akarsz külön felhajtást. Szóval én itt inkább egyszerű kommunikációs problémát vélek felfedezni.

2016. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Az ember a rokonait nem válogathatja meg, de a barátjait, szerelmét igen. Gondolkozz el rajta, hogy tényleg őt akarod-e barátodnak nevezni.
2016. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!