Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nagyon vallásos,...

A családom nagyon vallásos, minden vasárnap templomban kell ülni és minden ünnepet nagyon komolyan kell venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Így nőttem fel. Vallásosnak vagyok nevelve, de engem érdekel a világ, jobban megakarom érteni. Pár éve már nem hiszek Istenben, inkább a tudomány híve vagyok, de ezt félek elmondani nekik. Nem értenék meg, félnek gondolkodni, inkább vakon követnek baromságokat. Nem tudom mit tegyek. Elmondjam vagy inkább ne?

2016. dec. 24. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
96%

Én inkább nem mondanám el. Ha külön élsz tőlük, akkor azért nem kell tudniuk róla, ha meg együtt élsz még velük, akkor még kibírod az a kis időt amit még velük kell tölteni.


Aki ennyire elfogult a vallásban, annak mondhatsz bármit úgysem érti meg. emiatt se kell traktálni őket.

2016. dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
87%

Magamat ismerve én elmondanám. Utálom, ha rám kényszerítenek valamit, főleg, ha nem hiszek benne.

El kell fogadniuk a te véleményedet is, nem számít, ha ütközik az övékkel.

2016. dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem kell primitívnek beállítani a vallásos embert. Mi is hívők vagyunk, rendszeresen járunk templomba, de apumnak például természettudományi diplomája is van. Több tudós is hivő volt régen. Pl. Kepler.
2016. dec. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ hány éves vagy.
2016. dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
23%

A vallas es tudomany nem zarja ki egymast.

A mai idokben pont az also tanulatlan reteg isten es hit nelkuli osztonlenyek tomege.

Csaladodnak ennyi aldozatot hozhatsz kibirod a heti 1 ora istentiszteletet

Ha nem onzo vagy es tenyleg bunko

2016. dec. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Meguntam már a mesét. Unalmas minden vasárnap elmenni és ruházatot hasonlítani. Imádkozni, hazajönni és látni, hogy esik össze a világ.
2016. dec. 24. 10:01
 7/64 anonim ***** válasza:
11%
Ha olvasnad a Bibliat tudnad, hogy a vilag vege kozeleg, vagy ahogy irtad szet esik. Egyre tobb haboru, betegseg, termeszeti csapas neheziti az eletunket. Templomba nem azert jarunk hogy ezt elkeruljuk, hanem hogy eleg erot meritsunk ahhoz, hogy ilyen vilagban eljunk. Megertem hogy nehez ugy imatkozni, hogy nem hiszel Istenben, de elfordulni sem kell tole teljesen. Legyel nyitott uj dolgokra, a tudomanyra, probalj mindent tudomanyos es vallasi szemmel is nezni. Amig nem vagy benne teljesen biztos, hogy mar nem hiszel (es nem csak egy idoszak ez nalad), addig szerintem ne szolj a csaladodnak, bar lehet ezt maguktol is eszrevettek mar.
2016. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
33%

Baromságnak nem baromság, csak kiölték belőled.

Nem te vagy az első eset.

Régebben mi is jártunk templomba elég sokat, és ez inkább ártott. Most viszont újra hívő lettem, elég erőteljesen(de ez nem feltétlenül jár eggyütt a misékkel és a templommal) a családod helytelenül erőlteti ennyire

de nem igaz hogy marhaság. Én csak annyit tudok hogy minden vágyam valóra vált csak mert erős a hitem.

De nem fogok itt térítgetni meg provokálni senkit, mondd

meg a családnak hogy mit érzel, el kell fogadniuk.


Igen, a hívő válaszoló is azt mondja: ne menj templom közelébe, ha semmi közöd hozzá! viszont ne nézd le azt amit nem értesz. A nagy tudósok és gondolkodók se tudnak egy bizonyos szintet megugrani (és ez mindig is így lesz)

Bocsánat ha esetleg provokatív voltam

2016. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg, de ha logikusan gondolkodom sehogy sem tudok egy láthatatlan valakit elképzelni valahol ott fent aki irányít dolgokat. Az én véleményem erről az egészről az, hogy: az ember teremtette Istent és Isten csak a fejünkben létezik ezért érezzük, hogy ott van velünk és megért/meghallgat. Emberek kontrollálására tökéletes. Jó üzlet is persze.
2016. dec. 24. 10:28
 10/64 anonim ***** válasza:
74%

Vidiripi


"Bocsáss meg, de ha logikusan gondolkodom sehogy sem tudok egy láthatatlan valakit elképzelni valahol ott fent aki irányít dolgokat."


Te is bocsáss meg nekem. De a tudomány embereként akkor hogyan képzeled el a gravitációt? Vagy te látod és nem kell elképzelned?

2016. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!