Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék? 14/L Olyan...

Mit csinálhatnék? 14/L Olyan mintha mindenki elhidegült volna egymástól.

Figyelt kérdés

Az van hogy tegnap (karácsonykor) ugye volt az ajándékozás, mindenki örült és amikor a tesóm (13/F) kibontotta az ajándékát nem azt kapta amire számított. Mondjuk már csomószor mondtuk neki hogy amit kér azt egyszerűen nem kaphatja meg egy 13 éves kisgyerek (vadászkést akart). És helyette kapott kettő videójátékot és kiakadt és azt mondta a szüleimre hogy szemetek...apukám még beszél vele de haragszik rá , anyukám meg egyszerűen úgy viselkedik mintha nem is az ő gyereke lenne. A tesóm már számtalanszor bocsánatot kért,de anyukám nem hajlandó vele kibékülni. Azt mondja már nem haragszik de mindenki látja rajta hogy igen. :( Ma reggel hallottam apukámmal beszélgetni. Apa azt mondta neki: -majd megbékél a tesóm és ne nyűgődjön ezen az anyum.- Anya erre azt mondta hogy -lehet a tesóm megbékél de én lehet hogy nem fogok.-

Szóval mit kéne tennem hogy kibéküljenek? Rám nem haragszik de ez olyan mintha nem lenne szeretet a házban mindenki mintha elhidegült volna egymástól. Nagyon magányosnak érzem magam. Anyának meg apának minden szempontból igazuk van, ez a tesómtól egy övön aluli húzás volt. De szerintem nem így akarta , valószínű a pillanat hevében mondhatta ezt. :(

Anya pont úgy néz ki mintha minden percben a sírás fojtogatná. :(

Ti mit tennétek a helyemben? 14/L



2016. dec. 25. 08:57
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én biztos nem adnák egy olyan dolgot karácsonyra amivel ki lehet oltani valaki életét. Egyszerűen egy 13 éves nem tud ésszerűen gondolkodni efelől. Nyilván egy konyhakés az más. És, de ,csinálhat mindent egyedül :D
2016. dec. 25. 18:50
 12/26 kovpet ***** válasza:
0%

"Nyilván egy konyhakés az más."


Miben más? OK, a konyhakés pengéje hosszabb és jellemzően vékonyabb... de életet ugyanúgy ki lehet oltani vele. Az ugye tiszta, hogy a vadászkéssel nem vadásznak? Az arra szolgál, hogy a vadász az elejtett vadat feldolgozza. De nem azzal öli meg.

A konyhakéssel meg a megvásárolt vagy házilag levágott állatot vagy egyes részeit dolgozzák fel. Tehát semmi különbség még a felhasználási területben sincs.

2016. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Oké, szerintem más. Ez az én véleményem. Természetesen elfogadom a véleményedet.
2016. dec. 25. 19:31
 14/26 kovpet ***** válasza:
Azért leírhatnád, hogy szerinted miben más :)
2016. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Szerintem az hogy a tesóm egy konyhakést nem akar dobálni, azt meg igen, meg trükközni vele amivel simán kárt tehet magában. :D
2016. dec. 25. 19:44
 16/26 kovpet ***** válasza:
49%

Ja, értem. A vadászkés ezekre nem igazán alkalmas.

Dobálni dobókést érdemes venni, az olcsó és nem lesz baja a dobálástól, míg egy vadászkés jellemzően drágább és az agancs markolata károsodna, ha rendszeresen dobálnák.


Trükközni akármilyen kés jó, persze a trükk jellegétől függ. Egy pillangókés pl alkalmasabb erre.


Megsérülni persze meg lehet, de ha vesz egy vágásbiztos kesztyűt, akkor nem fog. De inkább tanulja meg, hogy hogyan használja. Vagy a Bushcraftosoktól vagy pl az Escrimásoktól, az érdeklődési területétől függően.

2016. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azaz pillangókést akart. :D sose tudom a nevét. Főleg hogy miért dobálni kell neki :D
2016. dec. 25. 20:15
 18/26 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a családdal a gondot. Mondd el, hogy neked nem tetszik ha nem törödtök egymással. Hátha megváltozik a tesód hozzáállása is.
2016. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszodat :) most már megnyugodtak szerencsére a kedélyek :)

2016. dec. 25. 20:29
 20/26 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyerkőc ilyen, a baj akkor van, ha még 18 éves korában is így reagál majd. :(

Sajnos ismerek ilyet, ez van, amikor a szülők harcolnak a gyermekük szeretetéért.

2016. dec. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!