Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám mindenen megsértődik...

Édesanyám mindenen megsértődik. SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nos édesanyámmal élek, persze még tini vagyok.Szinte nincs olyan nap hogy ne veszekednénk.Ebből már nagyon elegem van(szerinten neki is).Pl.:multkor letettem a poharam a konyhapultra és felkapta a vizet hogy azt nem oda kell tenni, vagy múltkor azért szólt rám mert este 10ig tanultam, vagy mert én aludtam ő pedig elkezdett zongorázni jó hangosan,én kimentem a szobámból és nevetve mondtam hogy te kis szemétláda.Nahh ezen aztán elkezdett ordibálni, meg sirni hogy ő milyen gyereket nevel.Mindig ezt mondja.Mindig úgy hiszi neki van igaza.Jó beismerem elég sokszor van igaza, de a tanácsait megfogadom, viszont ez a viselkedés már sok.Akármilyen kedvesen szólok hozzá, mindig csak a rosszat látja benne, és kiakad.Mit tegyek?

2016. dec. 26. 13:36
 1/6 anonim válasza:
49%
Semmit?Enyém is ilyen, hagyd rá.
2016. dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy édesanyádat szemétládának nevezed - akár viccből, nevetve, akár komolyan - elég durva, bármilyen helyzetben is! Igaza van, én is kiakadtam volna, hogy ilyen pofátlan valaki lett a gyerekemből.... és ezt úgy írom, hogy én is fiatal vagyok, nincsenek gyerekeim, de ezt a viselkedést nem tűrném. Csupán hisztis vagy és elkényeztetett. Fú ezen most kiakadtam én is.

Próbálj meg tisztelettudóan, normálisan beszélni a szüleiddel és talán nem fog ordítani veled.

Én egyszer mondtam véletlenül azt anyumra, hogy "hülye", 1 hétig nem állt velem szóba. Talán rosszabb volt, mintha negyed órán át ordított volna... Akkor meg is tanultam, hogy ilyesmit véletlenül se ejtsek ki a számon.

2016. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

16:17

Hisztis,elkényeztetett nem vagyok.Mert elég szigorú nevelést kapok.Elismerem még viccből sem kellett volna ilyet mondanom,de azért az tény hogy minden apróságon kiakad.

2016. dec. 27. 01:33
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Tudod, én is kiakadok minden apróságon (és szerintem a legtöbb szülő), amennyiben az a bizonyos apróság már 50 ezerszer ki lett tárgyalva és mégsem úgy csinálod.

Pl. el tudom képzelni, hogy párszor már meg lett mondva, hogy a poharat magad után el lehet mosogatni és szépen a helyére tenni (nyilván van neki). Ha ez sokadszorra fordul elő, persze hogy kiakad a szülő. Mert azt jelzi, hogy a gyerek nem figyel rá és magasról lesz...ja, amit mond/kér. Felnőtt fiam és kettő darab tinilányom van, néha ordítok velük, néha kiakadok hasonló "apróságokon", de ilyenkor ők szépen elgondolkodnak és nem itt írogatnak SOS üzeneteket. (lepontozás nem érdekel, egy baromságnak tartom, úgyhogy csak nyugodtan, mert nyilván hasznosnak csak az bizonyul majd számodra, aki vállvetve szidja anyádat).

2016. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem..teljesen igazatok van.Én is rosszul csinálok mindent.És köszönöm a válaszokat, megfogadom őket.
2017. jan. 31. 15:54
 6/6 anonim válasza:
Sajnos egy szülő is ember. Egyáltalán nem biztos, hogy amiatt balhézik csak, mert igaza van. Lehet, hogy a belső feszültségeit rajtad vezeti le, ha re vagy folyton kéznél. Ha pl alszol, nem akkor kéne zongoráznia. Lehet, hogy durva volt, ahogy reagáltál, de ő is bunkó volt..
2017. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!