Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor mondjuk el a gyereknek,...

Mikor mondjuk el a gyereknek, hogy új párunk van?

Figyelt kérdés
A barátomnak van egy 12 éves fia, még csak alig pár hónapja vagyunk együtt. Mióta szakított az exével, aminek 3 éve, senkit sem mutatott be a szüleinek és a fiának sem. Engem szeret, komolyan gondolja, de egyszerűen még a gyereknek nem volt hajlandó rólam beszélni. Okkal érzem magam rosszul emiatt? Vagy csak nem tudom megérteni, mert nincs gyerekem?
2016. dec. 30. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem légy türelmes. Néhány hónap nem sok idő, gondolom, még össze sem költöztetek. 12 éves korban a gyerek is már kamaszodik, a jóég tudja, mennyire kezelhető, hogy viselte a válást.
2016. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem pár hónap után, az biztos. Minimum egy évet mondanék úgy, hogy van gyerekem és tapasztalatom is e téren
2016. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 6 évesen váltak a szüleim, 13 vagyok. (fiú)

Apám azóta egy kapcsolatban él, házas, anyám most mutatta be új barátját.

Sose értettem, a filmekben mennyire önzően reagálnak a gyerekek az anyjuk új kapcsolatára, én tökre örülök, ha anya boldog.

De ez nincs mindenkinél így, sok sikert hozzá, remélem jó lesz a kapcsolatotok :)

2016. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most 15 vagyok. A születésem után elváltak a szüleim. 8 éves voltam, amikor 7 hónap után Édesanyám bemutatta nekem a húgom apját.
2016. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem nem volt sok kapcsolatom az életem során, - lehet, hogy egy mai tininek egy félév alatt több van - de arról a kevésről a fiam az első perctől kezdve tudott.

Amelyikkel nem terveztem, az kiesett a rostán és tovább nem volt érdekes.

Akivel kialakulóban volt valami, azt a gyerekem a lehető leghamarabb megismerte személyesen is, nemcsak hallomásból.

2016. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem pár hónap után bemutattak, de ne gondolj valami nagyon formális dologra, egyszerűen közösen mentünk állatkertbe a gyerekkel.
2016. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!