Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nagyon kínosan...

Normális, hogy nagyon kínosan érzem magam amikor mondom a szüleimnek, hogy a barátomnál aludnék? 18/L

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Ellentmondásos egy kicsit a dolog: miért érzed magad kínosan? Nagykorú vagy, ha elég érettnek érzed magad ahhoz, hogy a barátodnál aludj, miért nem vagy elég érett ahhoz, hogy ezt felnőttként megkérdezd a szüleidtől?
2017. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Lehet hogy azért van mert a szüleid nem egészséges, 21. századi módon állnak hozzá.
2017. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
28%

Figyelj én a barát témától os irtózom .

Menj át a bartátodhoz és ird meg sms be vagy akármiben anyudnak hogy ott aludnál ,hidd el nem lesz annyira kínos. :)

2017. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván tudják, hogy ott éjszaka nem csak alvás van, de ha felnőttnek érzed magad egy párkapcolathoz és a szexhez, ahhoz legyél felnőtt, hogy ebbe beleállj és ne pironkodva közöld otthon, hogy mész éjszakára a barátodhoz.
2017. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
en ugy gondolom, hogy ha a parkapcsolathoz, a szexhez, es az ottalvashoz is eleg erettnek erzed magad, akkor ahhoz is annak kell lenned, hogy odaallj a szuleid ele, es megmondd, hogy apa, anya , ma nem jovok haza, pistinel alszom.
2017. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

"Lehet hogy azért van mert a szüleid nem egészséges, 21. századi módon állnak hozzá."

Nem feltétlenül a 21. századi, liberális dolgok az egészségesek.

2017. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Én sosem mondtam ki,mindig úgy mondtam hogy majd holnap jövök haza.
2017. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, ez miért kínos, én sose érzem annak. Csak annyit szoktam kérdezni, hogy "Anya, apa! Ma Ádámnál alszok, ha nem gond. De ha valami fontos családi program van, akkor itthon maradok. Bent alhatok?". Nagyjából ennyi. A válasz többnyire igen. :) És nem érzem cikinek, mivel a szex alapvető dolog, mint az evés.

20N

2017. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó: "a szex alapvető dolog mint az evés". Ezzel azért vitatkoznék. Simán elélsz 90 évig úgy hogy egyszer sem szexeltél míg evés nélkül ez kicsit nehezebb lenne. Igen, kellemes dolog a szex, fajfenntartáshoz elengedhetetlen, de egyáltalán nem hívnám alapvetőnek. Biológiai funkció amit elkezdtünk szórakozássá alakítani. És ugyanúgy mint az evésnél ha ész, cél, határok és következmények figyelembevétele nélkül csak a jó érzésért csinálod, akkor annak nagyon súlyos következményei lesznek.

A nehéz ebben az hogy a következmények nem azonnal és nem garantáltan jelentkeznek. Nem látod előre hogy melyik hamburger vagy hanyadik dobos torta miatt leszel elhízott vagy beteg. Nem tudod hanyadik szál cigi az amitől rákos leszel.

És ugyanúgy nem tudod előre melyik szexuális együttlét sebez meg érzelmileg úgy egy életre hogy sosem lesz normális kapcsolatod/családod miatta. Ez elsősorban lányokra veszélyes lelki adottságaik miatt. Ezért (is) féltik őket a szülők jobban.

Persze a mai fiatalok marha nagy önbizalommal ugranak ezekbe bele, tudatlanul, szülői aggodalmakat lesz@rva, és csak utólag tudják meg hogy az a pár futó élvezet amire később nem is emlékeznek az nem volt egyáltalán fontos és nem érte meg.

Sok így tönkrement nőt ismerek. Van aki rájött hogy ezért boldogtalan és "romlanak el" a kapcsolatai sorra, van aki nem. A szex ugyanúgy nem játék mint ahogy az evés sem.


De ha érzelmi sérülés nélkül meg is úszod, a másik nagy probléma amúgy a mai szabadossággal hogy ha bármikor megkapod, már nem is olyan jó és egyre több kell belőle.

Mint a kisgyerek aki rendszeresen új játékot kap. Egyre rövidebb ideig élvezi az új játékot, egyre gyakrabban akar újat és egyre agresszívabban követeli.

2017. jan. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Nincs ebben semmi nem normális, nem vagyunk egyformák felnőttként sem - csak azért írom, mert jönnek itt az okostojások a felnőttséggel - van akinek ez semmi gondot nem okoz, neked igen, nem kell ezen filóznod, hogy normális-e, mert nehogy már mások mondják meg, mi a normális! Csak kellemetlen lehet neked, de idővel kinövöd, legalábbis nem lesz ilyen zavaró, ha szólsz nekik - persze a felnőttek többsége sem szívesen emleget, vagy kerülget ilyen témát, ami szintén normális, csak nem annyira helyes dolog. Nálam se volt soha tabu téma a szex, bár a szüleimmel nemigen lehetett ilyesmiről beszélni, mert nekik az volt. A fiaim, meg a menyeim, meg bárki előtt viszont nem fogtam vissza magam, és igenis, legalább olyan fontos, mint az étkezés! :D Nem kell viszont szégyellned, hogy kicsit szégyenlős vagy!Butaság lenne. Ilyen vagy, és kész!
2017. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!