Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem akarják elfogadni,...

Szüleim nem akarják elfogadni, hogy nemzetközi kamionsofőr szeretnék lenni. Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Akárhogy is nézem, ez a nekem való munka. Nem szeretném az életemet egy irodában tölteni, ahol egy ablakot sem nyithatok ki amikor akarok, és egész nap egy kolléga hülyeségeit hallgatnom. Vezetni nagyon szeretek, bejárhatom Európát, és mellette jól is kereshetek. Szüleim ezt nem nagyon szeretnék, hogy egy kamionban éljek, és 2 indokot hoznak fel, az egyik a migránsok, a másik, hogy az egy "cigány élet" (szó szerint így mondták). Ha végzek a suliban, csinálok egy OKJ-t, ami ha sikerül, környzettechnikus leszek, szóval ha családot akarok alapítani, vagy valami miatt mégsem tetszene a kamionozás, akkor még mindig van mellette egy szakmám. Nagybátyjám belföldi sofőr, szóval tőle tudnék kérdezni bármit, ha kell. Szóval lehet tenni valamit, hogyha támogatni nem is fognak benne, legalább elfogadják ezt az álmomat? (ha bármit számít, 11-én töltöm be a 18-at)

2017. jan. 3. 18:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
5%
országhatáron kívűlre tudtommal több év tapasztalat KELL, addig csak belföldön mehetsz. A jogsi gondolom egy vagyon. Szóval én is azt mondanám, hogy szakma nélkül ne kezdj neki a dolognak, és nem feltétlen a környezettechnikusira gondolok.
2017. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
A te életed a te döntésed. Majd elfogadják ha látják hogy boldog vagy úgy. Idő kell hozzá.
2017. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
58%
A "cigány élet" igaz. Sok sofőr választ egy idő után rosszabbul fizető munkát, mert a saját ágyában akar aludni. Meg aztán lehet egyszer feleséged, gyerekeid, akik nem nagyon fogják díjazni, hogy csak hetente látnak. De ha ez az álmod, próbáld ki, míg fiatal vagy. Később átmehetsz belföldire, vagy buszozhatsz, esetleg dolgozhatsz környezettechnikusként, bár fogalmam sincs, azzal hol lehet elhelyezkedni.
2017. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Lehet. Nemzetközi kamionsofőr leszel. Mivel nagykorú vagy, illetve leszel jövő héten, nincs rá lehetőségük, hogy beavatkozzanak.

Az más kérdés, hogy valahol még gyerek vagy, ha meg akarod győzni őket, hogy "naaa, lécciiii, hadd legyek kamionos, naaa, lécci", érted, ugye?

2017. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Azért gondokja sok ember úgy mert régebben valóban az volt, és nem szeretnének utána nézni sem a dolgoknak. Egyébként szerintem most tedd le a C kategóriát, és szerezz vele egy állást. Ezzel eltudod dönteni, tudsz e vezetni egyáltalán. Ha megy akkor mehetsz. Persze ez is egy vagyon, ha jól emlékszem kb 600-800 ezer között lesz ára. Itthon lehúzol 1-2 évet és mehetsz is nemzetközizni (de sose magyar céghez). Amire még szükséged van egy elég erős német/angol nyelvtudás, de a némettel többre mész.
2017. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

1-es: ha jól tudom, vannak még olyan kezdeményezések, hogy ingyenesen lehet jogsit csinálni. Ha nincs, az sem nagy baj, a pénzemet a jogsira tettem félre, és ha kell, elmegyek suli után vagy hétvégén a Mekibe. Belföldön meg tudok tapasztalatot szerezni, szóval az sem nagy baj.

5-ös: még van egy évem az iskolában (5 évfolyamos), szóval a munka még sajnos kizárva teherautóval. Angolból pedig még idén le szeretném tenni a középfokút(februárban megyek alapfokra)

2017. jan. 3. 18:18
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

" Vezetni nagyon szeretek, bejárhatom Európát, és mellette jól is kereshetek."


Csak az a gond, hogy Európából az autópályákat látod, meg ha valahol ott szorulsz hétvégére, akkor egy-egy nagyobb parkolót.


Az unokaöcsém több, mint 10 éve csinálja, de eddig egyetlen olyan napja sem volt, amikor várost nézett vagy kirándult volna.


Emellett nem sokkal jobb egy kamionfülkébe tölteni az életedet, mintha ezt egy irodában tennéd. söt az irodából este meg hétvégére hazamehetsz, a kamionból nem.

2017. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Azért ha jó helyet fogok ki, egy 45 órás pihenő alatt lehet kirándulni, ha akarja az ember. Egy pár túracipő pedig elfér a fülkében.
2017. jan. 3. 18:44
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
Ja, csak semmi kedved sem lesz túrázgatni a fáradtságtól, ráadásul nem valószínű, hogy a parkolók mellett ott lesz a túraútvonal egyből.
2017. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Ha 45 órás pihenő alatt alszom mondjuk 10 órát (jelenleg 8-9 elég nekem), akkor bőven van időm kimozdulni. Nem azt mondtam, hogy a parkoló mellett rögtön legyen túraútvonal, csak lehessen valamit mozogni, ha 20 tornára jut idő, az is jobb, mint a semmi. Vagy besüllyesztek egy kempingbiciklit a pótkocsi sarkába.
2017. jan. 3. 18:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!