Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitagadott gyermekek! A ti...

Kitagadott gyermekek! A ti szüleitekkel hogy alakult a későbbi viszony?

Figyelt kérdés

Furcsa a szituáció. Olyanokhoz fordulnék elsősorban, akiket a szülei kitagadtak, és hogyan alakult a további életük.

Igen, meleg vagyok. Ez ki is derült. (Kérlek, a szitkozódók most kíméljenek, és kattintsanak az X-re, így is eléggé rosszul vagyok.)

A szüleim tipikus vidéki, prűd, túlságosan konzervatív, még az elfogadás gondolatával kapcsolatban sem álló emberek. Ahogy kiderült, és a későbbiekben bevallottam, hogy meleg vagyok, elzavartak itthonról. Még úgy ahogy elvagyok, kollégiumban élek, kevés pénzből kijövök, már amit főiskola mellett keresni tudok, viszont lassan végzek. Megtakarításom nincs. Se hátterem, legyen családi háttér, vagy vagyoni.

Hogy fogok én iskola utáni talpra állni? A semmiből? Család nélkül? :(

Későbbiekben van esély a kapcsolat javítására, akik már jártak így?


2017. jan. 7. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj meg olyan munkát találni ahol adnak szállást, amit levonnak a fizetésből.
2017. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, kifelejtettem hogy a szállás díját vonják le a fizetésből.
2017. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Aki képes lemondani rólad ezért, arra ne legyen szükséged, és főleg, ne menj oda vissza! Szánalmas emberek!


Ne haragudj, de főiskolára jársz, valami papírod csak lesz, ha vége a sulinak, nem? Elmész dolgozni teljes munkaidőben, ha kell plusz másodállásban, néhány fiatallal társbérletet veszel ki és eltartod magad. Spórolsz, amennyit csak bírsz és jó magasról szrsz a szánalmas emberekre, akiknek fontosabb, hogy mit szól a szomszéd, mint a saját gyerekük.

2017. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de igen sok fiatalnak - függetlenül a kitagadástól - sincs családi háttere meg anyagi segítsége.


Feltételezem, hogy olyan szakon tanulsz, amivel van esélyed munkát találni, ha elvégezted.

Keress a szakmádba illö cégeket és jelentkezz be hozzájuk már most praktikumra, akkor ott lesz gyakorlatod is meg ismeretséged is. Ezzel el tudsz indulni.

Ha netán késöbb mégsem vagy ott elégedett, akkor tovább tudsz lépni, mert addigra van (igazolható) szakmai gyakorlatod is

Emellett ha nem egész lakást akarsz bérelni, hanem valakikkel közösen, hogy neked csak egy szobád legyen, az jóval olcsóbb és megfizethetö igen kis kezdö fizetésböl is.

Vagy érdeklödhetsz, hogy ha van munkahelyed, ott van-e lehetöség szállásra.

Ami meg a családdal való kapcsolatot illeti, vagy idövel hozzászoknak a szüleid és megbékülnek, de van olyan is, hogy életük végéig marad a harag.


Építs fel egy tölük független életet, akkor van több esélyed.

2017. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy barátod se aki befogadna? Persze fizetnél a lakhatásért. Közben keressnél munkát ami ad szállást.
2017. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami most eszembe jut:

- Dolgozz már suli mellett is. Plusz pénz és a CV-d se lesz üres.

- Hajts minden ösztöndíjra, öneltartóként nagyon jó szociális ösztöndíjat is kaphatsz.

- Ha értelmes diplomád lesz, akkor nagyon jó lehetőség a diákhitel. Csak végzés után pár hónappal kell nekiállni törleszteni, én a helyedben akkor is felvenném, ha kijövök a pénzből, de semmi tartalékod nincs. Ugyanis ha végzel szükséged lesz albérletre (lehetőleg többed magaddal) és oda bizony kelleni szokott kaució, ami esetenként több százezer forint is lehet.

2017. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg tanulsz kérhetsz romontartást a szülőktől, bíróság meg fogja ítélni, nem sok, de albérlet kaucióra elteszed.
2017. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet.amiota talpra állt, a szülők hirtelen mézes mázosak lettek, szàmítva öregkorukra a tàmogatásra.

A legtöbb helyen nem a melegség vagy a drog stb a gyökere a gondoknak, hanem hogy el kell joformán tartani a gyereket.

2017. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezért most biztosan le leszek pontozva, de ha tudod, hogy milyen prűdek a szüleid, mennyire konzervatívak, akkor miért tálalod ki előttük a szexuális életed? Az a te magánügyed, ami csak két emberre tartozik, rád és a párodra, másoknak semmi köze hozzá, még ha ők a szüleid is.


Mindenesetre ha engem tagadnának ki, akkor láttak utoljára.


Viszont szerencsére nem a szarból kell várat építeni. Ahogy korábban is mondták, tanulás mellett - még ha ez azzal is jár, hogy csúszni fogsz - jelentkezz cégekhez gyakornoknak. Lesz pénzed, még ha nem is sok, de kolira/albérletre és ételre futni fogja. Én például nettó 800 Ft-ot keresek, és egy nap 7 órát dolgozom, azaz ~112000 Ft-ot keresek egy hónapban ideális esetben. Szerencsére a cég, ahol én vagyok, nagyon rugalmas, így ha mondjuk délután 2-kor gyakorlatom van, akkor nem 9-16-ig vagyok ott, hanem ott lehetek este 9-ig is akár. Szerencsére én már az egyetem végén járok, így sok gyakorlatom nincs, az elmélet pedig kihagyható (nem követendő példa).


23/F

2017. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Probalj meg suli mellett dolgozni es penzt felretenni. En a helyedben miutan vegeztem kimennek kulfoldre. Ezt azert irom, mert ahogy eszrevettem, kulfoldon (NEM minden orszagban) elfogadobbak az emberek a melegekkel. Nem vagyok meleg, de ismerosom igen, o is kis falubol jott. Otthon csak a szulei tudjak. Mivel nemakarta hogy ebbol a szuleinek vagy neki problemaja legyen, igy csaladon belul maradt a "titok". De ez szerintem nem egeszseges. Nem te valasztottad es nem is kene elitelendonek lennie. De ebbe most ne is menyjunk bele. En azert mennek kulfoldre (ha lehet bentlakasos meloval kezdenem ahogy elottem is irtak) mert en itt jobban tudtam boldogulni mint otthon munkakeresesnel. Nem mondom hogy ez mindenkivel igy van, de velem igy volt es itt megnyugodtam, es teljesen mas szemmel nezem a vilagot.

De ahogy elottem is irtak, ha a szuleim ezert tagadtak volna ki (ami NEM az en valasztasom hogy meleg vagyok), soha tobbe nem allnek veluk szoba. Sose tagadnam ki a gyerekemet, akkor sem ha sorozatgyilkos lenne.

(Bocsi ha kozben elkalandozgattam mas temaba, de az ilyen "szulok" nagyon feltudnak idegesiteni)

Sok sikert neked, keress diakmunkat, tanulj nyelvet, lass vilagot. Meglatod, a legtobb helyen befogadoak az emberek

2017. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!