Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láthatásra milyen ruhában...

Láthatásra milyen ruhában ruhába megy a gyerek?

Figyelt kérdés

A volt feleségem rendszeresen rossz ruhában éscipőben hozza ide a gyerekeket.

A gyerekek azt mondják ezek a játsótéri ruhák, feleségem szerint nincs másik, ez van.

Én vettem ruhákat és itt vannak nálam, ha jönnek átöltöznek és abban megyünk valahová.

Ez müködött egy darabig, de a gyerekek elmondták az anyjuknak hogy ilyen is - olyan is van apánál.

A volt feleségem azt mondta adjam oda a gyerekeknek, mert kevesebbet vannak velem es ne álljon ott.

A másik fele, meg ne vásároljak drága ruhát nekik, mert ugyis kinövik.


2017. jan. 15. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Igen add oda nekik. Inkább hordják suliba mint hogy nálad álljanak a ruhák a szekrénybe. Anyuka nyilván nem teheti meg hogy jobban öltöztesse őket segíts neki ennyivel. Ha megteheted vegyél drága ruhát de igaza van kicsiként úgy is pár hónap és kinövik.
2017. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Oda ne add a ruhákat! A volt feleségednek meg semmi köze hozzá, milyen árban veszel ruhát a gyerekeidnek.
2017. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Nő vagyok, de azt mondom, ne add oda.

Méregdrága cuccot valóban felesleges venni egy gyereknek, hamar kinövi, de relatív, mi a drága. Azt veszel, amit akarsz.


Nem kell gála ruhába vinni a gyereket, de azért normálisba illene. Nem ismerem az anyagi helyzetet, de úgy tűnik, hiába váltatok el, még mindig hatalmi játszmát folytattok egymás ellen, pedig ideje lenne felnőtt módjára együttműködni. Szerintem viszonylag nem rég váltatok és a nejed nem tudta még feldolgozni. Itt nem a gyerek ruhája a probléma, hanem a kettőtök között lévő konfliktus. Rendezni kéne.

2017. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát mondjuk ha a gyerekek amúgy szakadt, rossz cipőben és ruhában járnak (főleg most, télen...), én odaadnám a ruhákat, amiket vettem, ha garantálva van, hogy hordani fogják.
2017. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Egy ismerősöméknél pont ugyanez volt a helyzet. Ott eleinte apuka a gyerekekkel küldte a drága ruhákat, de sose látta őket viszont, úgyhogy átálltak az "apánál rendes ruháink vannak" "anyánál meg szakadtban járunk" rendszerre. Mikor nagyobbak lettek kaptak laptopot is az apjuktól, hazavihették, az se került elő többet.

Én nem adnám oda.

2017. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy próbát megér egyébként....

Egy-egy általad vett ruhát odaadsz. Aztán meglátod, viszont látod-e rajtuk?

2017. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha a gyerekek szerint azok a játszótéri ruhák, akkor kell lennie más ruhának is. Ne add oda a ruhákat, a volt feleséged csak jól akar járni, kapna egy rend gyerekruhát, aztán ismét küldené hozzád a gyerekeket a játszótéri ruhákban. Ez szerintem sem a ruhákról szól, hanem a játszmáról. Ne menj bele, törekedj arra, hogy a gyerekek jól érezzék magukat, rendes ruhában járjanak nálad.
2017. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem, miért veszel nekik ruhákat?

Az enyéim normális ruhában mennek, de teszek el játszósat is. Sose tudni, hátha mennek valahová. (Nem szoktak, ülnek a panelban télen-nyáron.)

Itthonról visznek pizsamát és papucsot is, pedig az kényelmes lenne, ha ott is lenne, és nem nagy kiadás.

Ha ünnepekre kapnak ruhát, azt is szokták hordani, szóval viszontlátja a gyerekeken az apa. (Inkább a nagymama, ő veszi nekik.)


Kérdező: nem vagy köteles ruhát venni a gyereknek. Se azért, hogy nálad hordják, se azért, hogy elvigyék. Erre van a gyerektartás.

Viszont lehet, hogy én tudom rosszul, de szokták talán gyámügyön jelezni, hogy ha gyerekek szakadt, nem megfelelő ruhában járnak, vagyis az anya feltételezhetően nem rájuk költi a gyerektartást.

Ha nem tudja őket eltartani, akkor pedig azon agyalj, hogy nálad nem lenne-e jobb nekik.


Első körben a helyedben nem ruhát adnék. Kérj számlákat (közüzemi tartozás is), hogy mire költi a gyerektartást. Legközelebb hidd el, hogy lesz rajtuk rendes ruha.


Ha már játszmázni akar a volt nejed, legyen meg az öröme. ;)

2017. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont lehet, hogy én tudom rosszul, de szokták talán gyámügyön jelezni, hogy ha gyerekek szakadt, nem megfelelő ruhában járnak, vagyis az anya feltételezhetően nem rájuk költi a gyerektartást.

Ha nem tudja őket eltartani, akkor pedig azon agyalj, hogy nálad nem lenne-e jobb nekik.


Első körben a helyedben nem ruhát adnék. Kérj számlákat (közüzemi tartozás is), hogy mire költi a gyerektartást. Legközelebb hidd el, hogy lesz rajtuk rendes ruha. "


Mire költené azt a hatalmas összeget?

Nem tudja eltartani? Nem erről van szó. Havi 20-30 ezer pedig nem sok.


"Kérj számlákat (közüzemi tartozás is)"

Nem adnak, mert semmi köze hozzá.


Kiír egy apuka egy kérdést, erre valaki szokásos módon beböfögi, hogy anyuka a gyt-ből Hawaii-n nyaral, csak éppen a gyereknek rongyos a ruhája.


Ezért kár volt írnod.

2017. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kinek mi a draga, igaz?

Elmentum a szomszedba egy outlebbe es jo aron vettunk markas ruhakat, ami itthon pl 40ezres cipo ott 50euro korul volt.

Annyira mar nem picik 9 es 12 evesek.

Havi 75ezer/gyerek a tartas dij es o is dolgozik mar igaz gyakorlat es vegzettseg hianya miatt (14 evig konyorogtem hogy tanuljon tovabb) penztaros egy multinal.

2017. jan. 15. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!