Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megemlítették ma...

A szüleim megemlítették ma délután, hogy esetleg megpróbálhatnék munkát vállalni a fővárosban, és felköltözhetnék albérletbe a hugomhoz, de én nem szeretném. Hogyan tudnék rájuk észérvekkel hatni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 1 kisvárosban élek és dolgozom részmunkaidőben 1 rehabilitációs munkahelyen megváltozott munkaképességű emberek között. Sajnos a megyeszékhelytől 41 km-re lakom, viszont Pestre nem szeretnék menni, több okból kifolyólag is:

- egyedül nem merek ott mászkálni még nappal sem, mert félek, hogy belém kötnek

- nekem az a város túl zsúfolt, sok a szmog, az emberek nem figyelnek oda egymásra stb.

Rólam még annyit kell tudni, hogy autista vagyok enyhe fokban, és ebből eredően nem nagyon bírom a tömeget, a szűk családomon kívül csak pár embert engedek közel magamhoz, és az emberekkel kapcsolatos sorozatos csalódások miatt mindig attól félek, hogy az illető előítéletes lesz velem szemben. Aki tud hasznos választ adni, azt nagyon megköszönném. Üdv


2017. jan. 15. 20:03
1 2 3 4
 1/36 Ketseg2017 ***** válasza:
89%

Szerintem elég nyilvánvaló hogy miért mondták :)

Örülnének neki ha lassan kirepülnl végre a fészekből...

2017. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit túl sztereotipizálod Budapestet.


Ott sem kötnek beléd minden sarkon, a szmog sem több mint máshol, hacsak nem a Váci úton laksz, a zsúfoltságot is el lehet kerülni, főleg csak a belvárosban van jelen.


Persze kérdés hány éves vagy, de gondolom a szüleid is szeretnének már egy kicsit magukban lenni.

2017. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Neked is előítéleteid vannak a fővárossal kapcsolatban. Esetleg azt tehetnéd, hogy megpróbálsz ismerkedni a hellyel, elutazol oda párszor munkától függetlenül, szétnézel, tapasztalsz. Ha első körben nem akarsz egyedül menni, kérj meg egy családtagot, barátot, hogy menjen veled.

Előbb-utóbb muszáj lesz jobban függetlenedned a szüleidtől, több munkát vállalnod, külön költöznöd. Első alkalommal nem is lenne rossz, ha a húgoddal laknál, nem pedig ismeretlenekkel.

Vélhetően a szüleid nem szeretnék, hogy majd 40 évesen is velük lakj és részben nekik kellene eltartaniuk. Ha a lakóhelyedhez ragaszkodsz, próbálj teljes munkaidős állást, albérletet találni ott.

2017. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

A húgod vajon hajlandó lenne veled élni?

Az albérletébe be tudnál te is költözni?

Mivel netezel, utána nézhetnél a neked megfelelő munkának. Pesten elég sok munkahely kimondottan megváltozott munkaképességűeket keres. Ha mindezek megvannak, indulj csak neki. A lakóhelyed környékét gyorsan meg fogod ismerni. A munkahelyen nem kötelező bárkit is közel engedned magadhoz.

2017. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nyilván nem rosszat akarnak, csak azt szeretnék hogy talpra esettebb legyél akkor is ha enyhén autista vagy. Részmunka időben mennyit keresel? Nem lesznek mindig ott a szüleid, hogy segítsenek, akkor mi lesz veled? Legyél bátor, merész, próbáld ki, ne félj az élettől. Hány éves vagy amúgy?
2017. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%

Megértelek. Enyhe autistaként félsz nagy változástól, de szüleidnek biztos oka volt arra, hogy így döntsenek.

Te is találsz itt munkát magadnak, a várostól ne félj. Nagyobb a füstje, mint a lángja.

2017. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb átlagos vagy magas IQ-val rendelkező enyhe autista nem megváltozott munkaképességű, szóval ha nem szükséges, ne értékeld alul magad. Ha a húgodnak megfelel, hogy együtt lakjatok albérletben, kezdj el ismerkedni a környékkel, vágj bele a munkakeresésbe. Ne aggódj, beleszoksz az új környezetbe, még ha nehéznek tűnik is. Egyébként az ilyesmi abban is segít, hogy utána könnyebben kezeld a változásokat, újdonságokat. Vannak aspergeres csoportok, blogírók, tőlük is kérhetsz tanácsot.
2017. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Szerintem nem sztereotipizálom túl a fővárost. Voltam már ott szétnézni, és rájöttem, hogy nem tudnék ott élni, az ottlétet nem tudnám megszokni. Amúgy 28 éves leszek idén. Szakorvoshoz is többnyire kísérővel szoktam menni, mert úgy nagyobb biztonságban érzem magam.
2017. jan. 15. 20:37
 9/36 anonim ***** válasza:
42%

Én sem örülnék, ha 27 évesen a nyakamon lognál, ideje lenne leválnod. Az autizmus nem kifogás, mivel nem korlátoz a mindennapoknan... ja, de, mert bebeszéled magadnak.


Én 1000km-re költöztem otthonrol ugy, hogy elotte max. a szomszéd országban voltam.

2017. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

de miért pont Pestre? én se akarnék odaköltözni, ki nem állhatom...


mi bajuk azzal, hogy a kisvárosban dolgozol?

2017. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!