Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha a szüleim gyerekké...

Normális ha a szüleim gyerekként kezelnek, büntetnek és fenyegetnek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Eddig sem volt szerintük normális életem. Ritkán jártam el itthonról, havonta egyszer-kétszer, iskolán kívül megcsináltam a házimunkát, megtanultam és ennyi, telefonoztam, nem volt semmi életem.

Nemrég sok minden megváltozott. Megismertem egy lányt, összejöttünk, szüleim persze nem tudnak róla. Anya tudja hogy egy lánnyal járok le sétálni, de apa annyira nem kíváncsi rám, hogy nem beszélünk. Semmit nem tud rólam, még a félévi jegyeim se ( nem mellesleg mivel végzős vagyok, belehúztam, kitűnő leszek ).

A bajok itt kezdődnek. A barátnőmmel mennék holnap moziba. Én hívtam el. Mondtam szüleimnek múlt héten, hogy majd hétfőn mennénk a városi moziba, de természetesen meg se hallották ( "jó, jó, menjetek nyugodtan", de ha elmennék szó szerint egy hónapig nem mehetnék sehova, mert szó nélkül megyek el ). Ma ismét elkéredzkedtem ( ezt is kiemelem, ismerőseimmel ellentétben én nem csakúgy megyek valahova, hanem kéredzkednek kell ). Szóltam nekik, hogy "anya, apa, holnap szeretnék moziba menni" és eddig hallgattak, be se fejeztem a mondatot, már mondták is a választ - nem. Megkérdeztem, hogy miért? Mert semmit nem csinálok és nem veszek részt a családi életben. Persze kiakadtam. Vegyük végig, hogy miért.

1: semmit nem csinálok. Az udvarról önmagát takarítja el 40 cm hó ( ez mondjuk egyedi eset, mert egész télen csak most esett hó, de most viszont 40-45 cm ). A ház csillog-villog, én is ilyen "öntakarító házat szeretnék" ( na igen, Ön-takarító ). A szobám szintén rendben van, legalábbis ahhoz képest, hogy ez kishugom játszó szobája. Az állatok is ellátják magukat, csirkék, nyulak, kutyák, macskák etetik magukat, de a legjobb hogy még a jeget is feltörik hogy vizet igyanak. A szárító gép, mosó és mosogatógép ki-be pakolást már csak véletlenül említem. Az meg nem munka, hogy 4 éves húgommal vagyok napi 2-3 ( esetenként 4 ) órát. Ez mind a semmittevésbe tartozik bele.

2: nem veszek részt a családi életben. "Anya, apa, elmennék sétálni egy lánnyal..." "Nem. ( Jobb esetben igen, megkérdezik mikor jövök, 1-2 óra múlva, de mire hazaérek azt mondják hogy én fél órát mondtam )". "Anya, apa, elmennék moziba..." "Nem". "Anya, apa, kaptam egy 5-öst ebből meg abból meg lezártak 5-ösre ebből meg amabból..." "Ne most, majd este". Ha tévéznek ( este leülnek kicsit, amúgy nem sok idejük van ), akkor mindenrs a válasz "Ne most".

3: állandóan telefonozok. Igen, amikor befejeztem a semmittevést és megtanultam, le szoktam ülni telefonozni. Zenét hallgatok vagy beszélgetek, mivel nem mehetek el mindennap itthonról ( csak hétvégén, ez szabály. És ez a szabály nyáron is él ).

4: ha nem felejtik el hogy készülök valahova, fenyegetnek. Mondtam például hogy karácsony előtt lesz egyik haverom szülinapja, 2 héttel előtte. Nem felejtették el. Fenyegetőztek, hogy "ha nem csinálod meg azonnal, ha nem hagyod abba a telefonozást, stb." Nem mehetek el.

5: büntetnek. Ezt nem tudom részletezni. Amilyen kedvük van, csúnyán néztem rájuk ( konkrét példa, múlthéten apa nem engedett el, mert "én ne nézzek így rá" - ez meg mi? ), csúnyán beszéltem ( ha ők káromkodnak nem baj, mert ők csak akkor szoktak ha dühösek és annak is mi vagyunk az okai ), csúnyán szóltam vissza ( én így nem beszélhetek velük. Nem érdekes hogy normálisan szóltam, nekik nem tetszik ). És azzal büntetnek, amivel tudnak. Kisebb koromban sokat tévéztem. Nem nézhettem tévét. Ahogy nőttem, számítógépen kezdtem játszani. Nem ülhettem gépnél. Most hogy egyiket sem csinálom, a telefonom saját pénzből vettem, amiért nyáron megdolgoztam ( nem az összes pénzem erre vertem el, én szerettem volna magamnak fizetni ) és csak eljárok itthonról, ezzel büntetnek. Nem mehetek a héten sehova. Se holnap moziba, se sétálni. Az ok: kiakadtam amikor este ennyivel letudtak hogy "nem, mert semmit nem csinálsz és nem veszek részt a családi életben". Ugye ezt a kettőt fentebb leírtam és most betelt a pohár.

Eleve az, hogy semmit nem tudnak rólam, hogy a barátnőmről van szó és még csináljak s3gget a számból, mert a lány miattam mondta le a programját, hogy mozizhassunk...

Ez normális? Mit csinálhatoknék?


2017. jan. 15. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Hogy reagáltál? Nálunk 18 éves korunk előtt normális volt, aztán anyukám egyik napról a másikra hagyta abba, amikor 18 lettem.


Szerintem fogod a kalapod és követed jó miniszterelnökünk példáját, aki szintén elment csajozni az apja tilalma ellenére (remélhetőleg téged nem vernek meg, ha hazaérsz).

2017. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Anyukád és apukád nem csinál semmit, te viszed a hátadon az egész háztartást? :O kissé mintha eltúloztad volna... ha elakarsz menni, akkor semmiképpen se adj nekik elő ilyen hisztit.... valószínűleg ezért kezelnek gyerekként, mert úgy viselkedsz!
2017. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Nemár. 18 évesen nehogy már engedélyt kelljen kérni.

Nekem Sem voltak egyszerű szüleim, mert még néha amikor pár hétre odaköltöztem, mert úgy hozta az élet, akkor próbáltak beszólogatni hogy mi az hogy 1 kor megyek haza (randiról csak ők ezt nem tudták), de ezen kívül 14 éves korom óta nem Volt beleszólásuk hogy mikor és hová megyek.

Mondjuk pont ezért mentem el közéspikolába messzebbre.


Én Sem voltam mondjuk mintagyerek, mert ha készültem, kérdezték hogy hová megyek, mondtam "el".

Nem Volt szép, de ha nem így álltam volna hozzá, lehet hogy ők is így kezeltek volna.


A kérdésedre a válasz, hogy mit csinálhatnál, az több lépcsős:

1. beszélni velük. Határozottnak lenni. Amíg nem vagy az, nem csoda hogy gyerekként kezelnek.

Beszélni. "majd este." -Nem! Most.

Itt elmondhatod a problémáidat.


2. Ha az előző nem hatott, és szerintem úgy Sem fog az enyémekből kiindulva, akkor egyszerűen nem kérsz engedélyt. Mit csinálnak ha elmész? Nem engednek haza?


3. Nem tudom tanulsz-e tovább. De menj messzebbre. Ha nem akkor keményebb dió, mert nehéz elkezdeni az életet meg a munkát úgy hogy mindjárt el kell menni albérletbe.

2017. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Minek kersz engedelyt? Fogod magad, elmesz. Hol voltal? Moziban. Holnap nem mehetsz. Oke. Es elmesz holnap is.


Nem vitazol, nem veszekedsz, csak csinalod amit jonak gondolsz.

2017. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha semmi sem hat rájuk a fentebbi javaslatokból, akkor azt tudom tanácsolni az érettségéig inkább ne szegülj ellen és tűrj mint eddig, a lényeg, hogy arra viszonylag nyugodtan fel tudj készülni és le tudd tenni. Viszont amint megvan, próbálj meg munkát keresni és elköltözni, mert ha tényleg semmi sem hat rájuk, ez lesz sajnos az egyetlen megoldás. Egyáltalán nem normális, hogy nyáron sem járhatsz el és hogy bármit is csinálni akarsz, engedélyt kell kérni. Sajnos csöppet sem normálisak a szüleid, ha így kezelnek.
2017. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem tudnának megakadályozni abban hogy elmenjek.
2017. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

1# most miért kell politikát keverni ebbe is? Normális válaszokat szerettem volna...

2# sajnos nem túloztam el. Anya főz-vasal, húgommal van, ha nincs kimosva, feltakarítva, akkor azt csinálja. De főként süt-főz és húgommal van, ami leköti egész délután. Apa semmit nem csinál. Dolgozik, aztán kimegy délután a garázsba, elvan magában aztán órák múlva bejön és kijelenti, hogy ma sem haladt semmit. Anya se tudja mit csinál ilyenkor, horgász cuccot vagy szerszámokat pakol, játszik a kutyákkal, elvan az állatokkal, de 30 év után már megszokta.

És igen, ismét az a probléma, hogy az állatokkal jobban elvan, mint a gyerekeivel.

A mai "hisztim" egyedi eset volt, most nagyon kiakadtam. Sok volt ez hirtelen.

Egyébként aki azt javasolta hogy menjek el, akkor is ha megbüntetnek... Persze, aztán ha kiraknak középiskola mellett kezdhetek dolgozni, az egyetemet meg el is felejthetem. Az egyetem még egy lehetőség, ők azt akarják hogy közelre menjek, én nem. Ha sikerül messzire mennem, kolis leszek és kiszabadulok ( egyesek most azt gondolják, hogy én vagyok a rossz, amiért kell a pénz, de a szabály nem tetszik.... Hát nem, nem a szabályokkal van a baj, hanem ezzel a szigorú szabályzással, azzal, hogy nem veszik figyelembe hogy nekem is már van saját életem, azzal hogy fenyegetnek és büntetnek, mint egy 12 évest... Nem azzal van baj, hogy van néhány dolog amit be kell tartani / meg kell csinálni ).

2017. jan. 15. 23:59
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Naiv vagy kérdező. Nyilván nem fognak kidobni. Ismertem olyanokat akik elzavarták volna a gyereküket. Azok nem büntették és szabályozták. Inkább letojták. De ott az egész család alkesz Volt.

De tudod az életben is így van, rizikó nélkül nem fogsz nyerni.

A barátnőt meg lehet hogy előbb utóbb bukod miattuk, ha mindig nekik engedsz.

2017. jan. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként nincsenek nagyszüleid, akikkel jól kijössz?
2017. jan. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
87%
Szerintem azt lehet tiltani aki hagyja. Egyszer muszaj lesz felvallalnod a konfliktust a szuleiddel mert az egyetemrol is ugraltatni fognak. Es ezt a baratnod is meg fogja unni. Tudom mirol beszelek mert volt ilyen baratom. Nem mert kiallni a szuleivel szemben . Ha eddig eltartottak nem most fognak kidobni.
2017. jan. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!