Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit gyerekkorában alkoholista...

Akit gyerekkorában alkoholista és/vagy nemtörődöm szülők neveltek az hogyan képes szeretni a szüleit?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szülei ilyenek voltak. Az anyja nem sokat foglalkozott vele és az ő szemében az ismerősöm egy senki volt gyerekkorától kezdve. Az apja rendszeresen ivott és verte a családot. Hogy kijusson ebből a helyzetből, az ismerősöm feljött Pestre dolgozni. Végül lett saját lakása, családja és jól fizető állása. Az anyja időközben meghalt, az apja pedig az utcára került volna, ha ismerősöm nem intézi el hogy szociális otthonba kerüljön. Az apja viszont még mindig úgy viszonyul a fiához, mintha egy senkiházi alávaló féreg lenne, holott valójában az apja az. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért képes foglalkozni egy ilyen "emberrel" azt válaszolta hogy azért, mert szereti.

Én ezt mind a mai napig nem voltam képes felfogni, hogy szerethet bárki is egy ilyen embert, vagy embereket azok után amiket tett és ahogyan viselkedett?


2017. jan. 18. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, számomra nagyon furcsa ennek a dolognak a pszichológiája.. Velem is így bántak, amint nagykorú lettem elköltöztem megszakítottam velük minden kapcsolatot. Ennek több, mint 10 éve, azóta se jutott eszembe felvenni újra, nem is fog, számomra nem emberek.
2017. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Idobe telt, de mire kijottem a gyerekkori naivsagbol, addigra elmult a szeretet
2017. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Akármi történt, a gyerekkornak már vége van. Túlléptem rajta, nem azt mondom hogy nagyon szeretem őket, de normálisan viselkedem velük.
2017. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Pont úgy , ahogy egy anya- apa akkor is szeretheti a gyerekét, ha az eltaszítja magától. Hogy egy szülő alkoholista lesz, az felér egy betegséggel. Megváltozik a személyisége. Attól még apa marad.

Az ismerősöd erős egyéniség, hogy képes túllépni a rosszon és ismeri a felelősség fogalmát azzal szemben, akitől született.

2017. jan. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Nincs olyan nap, hogy ez a kérdés valamilyen formában ne lenne.

Olvass visdza, nagyon unalmas már.

2017. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Az ismerősöd erős egyéniség, hogy képes túllépni a rosszon és ismeri a felelősség fogalmát azzal szemben, akitől született."

Ez egy nagyon jó meglátás. Én ezért is tartom őt sokra, mert több emberség szorult őbelé, mint a legtöbb emberbe manapság. Attól függetlenül hogy én az ő helyében már rég agyonvertem és elástam volna az apámat valahol (legalábbis legszívesebben ezt tettem volna).

2017. jan. 18. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen "szüleim" voltak ők rosszabbik fajtából. 12 éve hogy végleg megszakítottam kapcsolatot velük.
2017. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Édesapám ilyen, édesanyám nem. Én szeretem mindkettőjüket, soha nem bántott apa, nem volt agresszív nem kiabált. Mindent megteremtett nekem az alkoholizmusa mellett amire szükségem volt hogy biztonságban felnőjek.
2017. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Páromat folyamatosan verte az apja minden nap. Minden nap rèszeg volt. Amikor 17 lett a párom, akkor is neki ment és meg akarta verni, csak akkor fordítva sült el ès az apja szerzett pár monoklit. Most is egy rèszeges állat, csak most már egyedül èl egy tanyán. Nem tartják a kapcaolatot, legutóbb párom papájának a temstésén találkoztak, ahol közölte velem, hogy akár őt is választhatnám a párom helyett. No komment.
2017. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gyerek ameddig kicsi, azt hiszi hogy a szülei istenek, hiszen tőlük függ a sorsa, a jóindulatukra van utalva és tévedhetetlennek gondolja őket.

Ez idővel letisztul, de nem mindenkinek sajnos. Van akinek az egész életét végig kíséri a szülők terrora, még akár a szülők halála után is.

Ajánlom olvasásra a Mérgező szülők c. könyvet Susan Forwardtól.

2017. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!