Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a gyereketek...

Szülők, ha a gyereketek hirtelen,20 évesen (egy OKJ elvégzése után) csak úgy derült égből villámcsapás módon fejébe veszi, hogy ő közgazdász akar lenni, fizetnétek neki az egyetemet?

Figyelt kérdés
Megnézett vmi Pain and Gain című filmet és most elhatározta,hogy ő nem fog szívni egész életében,ő most odateszi,sokra akarja vinni stb.

2017. jan. 22. 15:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Jelentkezzen államilag támogatottra, az ingyenes.
2017. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ha teljesíti a feltételeimet:

normálisan tanul, nem lógja el az egészet

diákmunkázik mellette

nem az én pénzemből akar menő arc lenni az egyetemen

Ha ezek közül nem teljesül, akkor én nem támogatom tovább


Vagy mehet levelezőre és dolgozhat mellette

2017. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
1es, az államilag támogatotton is vannak ám bőven költségek
2017. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
20%

Nem fizetném neki. Elvégezte az OKJ-t, azzal már el tud helyezkedni dolgozni, szóval jó lenne, ha egy kicsit átérezné, milyen megkeresni azt a pénzt és elkölteni. Kezdésnek én azt mondanám, hogy gondolkodjon rajta egy-két hétig, mert ha ez ilyen hirtelen felindulás, azt nagyon meg fogja szívni. Nézzen utána, hogy ezen a szakon miket kell tanulnia, az menne-e neki, beszéljen ezen a szakon tanuló hallgatókkal, üljön be egy-két egyetemi előadásra illetve nézze meg, hogyan tud elhelyezkedni vele.


Aztán ha úgy dönt, hogy belevág, akkor jusson be és lehetőleg maradjon is államin.

2017. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Azért ne egy film miatt döntsön, amúgy fiatal, menjen egyetemre, lehetőleg államilag finanszírozottra. Én is azon tanultam, meg lehet csinálni.
2017. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Én még a gyerek címet viselem a családban, de az én szüleim kifizették volna ha így döntök. Más kérdés, hogy egy szakmával a kezemben én ezt már nem vártam el tőlük, hanem elmentem dolgozni és kifizettem magamnak a második szakmám.
2017. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Ha gond nélkül módomban állna, akkor fizetném, mert miért is ne tenném?

Ha nem állna módomban, akkor értelemszerűen nem fizetném, de ez a gyerekem számára is evidens lenne.

Mindenképpen a támogatásomat érezné, mert szeretném boldognak tudni.

2017. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Támogatnám. Mert miért ne tenném?
2017. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

Vicces.... :D

Az egyik kedvenc filmemről beszélünk, szintén OKJ után kezdtem el egy közgazdasági szakot.


Szóval, aki az államit tanácsolja.

A közgazdasági szakok állami ponthatárosok, elég nehéz elérni ezt a ponthatárt, nem is sok mindenkinek sikerül. Illetve az a magas ponthatár közel sincs ahhoz az elváráshoz, amit egy egyetem elvár.

Több évnyi anyagot visszamenőleg megtanulni, érettségiket fizetni, teljesen pénzkidobás!

Miért? Mert nem közgazdász fejjel gondolkoznak az emberek nagy része.

Felkészülni két érettségire, az egyik abból emelten kell fusson, min. 1 év, de inkább 2 ha tanárok nélkül vesszük. (Itt nem 50-60%-okat kell elérni..)

S a tudás nagy része megy a levesbe, mert nem lesz rá olyan nagy szintű szükség.


Az egyetem mehet diákhitelből is, ez egy jó alternatíva.


Fizetném neki az egyetemet, de csak akkor ha tudja milyen szakot szeretne, fix elképzelése van a jövőjéről. Közgáz szakok 80%-ban nem a diploma számít, sokkal inkább a személyes képességek.

2017. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az a szülő, aki megengedheti magának, hogy anyagilag támogassa a gyerekét, akkor az általában is meg is teszi. Én is még csak gyerek vagyok, az én szüleim támogatni fognak engem, ahogyan a testvéremmel is tették. Ők nem támogatják a diákmunkát mert szerintük sokkal fontosabb a tanulásra koncentrálni és majd később, miután lesz egy végzettségem úgyis fogok dolgozni eleget. Én ettől függetlenül majd szeretnék diákmunkát vállalni mert nem akarok teljes mértékben rájuk támaszkodni, tőlük függni. Nem tudom, hogy milyen OKJ-ról van szó, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni és megoldható lenne-e dolgozni benne az egyetem mellett, de én megpróbálnék összeszedni egy kis pénzt magam is. Persze, ez sok mindentől függ, hogy az órarend hogyan engedi majd meg, hogyan bír egyetem mellett dolgozni stb., de ezeket még van idő átgondolni. Persze, ha támogatják az embert a szülei, akkor az úgy sokkal könnyebb és nincsen azzal sem semmi baj. Szóval az én szüleim ilyen esetben is maximálisan mellettem állnának, és anyagilag is támogatnának.
2017. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!