Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám és édesapám templomb...

Édesanyám és édesapám templomba járnak, én nem akarok az okát kifejtem, de ők egyszer már beletörődtek most újból indul a harc, hogy mondjam el nekik hogy én megyek ha úgy érzem? Szerintetek normális a család a rokonság?

Figyelt kérdés

Nos, amikor először nem mentem azt megelőzte egy ilyen beszólás: fél órátok van elkészülni a család együtt megy a fél 9es misére. Aztán pár hét után mentem.

Másodszor is hasonló volt a helyzet akkor nem mentem több hétig csak karácsonykor 2szer. Nagy ünnep csak elmegyek. Végűlis ezzel megszakítottam a nem megyek láncot azóta nem voltam ma január29 anya már megint agitál. Melyik misére megyek kisérjem el....


Na amikért nem megyek, bekényszerítettek 10 évesen 8 osztályos (f)egyházi gimibe kiábrándúltam a vallásból, amiket én ott átéltem...

Aztán volt egy időszak amikor élveztem a templomot. Voltak pap barátaim, haverom a pap lányának udvarolt és meg a lány unokatesójába voltam fülig szerelmes..volt közösségi élet közös szabadidős programok....tényleg a mise az baráti összejövetel volt.

Papok cserélődtek mi felnőttünk vége lett a közösségi életnek.

Ami még lényeges nagyszüleim. Nos nekik való kedveskedés és rokonok elötti villogás volt amiért én 8osztályos gimnáziumba kerültem.

Édesanyám alsós tanítónő 4edik végére amit egy átlag gyerek tudott 2szeresét kellett megtanulnom , hogy felvegyenek a gimibe.Ahová apa felőli rokonságból 3 rokongyerek járt, egy másik pedig a református gimnáziumba 6 osztályos tagozatra.Apai nagyim nyakas katolikus,apáékat szigorú katolikusnak akarta nevelni persze kamaszodtak lázadtak csajoztak élték a fiatalok életét, mikor megözvegyült nagymamám a templomban talált megnyugvást de sajnos erőszakos hittérítő is lett.Mivel görög katolikusok vagyunk hétköznap is vannak ünnepek ha nyáron ott nyaraltunk templom temető volt a program sokszor, ellenőrizte eleget imádkozunk e. Szerintem 56éves apukám még mindig fél megmondani neki,hogy az unokája nem akar mélyen vallásos lenni.

Nagyinál rokoni összejövetel témája amitől már herótom van: kinél milyen volt a mise...,ez a pap rossz mert iszik, a mi papunk egy szent, ezt a papot ide helyezik, azt oda, ennek gyereke születik, ennek beteg a felesége, ennek ismertem az apját milyen jó hangja volt zengett tőle a nagy templom, most a püspök misézett 5 pappal, most az énekkar énekelt (szlávúl húzták mint a rétest), most a jó kántor, volt most a rossz.

Volt egy időszak az életemben amikor magamtól órákat imádkoztam, hogy találjam meg a párom...hogy menjen a tanulás a főiskolán, hogy jobb életem legyen.

Sajnos november végén nagy balesetet okoztam, oda lett az autóm, csontom törtem és még lehet meg is büntetnek.

Úgy volt lessz házam lessz jobb munkahelyem most meg kuss a nevem szüleimmel kell hogy éljek. Párom nincs 30 vagyok! Szóval hogyan magyarázzam el nem nekem való a templomosdi.



2017. jan. 29. 10:49
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
....mivel katolikus gimibe jártam behúztam magam a csőbe tőlem extrán elvárnak vallásosságot. A vallás az nem az ember belső ügye?
2017. jan. 29. 10:51
 2/28 anonim ***** válasza:
26%

A katolikus vallás nem magánügy, sose hallottad a templomban hogy csak közösségben lehet megélni?


A többire azt tudom mondani, hogy szerintem itt nem a templomosdi a fő probléma, hanem azok a dolgok amiket a végén három sorba zsúfoltál össze.

2017. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
1es én évek óta nem akarok már járni csak muszájból elmentem.
2017. jan. 29. 11:06
 4/28 anonim válasza:
81%
Szerintem meg magánügynek kéne lennie!Ne a család döntse már el,hogy a fiúk/lányuk mikor megy templomba,főleg 30 éves fejjel...
2017. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
12%
Katolikus papnak nincs felesége, sem gyereke. Azt sem tudod, milyen vallásról beszélsz?
2017. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

görög katolikus papnék akár a putris asszonyok minden második éven terhesek:) A nagyimék falujában volt egy pap 7 gyereke volt, 6 lány 1 fiú nagyanyám akkor özvegyült meg amikor ez a pap ott szolgált. Hordta a pap gyerekeik magánál aludni...Volt 100 darab juha traktorja a papnak.

Rómaiaknak is van gyerekül csak nem hivatalosan. Azok dugnak jobbra balra és még nem is csalnak meg senkit.

2017. jan. 29. 11:15
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

11:07 Csak a római katolikusoknál van cölibátus, a görög katolikus papok házasodhatnak, és a kérdező írta is, hogy ők görögösök.


A kérdező édesanyját meg, aki tanítónő, csókoltatom, hogy a vallás miatt cirkuszolt ahelyett, hogy megtanította volna a gyerekét helyesen írni és központozni.

2017. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
8as technikai diszgráfiás vagyok mint itt minden 3adik ember, bár amit automatikusan aláhúzott a rendszer javítottam,így is lediplomáztam felmentés nélkül, és van nyelvvizsgám. Központozni nem a cnc sek szoktak?
2017. jan. 29. 11:20
 9/28 anonim ***** válasza:
54%
"Volt egy időszak az életemben amikor magamtól órákat imádkoztam, hogy találjam meg a párom...hogy menjen a tanulás a főiskolán, hogy jobb életem legyen. " Aranyos! Magyarul: Volt idöszak amikor azt hittem, az Istennel lehet üzletelni ugy, hogy én diktálom a feltételeket. Elmondok egy-két imádságot és felhajt nekem pár jo csajt, stb.
2017. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Én azt gondolom, hogy ez a templomsdi csak a jéghegy csúcsa. A fő problémát ott látom, hogy 30 évesen még mindig a szüleidtől, nagyszüleidtől függsz. Mi az, hogy kuss a neved? Miért kell velük élned? Mozgáskorlátozott vagy? Netán értelmi károsult? Ha egészséges vagy, sürgősen állj a saját lábadra! Költözz el akár 80-100 kilométerre, és élj úgy, ahogy szeretnél! Ne engedj a lelki terrornak!
2017. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!