Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Na,szerintem az a legjobb,ha először felvázolom a családomat.A szüleim 4 éves koromban szétmentek,most 12 vagyok.Apukám üzletember,eléggé munkamegszállott és rendmániás(ha nincsenek nagyság szerint sorban a könyveim kiakad).Elég gyakran veszekszünk vele.Anyukám magántanár ,és vele nagyjából rendben vagyunk.Anyukámnak van egy új pasija,akitől gyereket vár.Apukám kb.1 hónapra üzleti ügyekben felment Pestre.Egyszer írt a messengeren,és azt mondta,hogy menjek ,vegyek vitamint(tudom hol van a bolt).Mivel én utálom a vitamint,és eddig sosem használt,és apukám amúgy is arra nevelt ,hogy mondjam meg a véleményem,tettem neki rá egy enyhe utalást,hogy inkább nem mennék el a boltba,ne szórjuk már a pénzt,úgysem veszem be.Na,basszus,erre úgy bedühödött..."Ez parancs volt nem kérés""Szedd be a vitaminokat!!!"stb.Erre én megkértem anyát,h írjin már rá(végig egyetértett velem).Mondta,h gyereknevelési vitát folytattak,én meg megkértem,had olvassam már el.Mondta,h OK.Hátbasszus, elolvastam,és iszonyuan kiakadtam...Basszus,olyanokat írt,meg úgy beszélt rólam,mintha az egyik beosztottja lennék!!!Na,akkor döntöttem úgy,h nem megyek el a vitiért.Én az a fajta ember vagyok,akire ha ráparancsolnak,csakazértse csinálja meg.Aztán picit próbáltam békítgetni ,viszonylag lenyugodott,és akkor azt írta ,h hozzam el a vitit,és vigyem fel a lakásába.Írtam,h OK,megyek ,csak nem értem,h minek neked vitamin ,ha nem vagy itthon.Na,erre megint bedühödött."Jajj figyelj ne gondolkodj néha ,csak csináld amit mondok!"és társai.Főleg,hogy mindig azt mondta,h gondolkodjak.Na,megint ott tartunk,h valszeg nem megyek el azért a szarért.Tanácsok?Vki hasonló helyzetben?Bocs,h ilyen hosszú lett,csak már ki kellett adnom magamból.(;Előre köszi a válaszokat!A helyesírásomra és a stílusomra nem kérek megjegyzéseket!

2017. febr. 1. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi, nem érdemes ezen felkapni a vizet.
2017. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Az a véleményem, hogy nagyon elkényeztetett vagy és ebben anyád adja alád a lovat!
2017. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

figyu lehet te nem érzed a hasznát de max azért mert a reklámban árult vackot szeded, másodszor anyukád csak azért mutata meg az üzit, mert azt akarta hogy pikkelj apádra ez tiszta sor(vagy legalábbis nem izgatta hogy ezzel mi lesz kettőtök közt így is úgy önző cselekedet volt)

végül a gyereke vagy és amíg nem vagy 18(pláne így 12 évesen) azt csinálod amit mond és nem kérdőjelezed meg a miértjét főleg ha ilyen érdektelen dologról van szó, mert ő a szülő és nem te, nehogy már a nyúl lője le a vadászt

2017. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Sok hűhó semmiért.
2017. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Tenyleg 12 eves vagy? idosebbnek gondoltalak, szepen irsz. Azert orulok a kerdesednek, mert jobban belelatok a mai kiskamaszok eletebe, nekem unokam van, hasonlo karakter :) Fiu vagy, ugye?


A szuleid jot akarnak. Azt gondoljak, 12 evesen meg nem tudsz olyan kerdesekben donteni, mint egy vitaminkeszitmenby osszetetele es hasznossaga. Szerintem nem art :) Ami miatt duhos vagy, az persze nem a vitamin, hanem hogy edesanyadnak uj kapcsolata van, testvered lesz, ez bizonytalansagot szul benned. Ez teljesen termeszetes reakcio.

Edesapad ha elfoglalt uzletember, ertheto, de nem helyeselheto a stilusa. Jot akar neked, torodik veled. Ha nem akarod beszedni a vitamint, dac helyett nyugodtan, ertelemesen mondd el neki, hogy nem szereted szedni, nem latod ertelmet, ne koltsetek a penzt. Akkor fog felnottkent kezelni, ha nyugodtan, higgadtan ervelve tudod elmondani a kivansagaidat.(Akkor is, ha ok nem higgadtak eppen.)


Szerintem te nagyon is rendben vagy, ertelmes, intelligens emberke. Szurkolok neked, hogy megoldd ezt a kerdest! Lehetoleg ugy, ne ugraszd ossze apukadat es anyukadat.

2017. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Apukad erted dolgozik.


Anyukadtol nagyon csunya dolog volt, h megmutatta a levelet. Szerintem apukad a jobb szulo.


Biztos ugy erzi, h ha egy ilyen egyszeru dolgot sem teszel meg, akkor kicsuszol a keze kozul. Pesten is erted, a te egeszseged miatt aggodik.


Szerintem vedd be a vitamint, nem kerul semmibe es orulj, h ezzel is foglalkozik apukad.

2017. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2017. febr. 1. 19:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az anyuka a jobb szülő, ugyanis nem a gyerek háta mögött, vagy inkább a feje fölött dönt egy ilyen piti ügyben. És nem várja el hogy agy nélkül ugorjon a gyerek arra amit mond. Az meg hogy "Ez parancs volt nem kérés"nem nevelés.


Azoknak akik szerint az anya uszítani akarja a lányt az apja ellen: Mi oka lenne rá a nőnek? Rendezett élete van, útban a következő baba, nem egy bosszúszomjas hárpiának tűnik aki ki akar tolni az ex-férjével....

2017. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös !A szüleim 8 éve külön,és saját kapcsolatban élnek ,se ezzel se a tesóval nincs bajom.Az a baj,h az apám úgy kezel mint egy beosztottját,és már többedszerre fordul elő.Readásul alig foglalkozik velem.pl.együtt vagyunk otthon, át mentem egy hétvégére:Apám a szobájában laptopozik,én telefonozok a szobámban.Csomó dologtól eltilt,ami érthető,h félt,de ez már beteges.Nem szabad:fociznom,kosaraznom,pinpongoznom,teniszeznem,lovagolnom,2 óránál többet telefonoznom vagy olvasnom,vizilabdáznom,11-nél tovább aludnom,1 nél tovább fentmaradnom...Ennyi jut eszembe.Az a baj , hogy megmondja ,h ez lesz,és akkor ez lesz.
2017. febr. 1. 21:21
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

nekem az jön le, hogy amikor átmész ő akkor is éli az életét, ez persze nem jó így de nem is bűn, akkor a sportoktól szerintem azért tilt el, mert egyrészt macera másrészt pénz és végül 12 évesen igenis 11-kor ágyban a helyed és nem egészséges egyig fönt maradni...

hülye kis elkényeztetett kiskamasz vagy ennyi az egész, most kezd kinyilni a csipád hirtelen már nem vagy tétlen kis gyerek és mivel elkezdtél gondolkozni azt hiszed már önálló lény vagy, de ettől még nem lettél felnőtt csak elkezdtél felnőni. Még nagyon is gyerek vagy mivel ha ilyen piti dolgokon akadsz fenn, hogy "jujj időben kell lefeküdnöm, nehogy már" akkor még sokáig eltart mire igazán felnősz. És anyaként én nem mutatnám meg hogy apukád miket ír, főleg ha tudom hogy ez feldühítene, mert szülőként nem akarnám hogy általam utáld meg az apádat, ha nagyon rossz a kapcsolat az menjen tönkre magától,de ne tőlem mint anyádtól

és igen amíg eszed amit adnak eléd, élsz egy ház teteje alatt, tanítattnak és törődnek az érzéseiddel azáltal hogy fejlesztik a személyiségedet addig lényegében beosztott vagy abban az esetben ha egy vitamin miatt is ellenállsz.

Mert ugye munkahelyen egy jó alkalmazottat családtagként kezelnek és ha kell valami szépen megkérik, sőt megbocsátanak neki ha valamit elront, de egy engedetlen hisztis alkalmazottat lecsesznek, de csak azért mert a szép szóból meg nem ért sőt megkérdőjelezi a kérést és ezzel felb..sza mások agyát plusz nehezíti a közös munkát. Szóval viselkedj.

2017. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!