Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok! Nektek mikor volt az...

Lányok! Nektek mikor volt az első bizalmas beszélgetésetek anyukátokkal?

Figyelt kérdés
Én 13/L vagyok, de eddig még nem beszéltünk semmi kényes témáról anyummal. Más lány osztálytársamnak már volt ilyen. Eddig a legbizalmasabb az volt, hogy ki-kivel jár, de amúgy semmi. Szerintetek én parázom túl?

2017. febr. 12. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Majd beszélni fog, ne aggódj! :D
2017. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy lekésve, bár mindenkinél máshogy alakul:)

Én például 16 évesen beszéltem először komolyan anyával. Visszanézve az sem volt valami nagy beszélgetés:D

2017. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De elképzelhető, hogy nem fog beszélni. Sok szülőnek ciki kényes dolgokról beszélni a gyerekeinek. Engem pl. a bátyám világosított fel. Nincs véletlenül egy idősebb testvéred?
2017. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gyerekeivel*
2017. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 13 évest már fel kellett volna világosítani ilyenkor már sok lánynak pl megvan.. A többiről ne is beszéljünk.
2017. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
van idősebb testvérem, de nem szoktunk soha ilyen dolgokról beszélni egymással. Hogyha megjönne...(mert még nincsen) akkor sem hiszem, hogy beszélnénk. Köszönöm a válaszokat
2017. febr. 12. 17:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 9-10 éves koromban, nem emlékszem pontosan. Mivel már 10 és fél éves koromban menstruáltam, így abszolút jó volt, hogy nem lepődtem meg, anyukám és a nővérem is sok dolgot elmondtak a menstruációról, így nem ijedtem meg, abszolút a segítségemre voltak.

Aztán nyilván az életkoromnak megfelelően pedig a "nagylányosabb" dolgokról később.

Viszont attól, hogy ő nem beszél veled ilyen dolgokról, az nem jelenti azt, hogy te sem kérdezheted róla ezekről a dolgokról. Szerintem egy 13 éves lánnyal már illő az ilyen dolgokról beszélgetni és felvilágosítani, de ha ő erre még nem jött rá, akkor kérdezd meg te magad.

2017. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi mindig is nagyon bizalmas kapcsolatban voltunk, nem emlékszem emiatt.

Szerintem anyukád nem az a típus, aki nyíltan képes ilyen dolgokról beszélni. Az is lehet, hogy soha nem is fog veled ilyenekről beszélni.

2017. febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem volt ilyen leültetős nagy beszélgetés, kiskoromtól kezdve mindig jó volt a kapcsolatunk, és fokozatosan mondott dolgokat, ha kérdeztem valamit, válaszolt (sőt, nem csak ő, apától is kérdezhettem akármit).

Lehet, hogy nem is tervez veled ilyenekről beszélni, ha eddig nem tette, akkor viszont nincs a családban, ismerősi körben más, akivel tudnál ilyenekről beszélni? Fontos, hogy legyen egy ember, akitől bármit meg tudsz kérdezni, és még véletlenül se a netről szedegesd össze a félinformációkat, akár a menstruációról, akár később a szexről, vagy csak a párkapcsolatokról van szó.

2017. febr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Talán majd egyszer,de szerintem már nagyjából tudod :D

Én könyvet kaptam XD Azóta sem olvastam el az egészet,csak ami érdekelt.

2017. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!