Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki nem hajlandó a gyerekeket...

Aki nem hajlandó a gyerekeket elfogadni, nem szereti más gyerekét, az miért olyannal jön össze, akinek gyereke van?

Figyelt kérdés

Itt is sok ilyet olvasok, meg máshol is sok ilyet hallok.

A nő/férfi összejön valakivel, akinek van gyereke, és elkezdi a gyereket fúrni, kitúrni a másik életéből, szánalmas féltékenységi versenyt rendez egy GYEREK ellen, szakadékot akar csinálni az anyuka/apuka és a gyereke közé, hogy csak rá fordítson a párja időt, senki másra, és így tovább.

De miért van ez?


Az ilyeneknek nem jut el a tudatukig az a tény, hogy velük ellentétben a gyereknek nincs más választása? Hogy a gyerek nem tud másik apukához/anyukához menni? Hogy a gyerek nem tud szülőket váltani úgy, mint ahogy más váltogatja a partnereit?

Az illető kismillió más emberrel összejöhetne, akinek nincs gyereke, és nem kell miattuk féltékenységi cirkuszt rendezni alattomos és gusztustalan húzásokkal, viszont egy gyerek nem mondhatja azt, hogy mától nem te, hanem XY az új anyukám/apukám!


Tudom, hogy ez a másik félen is múlik, hogy hagyja-e, vagy fellép a gyereke érdekében, de most ettől eltekintve miért jön X össze olyan emberrel, akinek van gyereke, ha X-nek a gyerek gondot vagy akár "konkurenciát" jelent?? Itt is olvasok ilyet: idióta mostohaanyuka ki akarja a gyereket túrni az apja életéből, mert azt akarja, hogy a férfi csak rá meg az ő kölykére költsön minden pénzt, velük foglalkozzon non-stop, és a nőnek a leírás alapján szó szerint féltékenységi rohama lesz, ha a férfi 10 percet beszélgetni mer a SAJÁT gyerekével!

Hogyan lehet valaki ennyire szánalmas??


Hogyan gondolkodhat így egy felnőtt ember?

Nektek mi erről a véleményetek?


Hogyan tud egy felnőtt ember akár egy 14-15 éves gyereket a vetélytársának tekinteni, amikor neki lenne más választása, míg a gyereknek egyáltalán nem??



2017. febr. 12. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem a furkáló csak a fekete péter.

A másik fél is könyékig benne van ilyenkor, hiszen elviseli, hogy az ügyeletes társa ellenségként kezeli a gyerekeit.

2017. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, az emberek 99%a úgy indul neki a kapcsolatnak, hogy szeretni fogja a másik gyerekét. Ez eleve egy hibás elképzelés, ami ugyan elofordulhat, de mpnem törvényszerű. Attól, hogy a párja fia/lánya meg nem biztos, hogy szeretni tudja az ember. Hiszen az anyját se szereti feltétlenül, meg az unokatestvéret se. A gyerek személyisége nem biztos, hogy passzol az övével. Ez az egyik.

A masik: a legtöbb szülőnek a gyerek az első, utána jön csak a társ. Képzeljük el egy éppen kezdődő kapcsolatot, ahol munka miatt csak hétvégente tudnak találkozni - amiből minden második hétvége lathatas. Ilyenkor az a találkozás kimaradások, hiszen értelmes ember friss kapcsolatot nem mutat be a gyereknek, csak majd stabilt. Tehát eleve a gyerek "elvesz" egy talalkozast az új partnertöl. Aztán ott lesz majd a nyaralás -természetesen gyerekkel-, a tartásdij, stb.. Persze, hogy vetelytarsnak tekinti.

Ahogy a gyerekes annak tekinti az új partnert.

Azt kellene megerteni, hogy hiába indul az ember nyitottan és elfogadoan egy kapcsolatban, ahol gyerek van, nem tudja előre, hogyan fog érezni.

Anno én pl leultem a párommal és elmondása neki, hogy nem kell szeretnie a gyerekemet, de tisztelnie és elfogadnia igen - ahogy ugyanígy a gyerekkel is leultem és neki is elmondtam pont ugyanezeket. Volt időnként feszültség és féltékenység mindkét oldalon, de mindig megbeszeltuk és megoldottuk

2017. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb ember nem utálja alapból a gyerekeket, nem úgy választ párt, hogy van-e gyereke.

És persze rengetegszer nem rajta múlik, hogy milyen lesz a kapcsolat. A szülő, az ex, a gyerek, mindenki hozzáállásán múlik, hogy hogyan fognak alakulni a dolgok.

2017. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

13 voltasm, mikor faterral közöltem, hogy a nőjét utálom, és hogy ne legyen ennyire hülye, hogy csak a pénze kell neki...


Mivel korábban kedveltem a nőt (akkor még nem ismertem igazán) ezért nem értette. 10 éve vannak együtt azóta, ki nem állhatom, mindig ellenem beszél, de persze apát nem is érdekli az ellentéte, az én szemszögöm.


Apa fél hogy egyedül marad, meg azt gondolja hogy a pénzzel mindenkit megvehet, a nő ezt élvezi, cserébe apa megalázhatja, bánthatja, azt csinálhat vele amit akar, de ő elmondjóhatja hogy XY barátnője.... szóval jah.. igazából megérdemlik egymást.


Hatalmas szerencse és örök hála azért, hogy nem lettem elfuserált a blfsz szüleim miatt...! Köszönöm! :)

2017. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

A páromnak van egy 3 éves kislánya, aki lényegében nálam tanult meg járni, beszélni. Az előző kapcsolatombol van egy 8 éves lányom. Mindkettőnk szereti a másik gyerekét.


Volt egy iszonyúan rosszindulatú és bunkó főnököm. Az élettársa fiát állandóan nekünk szidta. Gyalázta a srácot, lefogyatékosozta, leidiótázta, stb. A barátnőjét folyamatosan a volt nőjével csalta (nálunk hagyta a kocsit minden alkalommal). Az élettársa meg ölelgette, csókolgatta ezt a hülyét és ma már házaspárt alkotnak. Nagyon kiváncsi lennék, mi lett a kissráccal.

2017. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
a kerdes jogos. en sose jottem volna ossze olyannal akinek mar volt gyereke.
2017. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Mert senki sem látja előre azokat a történéseket amik nagy valószínűséggel bekövetkeznek.

-Megjelenik az új nő apuka életében.Az exnél bekapcsol egy gomb amit a féltékenység vagy az irígység irányít. Hirtelen napi szintüek lesznek a gyerekkel kapcsolatos megbeszélnivalók....

Ha apuka az új nővel el szeretne tölteni egy hosszú hétvégét kettesben az ex project beindul. -Na mi van ? Már az új csaj fontosabb mint a gyereked?

A gyereknek:- Látod apádnak már nem is kellesz. Nem is törődik veled!

Egyre nagyobb a nyomás apukán és az új nő is úgy érzi, hogy az èletük mások irányítása alatt áll.

Apukát ugyan egy darabig még sikerül manipulálni, de az új nő behúzza a féket. Ez konfliktusokhoz vezet amit az ex elégedetten nyugtáz.

Ezen a ponton az új nő,vagy bedobja a törölközőt és lelép, vagy felveszi a kesztyűt és beszáll a manipuláljunk játékba.

És így telnek szépen az évek amíg a gyerek fel nem nő.

Majd az ex kardjába dőlve egy utolsó üzenetben ecsteli, hogy mennyire szar apja volt a gyereknek.

Nem nehéz kitalálni, hogy ki sérült a kegjobban a történetben.

2018. jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!