Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyáék alig...

Mit csináljak, ha anyáék alig vannak itthon, és így mindent nekem kell csinálnom?

Figyelt kérdés

Először szeretném tisztázni, hogy imádom a szüleimet, tényleg, viszont kicsit sok kezd lenni, hogy mindent nekem kell megcsinálnom szinte. Anya még szeptemberben elkezdett egy kurzust, amit támogattam is, örültem, hogy járni fog, de mivel ez délután kezdődik, este 9re ér haza. Apa munka után hazajön úgy egy órára, majd elmegy edzésre, heti háromszor kb, aztán van hogy még pluszban az edzős társaival billiárdoznak meg ilyesmi. Egy olyan nap van, amikor anya is és apa is viszonylag korán, már 5 fele itthon van, amúgy mindketten 9 körül jönnek.

Azonban emiatt minden rám szakadt, eddig is végeztem házimunkát, azzal nincs is bajom, csak nekem is lenne dolgom, idén érettségizem, tanulni szeretnék, plusz a sportra is szeretném ha lenne időm. De így szinte semmi sincs, húgomat is nekem kell nyaggatnom, hogy tanuljon, menjen zuhanyozni, pakoljon össze maga után, ne folyton a telefont nyomogassa. Házimunkában semmit nem segít, nem tudok hatni rá sehogy, lényegében csak hátráltat a tanulásban meg mindenben. Néha-néha én főzök, de ez nem vészes, kibírom mert szeretem is, de bevásárolni is én szoktam pl mert különben üres lenne szinte a hűtő.

így is előfordul, hogy én kapom a beszólásokat, hogy nem segítek semmit, kupis a szobám, mert azt már nem volt időm rendbe rakni stb, pedig próbálok mindent a lehető legjobban csinálni és megérteni, hogy most ez van, ők is biztos feszültek, fáradtak, de kicsit besokalltam ettől már. 17/l



2017. febr. 13. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Fogadd őszinte elismerésem!
2017. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ezt így konkrétan tudasd a szüleiddel. Mond el nekik az őszinte véleményed, hogy szinte alig vannak otthon és emiatt te csinálsz mindent és már unod és leszeretnél rendesen érettségizni, kicsit segítsenek neked benne. Erre más mód nincsen, meg kell velük ezt beszélned. Lehet éppen nekik fel sem tűnik, sőt valószínű.
2017. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Párszor már utaltam rá, hogy ez nekem így már sok, de annyi választ kaptam nagyjából, hogy jó, tudtam én is, hogy ez lesz, nem tudnak vele mit kezdeni, máshogy nem tudják megoldani. Plusz egyszer összevesztünk anyával valami szokásos apróságon, és akkor véletlenül kicsúszott a számon, hogy persze hogy nem tudsz erről, mikor alig látlak már nagyjából, vagy valami ilyesmit mondhattam. Azóta szinte szóba sem lehet hozni a témát, szerintem azért, mert tudja, hogy ebben igazam van. De tényleg, ez meg a másik fele, hogy amikor hazaérnek, akkor is a húgommal vannak, vagyis anya leginkább, ha meg jönne hozzám beszélgetni akkor húgom féltékeny lesz, jön ő is, nyafog, kitalál mindent, és szinte semmi kapcsolatom nincs már velük. De ha meg szóba hozom, vagy nem kapok választ, vagy pedig azt, hogy bírjam ki még egy kicsit.
2017. febr. 13. 22:10
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Mégis meddig nem lehet élete a szüleidnek, amit nem szólsz meg? Amúgy meg egy 17 éves történetének jó, ha a fele igaz. De hogy te szólod le a saját szüleid....
2017. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

azért ácsi, utolsó. Persze, legyen élete a szülőknek, nekik is kell. Na de a 17 évesnek nem? Nem arról van szó, hogy szerencsétlen lusta kivinni 2 tányért meg 3 poharat, amiből már mászik ki a kis dínó, hanem, hogy konkrétan kb mindent ő csinál. Ez akárhogy nézzük rossz.


Az már csak részletkérdés, hogy itt van egy sztori, nekünk ennyi infónk van, ennyiből kell segíteni. De persze az a hülye mai fiatalság lófa*** nem csinál, hurr-durr, bezzeg a mi időnkben, ugye?


A kérdésre válasolva nagyon mit nem tudok mondani, max esetleg, ha nagyon radikálisba szeretnél átmenni, hogy akkor csak azt csinálod meg, amit nagyon muszáj, ld.: magad után mosogatsz el, vagy pl. hugika szennyesedényeit visszapakolod a szobájába, de ezekkel nagyon mást nem érsz el, mint, hogy feszkó lesz :( . Mondd meg nekik, hogy tanulnod kell, többet nem tudsz tenni. Sok sikert mindenhez :) ! Amúúúúúúgy meg ha apud sportolhat, akkor te is, üzenem neki!

2017. febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Hátnabasszus. Esetleg mi lenne, ha apukád egy billiárdozás helyett/ előtt/ után bevásárolna? Szép dolog a szülői szabadság, de nem úgy, h a tanulni vágyó gyerekből házvezetőmőt csinálnak. Én egy megoldást látok, csak és kizárólag a saját szobádat tartsd temdben. Ha hazaérve meglérdezik, h mégis mi ez a kupi a lakásban, akkor mond, h ez az a semmi, amit eddig csináltál. Hogy a húgod menmyit tanul, mikor zuhanyozik, ésatöbbi, baromira nem a te felelősséged. Ha anyukádnak a munka miatt lényeges a kurzus, akkor itt apukád az, akinek többet kellene otthon lennie.
2017. febr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szegénykém... átérzem a helyzeted, valahogy én is így nyomtam 13 éves korom óta, mert apa kb. este hétig dolgozott, hogy legyen mit ennünk (anya akkor halt meg). Nem egy álom, tudom, de nekem pl. tök nagy felelősségérzetet adott, és jó volt, hogy segítehetek... persze, a te eseted más, de én pl. a húgommal biztosan nem foglalkoznék ennyit, vagy elvenném a telefonját, és míg nem pakol el, nincs net, pl.

Mostohaöcsém már ezt csinálta az öccsével, mert a gyerek folyton a telón lógott, neki meg elege lett :D

2017. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd rendben a saját környezetedet, hogy ne szólhassanak, a húgod nevelése a szülők dolga, az ő felelősségük, ne foglalkozz vele.

Tanulj ezerrel, arra fektess nagy hangsúlyt, mert neked erre lesz szükséged, hogy egyszer normális életed lehessen!

2017. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A húgod nevelése nem a te dolgod. Majd ha anyádéknak nagyon szemet szúr a viselkedése, akkor tesznek ellene.

A lakás rendbetétele nem a te dolgod, vedd ki a részed, de ne te csinálj mindent. A többi dolog dettó. Itt mindenkinek jár a szabadidő, a saját céljaiért való időráfordítás, kivéve neked?

2017. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már szóltál többször is, a következőket javaslom neked:


Hugoddal kapcsolatosan:

- először is a húgoddal ne tanulj, nem a te dolgod. Vagy megtanul egyedül, vagy majd jönnek a rosszabb jegyek, akkor majd rájönnek a szüleid is, hogy nem magától lesz kész a házi.

- fürdés és hasonlók kapcsán szintén. Hagyd rá, vagy rájön, vagy majd a többiek szólnak neki (vagy az ofó a szüleidnek), hogy ideje lenne már fürdeni egy kicsit.


A bevásárlást nem értem, miért nem végzi el apukád munka vagy edzés után. Talán egy pasi kizárólag műszaki cuccot tud vásárolni?? Kérd meg a apukádat, hogy vásároljon be ő (gondolom ő ráadásul autóval jár, te pedig cipeled a cuccot négy emberre), ha nem teszi, te se vásárolj be többet. Majd reggel veszel magadnak a boltban reggelire valót.


Házimunkát megcsinálnám, szvsz teljesen érthető elvárás, hogy EBBEN segíts, de a többi?...

2017. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!