Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki mennyit költ a 12-19 év...

Ki mennyit költ a 12-19 év közötti gyerekére?

Figyelt kérdés

Kap zsebpénzt? Egy hónapban mennyit?

Ha van minden évszakra kellő mennyiségű ruhája, cipője, stb akkor szokott kapni/venni még újat? Ha igen mennyi időnként?

Mennyi költessz a hobbijára egy hónapban?

Mennyi pénzből van meg a lakhatása + étkeztetése egy hónapra?

Iskolára nagyjából mennyit kell költeni egy tanévben?

Ha egy drágább laptopot vagy telefont szeretne (mert a mostani elromlott neki) akkor azt megvennéd meki te, vagy spórolnia kéne rá, esetleg elmenni diákmunkára?

Ha születésnapja, karácsony, névnapja van akkor átlagosan te mennyit költesz rá alkalmanként?

Ha például sminkel, vagy drágàbb kozmetikumokat szeretne akkor azt te veszed vagy zsebpénzből kell vennie?

Ilyesmit mint például fogkefe, arclemosó, testápoló, stb. ki veszi?


Rendes válaszokat szeretnék.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!! :)



2017. febr. 14. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az életkorban a családi kassza része, így az élelmiszert, a tisztálkodó szereket, higiéniás termékeket, a rezsit, a ruházatot, fodrászt, kozmetikust, orvosi kiadásokat a család állja, terméshetesen. Nem tudnám kiszámolni, hogy a család egy tagja mennyit eszik pontosan, nem is akarom.


Ruhát akkor kap újat, amikor szükség van rá. Az iskola, különórák, nyelvtanfolyam, sport, tábor, nyaralás szintén pénzbe kerülnek, és a családi kassza állja szükség szerint.


Ha elromlott a laptop, a telefon, és javíthatatlan vagy más miatt nem megfelelő, szintén a család állja, de új iphone évenként nincs. Szükségletei és kívánságai összefésülésével kap, mint mindnek más. Ha ennél több, nagyobb, drágább kell, akkor 16 éves korától tegye hozzá a felét diákmunkából, a másik felét a családi kassza állja.


Zsebpénz általánosban 1000-3000 között hetente, középiskolában 15-20.000/hónap. Ebből állhatja az extra dolgait, programokat, költhet arra, amit nem kapna meg vagy drágábbra kiegészíthet az adott tárgyat.


Ajándékokat pedig nem méricskélem ár szerint: amire vágyik, és nem ítéli a családi kassza túlzásnak, azt megkaphatja. Lehet ez olcsóbb vagy drágább dolog is.

2017. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nagyjából el tudom mondani az én szüleim mennyit költöttek rám.

Zsebpénzt soha nem kaptam. Ha valami kellett, azt megbeszéltem velük és ha tényleg szükségem volt rá, akkor megvették. De ha csak azért mert most éppen az kell, csak mert, akkor nem.

Soha sem szerettem vásárolni, ezért csak akkor vettünk ruhákat, ha kellett, amit elintéztünk évi 2-3 vásárlással. Ami vásárlásonként olyan 15ezer.

Hobbimra semmit sem költöttek, mert a hobbim a PC-s játékok, amit nem akartak támogatni.

Lakhatást és étkeztetést megválaszolni nehéz, mert a lakás a miénk, kaját meg egybe veszünk mindenkinek, amiből nem lehet megmondani, hogy ez most csak az enyém. Iskolában amíg jártam ebédre, akkor az volt 3-4000 havonta.

Iskolába szintén nem kellet sokat költeni, könyveket kaptunk iskolában. Biztosítást kellett kötni évente, ami 1500, táska kellett 2-3 évente, ami 3000. Füzeteket, tollakat, ceruzákat, radírt, szintén az iskola állta.

Mi neked az a drágább laptop vagy telefon? Azért nem mindegy, hogy egy új iphone vagy 60 ezres "drágább" telefon. Amúgy nem, nem vették volna meg, de én nem is kértem.

Alkalmakként olyan 10-20ezret költöttek rám. Születésnapra torta, névnapra többnyire otthon készült süti, vagy kisebb torta, karácsonyra meg az ajándékok, amik többnyire ruhák, filmek, könyvek vagy egyéb hasznos dolgok, amikre szükségem volt.

Nem sminkelek, de egyszer voltam kozmetikusnál, amit anyukám saját spórolt pénzéből fizetett.

Egyéb közmetikai dolgot apukám vesz mindenkinek, nem kell külön-külön mindenkinek még saját wc papírt is vennie.


Remélem azért tudtam segíteni, még akkor is, ha én voltam a gyerek ebben az esetben.

2017. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A zsebpénze havi 8500 forint.

Ruhát általában minden évszakban kap, tehát évente nagyjából 4 alkalommal vásárolunk neki.

A hobbija 10.000 forint.

Sosem számoltam még ki a lakhatását és az étkezését, hisz velünk él és abból eszik, amit mindhármunknak főzök.

A drágább laptopot megvenném, de nem azonnal, hisz nekem sem pottyan csak úgy az ölembe a pénz, és a zsebpénzét bele kellene tennie.

Ünnepekre változó, ha nem telefont vagy valami egyéb kütyüt kell venni, akkor max. 20 ezret.

Nem sminkeli magát, mert fiú, de az arcszeszt, a borotvahabot, borotvát, stb mi vesszük neki.

19 éves. Magára nem szokott pénzt kérni, a barátnőjére viszont annál többet.

2017. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Nálunk nem volt olyan, hogy zsebpénz. 22 éves vagyok (ma lettem annyi), azt állítom, hogy a zsebpénz nem egy jó betanítási módszer a fiad vagy lányod "megszelidítésére". Adj neki sokat, de keveset. Így soha nem fog neki jutni olyan dolgokra, amelyeket a kamaszok megengedhetnek maguknak, így nem fog tudni beilleszkedni a barátaihoz. Egyébként ez valamelyest jó is, hiszen egy rész több idő jut a tanulásra, másrészt pedig semmi szükség link, alkoholista, drogos barátokra. Az én javaslatom az, hogy minél előbb a tanulásán kell töprengni, ne mondjátok meg neki, hogy mit tegyen, csináljon, igyatok egy bor és beszéljétek meg. Ha megvan az érettségi, akkor döntsön saját maga.
2017. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Sejtelmem sincs. 13 éves a fiam.


Ami fix, az 1300 bérletre, 500 a fociedzés, 1000 a néptánc, plusz heti 1000 zsebpénz.

De nem számolgatom, hogy mennyi a kajája, vagy a ráeső rezsi.

Egyébként is változó. Van, hogy több ruha is kell egy hónapban, mert minden nadrág rövid lett egyik napról a másikra. De van, hogy hónapokig semmit.

Tankönyv és sulis cucc is változó, minden évben más kell. Meg persze menet közben is kell plusz írószer, meg tornacipő, és hasonlók.

Arról nem beszélve, mikor betegség miatt egy vagyont hagyok a patikában.

Egyszerűen nem lehet előre megmondani, hogy jövő hónapban mennyire jön ki.


Természetesen diákmunka még alapból kizárva, amit tudunk, megveszünk. Ha pl. a telefon tönkremegy, akkor cseréljük. De a kora miatt sem indokolt, hogy drága készüléket kapjon, amit elhagy.


Az biztos, hogy baromi sokba van egy hónapban, de még így is van, amit nem tudunk megadni.

2017. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

12 eves

Zsebpenz: havi 10 euro.

Van megfelelo ruhazata, akkor veszunk neki ruhat amikor szukseges.

Sportol, fogalmam sincs mennyibe kerul, nem tetel.

Lakhatas/etkezes nincs kulon szamitva, de oszinten szolva a csaladet sem tudom mert az sem tetel.

Nincs dragabb telefon/laptop, olyan van ami megfelel arra amire neki kell. Ez sem anyagi, inkabb elvi kerdes.

Osszesen szulinap-karacsony olyan 5-600 euro korul szokott lenni, saccra.

Minden szukseges dolgot megveszunk mi.

2017. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk nem volt zsebpénz,max úgy h itthon megdolgoztam érte.. :D

Nem csak évszaknak megfelelően kaptam ruhát,amit szerettem volna megvették vagy adták rá pénzt,és megvettem magamnak.Volt hogy havonta volt h ritkábban. soha nem volt úgy h nem vehettem meg. Nincs külön kiszámolva a lakhatásom (igen itthon élek még 27 évesen). A bevásárlás sincs kiszámolva rám külön,azt eszem amit anyum főz havi 2x tartunk nagy bevásárlást, persze ez mellett én még étkezem a saját pénzemből ha úgy van stb. Nem azért mert kevés a kaja,csak melóba/suliba veszek + -ba. Laptopot 4 éve vettük 0%-os hitellel apum nevére de én törlesztettem . Sőt 15 évesen dolgoztam diákmunkán apum munkahelyén szóval amit abból kerestem elköltöttem telefonra, hajvasalóra ruhákra stb. 19 éves koromig diák-munkáztam. Sminkjeimet, meg egyéb dolgaimat internetről szereztem be egy külföldi oldalról,igaz a mai napig is! Esetek 98%-ban karácsonyra,szüli-névnapra pénzt kaptam amiből azt vettem amit szerettem volna. Jazzbalettra is jártam,annak idején nálunk ingyenes volt csak ruháért fizettek a szüleim x összeget. Amúgy ha kellett telefon mert elavult vettek nekem másikat.

2017. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

17 éves a lányom és 19 éves a kisebb fiam (van egy 23 éves fiam is, ő már nem lakik velünk, de természetesen azelőtt rá is ezek vonatkoztak).

A lányom kap havi 10.000 Ft zsebpénzt, a fiú esti OKJ-n tanul jelenleg, mellette 8 órában dolgozik, úgyhogy ő saját maga lemondott erről az összegről. Ő a fizetéséből a ruházkodást is állja, de igazából ha éppen nincs úgy szüksége semmire, akkor fölöslegesen nem vásárolgat ruhát. Xbox játékokat szokott magának venni, ez a hobbija és a barátnőjére költ. :) Itthonra 20.000 Ft-ot kell leadnia, de ezt mi minden hónapban eltesszük a férjemmel és majd meg fogja kapni, ha különköltözik. A kajáját és a rezsi ráeső részét így igazából neki is mi álljuk, de fogalmam sincs, hogy ez mennyire jön ki, nem számolgatom, hogy ki mennyit eszik, mennyi vizet, villanyt stb. használ.

A lányom sűrűbben vesz ruhát, táskát magának, de nem hagyjuk, hogy túlzásba vigye. Általában szerintem 2-3 havonta vásárol és előfordul, hogy éppenséggel lenne neki elég abból, amit vesz, de szeretne mondjuk egy új farmert. Nem minden esetben szoktuk engedni neki ilyenkor, hogy vegyen, de ha belefér a családi költségvetésbe, akkor engedékenyek vagyunk.

Mozira szokott még kérni időnként, meg a barátjának ajándékra (pl. karácsony, szülinap).

Neki hobbija nincs, de laptopja és telefonja van. A laptopot 3 éve vettük neki, telefonját tavaly nyáron a születésnapjára. Egyik se volt horrorárú, úgy gondoltuk, hogy belefér, ha ballagásra, illetve szülinapra ilyen ajándékot kap (másik 2 gyermekünk is hasonló árban kapott ballagásra, szülinapra ajándékot, ha éppen szükség volt rá).

A ráeső rezsi és a kaja szintén az, ami a fiamnál is volt - nem számolom. Iskolai étkezése az nagyjából 3000 forint egy hétre. Iskolára egy tanévben kb. 50.000 Ft-ot költünk (kirándulások, iskolaszerek, osztálypénz és náluk van kötelezően évi 5000 Ft alapítvány...). Jövőre, a végzős évben ehhez még hozzájön a szalagavató, ballagás, tabló költség is, szóval akkor jóval több lesz (nagyjából 150.000 Ft körül saccolom).

Születésnapra, karácsonyra, névnapra mindhárman általában 20.000 Ft értékben kapnak ajándékot, hacsak nincs különleges igény, például új telefon kéne, akkor értelemszerűen többet költünk rá. Pár évvel ezelőtt karácsonyra a két fiam Xbox-ot szeretett volna, megvettük nekik, a lányom akkor kapta a laptopot. Így éreztük igazságosnak.

A két fiú nem sminkel (:D), a lány magának veszi a zsebpénzből, ahogy körömlakkot, hajápoló szereket is. Viszont fogkefét, tusfürdőt, meg ehhez hasonló dolgokat én/mi vesszük. Nagyjából ennyi. :)

2017. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok, de azért válaszolok, hátha segít.:)


Nekem a szüleim elváltak, de sosem voltak hívei annak, hogy dolgozzak addig, amíg tanulok is. Azt mondták, hogy nekem a munkám a tanulás és a jó eredmények szerzése, amíg ez megvan, megkapok bármit. Szóval nekem nem igazán voltak határok ebben, az egyetlen, amire mindketten határozottan nemet mondtak, az egy póniló volt, amit a 17. szülinapomra szerettem volna (úgy gondoltam, hogy jól érezné magát a sziklakertünk mellett, anya ennek annyira nem örült).


De cserébe kitűnő tanuló voltam 12 évig, a gimnáziumból 3 nyelvvizsgával jöttem el. Nekem ez volt a természetes, ezért lep meg, mikor itt már azért diákmunkára küldenék a 15-16 éveseket, hogyha mondjuk egy 30.000 Ft-os telefont szeretnének...

2017. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Miért kell lepontozni azokat, akik nem kapnak zsebpénzt?
2017. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!