Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi probléma. Tudnátok...

Családi probléma. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Anyummal sosem jöttem ki jól de most főleg nem. Amíg kicsi voltam nem tűnt fel, csak testvérem mondta, hogy anyum kibírhatatlan. Végül most hogy nőttem, Apum és tesóm is itt hagyta anyumat és persze engem is vele merthogy kiskorú vagyok. 2 éve van komolyabb párkapcsolatom, és most megkérte a kezem. A lényeg az, hogy mióta növök felfele észrevettem hogy anyum váltogatja a férfiakat, és mióta kikönyörögte hogy csináljak neki facebookot azóta nem is figyel rám. Tulajdonképpen olyan szinten nem foglalkozik már velem, hogy szólhatok akár 10x is valamiről és nem veszi észre hogy szólok neki. Most vett magának Okostelefont mert eddig nem volt neki csak régi fajta, és olyan szinten el van szállva és lusta lett, hogy az idegrendszerem tönkre tette. Napjába szedek rá gyógyszert mostmár jobban vagyok. Mostmár annyira nem képes hogy lehajoljon ¹ flakon vízért, én csinálok mindent a háznál, ő hazajön munkából és csak facebookozik és én le vagyok szarva, ha pedig meghallja hogy szólok csak ordibál vagy az van hogy feleselek ha kérdezek valamit például ha becsapja az ajtót és megkérem hogy ne csinálja mert fáj a fejem. Vagy a múltkor például azért ordibált mert a lekvárt az asztalon hagytam és megette és el fog hítni miattam. Próbáltam vele szépen beszélni, nem lehet mert én vagyok a kicsi és én halgassak, letöröltem a facebookját és majdnem árvaotthonba tett miatta mert"neveletlen" vagyok ezért. És próbáltam megbeszélni vele hogy akkor elköltözöm ha ilyen és azt mondta hogy rám hívja a rendőrséget. Még van másfél évem az iskolából. Nem lehetne megoldani hogy elköltözzek. Akár a barátomhoz, vagy rokonokhoz. Anyum 45, én 16, barátom 20. Mit csináljak? Nem bírom idegileg amit csinál. Bárkit kértem hogy segítsen a barátomon kívül senki nem áll mellettem. 16/L

2017. febr. 19. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég szomorú, hogy apukád és a testvéred ennyire magadra hagytak téged és hátat fordítottak neked, pedig te nem tehetsz semmiről. Ők sem különbek anyádnál.
2017. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16 évesen nagyon korai a lánykérés, ne menekülj házasságba azért, mert otthon rossz lenni.. tanulj keményen és tedd meg a tőled telhetőt az élet minden terén. Anyukád nehéz esetnek tűnik, de talán neked kellene közeledned egy kicsit felé, legalább próbáld meg. Ne sértsd meg. Üljetek le beszélni mint két felnőtt. Ha ez nem megy, nyugodtan kérj segítséget az édesapádtól, vagy egy megbízható tanárodtól. Nem szégyen! Kitartást..
2017. febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért. Probáltam gyorsan leírni mert nem igazán van időm most sem. :(
2017. febr. 19. 20:44
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm egyébként a tanácsot, viszont ezzel az a baj hogy apum nem törődik velem. 6 éves korom óta nem láttam csak 1x. Akkor is elvárta hogy én fizessem a sört neki. A tanáraim pedig csak a saját problémáikkal törődnek. Egyet kivéve viszont attól már kértem segítséget és csak rontott a helyzeten mert felhívta anyumat és amikor haza értem elég csúnyán megvert.
2017. febr. 19. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnállak :(, olyan rossz érzés amikor ilyeneket látok. Menj el magadtól árvaházba ha nem bírod. Vagy kérj segítséget más családtagtól (lásd: kereszt anyuka). Vagy állíts fel egy kamerát és veresd meg magadat. És.. van még egy de az nem biztos, hogy tetszeni fog. Kötözd meg, ragasztózd le a száját és beszélgess el vele. Mond el neki, hogy mit érzel. És ha van benne valamennyi emberség akkor meg fog érteni.
2017. febr. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 16 évesen belemenekülsz a házasságba akkor rád is ez a sors vár. Éld ki magad Mielőtt megállapodsz. Anyud is korán ment férjhez és most éli ki azt az elvesztett időt amit annó kellett volna.
2017. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!