Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan terrorizál...

Apám állandóan terrorizál engem, mit tegyek? Infó lent?

Figyelt kérdés
Apám már évek óta terrorizál engem és a családot. Én egy 17 éves lány vagyok, van egy 12 éves öcsém és egy 8 éves húgom. Nagyon gyakran beszél velem úgy, mint egy kutyával és nagyon sértő szavakkal illet meg. A két testvéremet ugráltatni szokta, olyan módon, hogy azért lehívja őket az emeletről hogy lekapcsolják neki a villanyt. Édesanyámmal is nagyon csúnyán szokott beszélni és hanyagol minket. Az sem érdekli őt, hogy nem tudunk mibe takarózni, csak hogy neki jó legyen. Sokszor meg is üt minket.. Nem merek szólni a gyámügynek vagy a rendőrségnek, mert félek, hogy csak rosszabb lenne és ennél is rosszabb lenne a helyzet. Nem tudok mit tenni. Szerintetek mit kellene csinálnom? Mi ilyenkor a megoldás/teendő? Nem lehet megbeszélni vele semmit.

2017. febr. 22. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a munkahelyén éri sok-sok megaláztatás és a családon éli ki a bosszúját. Meg lehetne próbálni az eszével meggyőzni, hogy belássa hogy így nem jó ezért ha nem jó a munkahelye akkor inkább keressen egy másikat. Ha netán éjszakázik is akkor a tartós kialvatlanság is okozhat agresszivitást.
2017. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos,konkrétan mit mond neked/nektek?
2017. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Első szerintem te meg vagy nem találkoztál soha agresszív apával vagy nem tudom... Nem hinném hogy beismerné hogy ez vagy az okozza a viselkedését vagy hogy egy kis alvás segítene rajta...

Egyszerűen ilyen agyalágyult és kész. Kedves kérdező, nem tudok mást javasolni minthogy örülj hogy ennyi idős vagy.. Nem tudom szeretnél-e továbbtanulni de ha nem,suli után keress egy munkát és költözz albérletbe! Lehetőleg ahol nem talál meg...

Anyukád hogy viszonyul ehhez a helyzethez? Nem akar vagy nem mer kilépni belőle?

Egyébként hidd el hogy ha felkeresed a gyámügyet (és esetleg külön megkered őket) úgy gondolom ők odafigyelnek hogy ne származzon károd abból hogy segíteni próbálnak. Hátha legalább néhány tanáccsal ellátnak. Az a "gond" hogy ha fizikailag nem bántalmaz benneteket, nem nagyon tudtok mit tenni,csak nem törődni vele.Mosolyogva lekapcsolni a villanyt és szemrebbenés nélkül hallgatni ahogy beszél veled. Hátha akkor abbahagyja. Sok kitartást kívánok!!!

2017. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!