Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg kellene tudnunk élni...

Meg kellene tudnunk élni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal élek, egyetemista vagyok. Ő minimálbért keres (ami most 100 ezer ft), ehhez ad édesapám havonta 20 ezer ft-ot, én pedig kapok az egyetemtől általában kb. 25 ezer ft szociális támogatást, amit egészében odaadok anyunak. Amennyit tudok, dolgozom az egyetem mellett, ami azt jelenti, hogy az élelmiszereken kívül nekem ő nem vásárol semmi mást, sulis költségeket, ruházkodást, tisztálkodószereket, szórakozást saját zsebből fizetem. Mivel anyu konyhán dolgozik, hetente legalább 1-2-szer szokott tudni hazahozni főtt ételt, így ekkor nem kell főznie. Apukám szerint pénzből ha nem is bőven, de ki tudnánk jönni, ám mégsincs soha egy fillérünk sem a hónap végére. A rezsink nyáron olyan 20-25 ezer ft körül van, télen 45-50. Hitelünk, kocsink nincs. Szerintetek is ki kellene tudnunk jönni ennyiből?
2017. febr. 23. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Mi is kevés pénzből élünk, és nagyon beosztom. De két ember ennyi pénzből csak nagyon nehezen él meg. Semmi luxus, semmi most divatos, egészségesnek mondott kaja, márkás cuccok stb.
2017. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Étel, bérlet, gyógyszer... ruházkodás gondolom nagy 0... Nem nevezném életnek azt, ami ebből kijön.
2017. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Tehát apad szerint 145e elég két emberre. Élelmiszer minimum 1000/fo/nap, tehát 60 eleve lejon belőle. Lakashitel, albérlet van? Az is kB 60. Rezsit is kell fizetni.... Nem, ennyiből max létezni lehet, nagyon kijonni nem
2017. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha összeszámolod:

100+20+25= 145e Ft

Ha abból levonod az 50-et (legmagasabb rezsi), akkor is marad 95 ezer forint anyudnak + a te étkeztetésedre.

Én egyetemistaként 30e Ft-ot költök kajára, de úgy, hogy jó minőségű ételt eszek és főzök magamnak. Üdítőt nem veszek, rágcsálnivalót néha.

Ha 40e+40 ezerrel számolok a kettőtök étkezésére még akkor is marad 15e forint (és ne felejtsük el, hogy a legmagasabb rezsivel számoltam). Ez persze kell neki még mosószerre, tisztálkodószerre, wc papírra, ruhára, stb.

Szóval ha nem szórja a pénzt, akkor szerintem ki lehet belőle jönni.

2017. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem. 80 E körül van a létminimum 2 fős háztartásban fejenként, és akkor ebben nincsenek benne még az egyetemi költségek - azért az félévente MINIMUM 100 E körül meg szokott lenni még egy elméleti szakon is (könyvek, fénymásolás, taneszközök (papír-írószer, köpeny, ha van labor, festék, ha alkotni kell, számítógép, pendrive), alapanyagok, ha kell (pl. modellezéshez)).
2017. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Szóval szerintem egy olyan 250 körül lenne a minimum, amiből ki lehetne hozni szűken.
2017. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Apukád mennyit keres tényléegesen, illetve mekkora vagyona van?
2017. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Most is megéltek, nem? Ha kevesled, akkor menj levelezőre, és akkor mellette tudsz főállásban dolgozni. Elhiszem én, hogy ez kevés, de ez van, ebből kell s legjobbat kihozni. Mi még kevesebből élünk, és köszönjük, nem halunk éhen, nincs elmaradásunk.
2017. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Az én párom 135 ezer körül szokott kapni.Nekem 55 ezer forint a külföldi családipótlékom.(Együttesen tehát 190 ezer forint/hó)

60 ezret fizetünk albérletre,és rezsire,plusz negyedévente gázszámla.(5-20ezer) (80 ezer,ha egy téli hónapot nézünk,nyáron csak a gáztűzhely fogyasztását fizetjük)

Az ő bérletét állja a munkáltató,én tanulóbérlettel járok,ami 1190 ft. (15 km-es vonatbérlet)

A kajára heti 10 ezer forintot költünk.(Ami egy átlag hónapban 40 ezer)(kb.41.200) A párom fizujából a többi megy tisztítószerre, tisztálkodószerekre,wcpapír,stb.(a maradék ugye 13800)

Az én pénzem vagy félre rakjuk,vagy utazunk belőle párom apukájához,elmegyünk moziba, esetleg kajálni,édességet,rágcsálnivalót,ruhát,ilyeneket veszünk belőle.

Ha nem maradna pénzünk,váratlan kiadással néznénk szembe,szüleimre mindig számíthatunk.


Ha csak a párom fizetését nézzük,mi megtudnánk élni annyi pénzből is,de nyilván csak a létszükségletet elégíti ki. Tehát én azt mondom,hogy ez kb a minimum,ami kell..(Nyilván évekig ennyi pénzből nem élet az élet,de idővel te is dolgozni fogsz,majd jobban megtudtok élni,de szerintem átvészelhető ez az időszak is)

2017. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Szűkősen, de meg lehet élni belőle... bár én inkább tengődésnek nevezném.

Úgy tűnik, apukádtól szeretnél több pénzt, ehhez viszont nagyon nem mindegy, hogy ő hogyan él, mennyit keres, stb... mert ha albérletben tengődik és minimálbéres, akkor ez van, a nincsből ha akarna, se tudna támogatni. Ha viszont már a kitudja hanyadik nőjét veszi meg és csinálja fel a rózsadombi villájában, akkor igenis támogatnia kellene téged.

2017. febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!