Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek segítse a gyerek...

Szerintetek segítse a gyerek a szüleit ha nehéz anyagi helyzetben vannak és a "gyerek" dolgozik és jól keres, de még otthon lakik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy apa dolgozik éjjel-nappal de sajnos nagyon keveset keres, én pedig gyesen vagyok és nem vették fel a kicsit bölcsibe mert teltház van.Ovi pedig még 1 év.A lányomnak aki dolgozik van egy barátja,és amikor pénzt kap, lemegy hozzá és elköltik. Amúgy 200km re lakik.A rezsi részét kifizeti, és néha ad pár ezret.Cserébe nem csinál semmit a lakásban,nagyon trehány még annyira is hogy egy poharat nem bír beletenni a mosogatóba sem,persze nem erre neveltem, hanem a barátjánál tanulta ezeket a szép szokásokat.Csúnyán beszél velem nagyon, a halálunkat kívánja ez miatt hogy pénzt ad,híreszteli hogy lehúzzuk pénzel,meg akart verni mert mondtam hogy költözzön el,és pl. tele van a pénztárcája pénzel és elnézi hogy kishuga csak vajas kenyeret eszik mert sajnos hó végére nagyon megszoktunk szorulni.És ezeket a barátja beszélte bele, hogy minél több pénzt vigyen le mikor meglátogatja, mert nem dolgozik, meg drogozik is.Csak nem akar odaköltözni a lányom a munkája végett.Nem azt akarom hogy tartson el minket, de ha már mosok takarítok főzök egész nap, ő rá is, akkor legalább 20-30 ezret adhatna a 200 ezréből amit keres.
2017. febr. 24. 10:00
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem függetlenül az anyagi helyzettől, az alap, hogy nem szolgáltatja ki magát, mint egy kisgyerek, hanem segít a házimunkában, elpakol, elmosogat maga után.

Ha otthon él, dolgozik, a szülők nem úszkálnak a pénzben, akkor az is alap, hogy belead a költségekbe, rezsi, étkezés, egyéb, ami kell a háztartáshoz, pl. takarítószerek, mosószerek.

Mi csak ketten voltunk anyukámmal, nekem természetes volt, hogy amikor már dolgoztam, akkor én is adtam bele a költségekbe. Persze maradt így is magamra, szórakozásra. Házimunkában meg már gyerekként is segítettem.

2017. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a lányod? Ha ennyire nem jöttök ki jól, adj neki kettő hónapot, hogy elköltözzön. Majd akkor megtapasztalja, hogy és mennyiből lehet kijönni. Na és pakolászhat önmaga és a barátja után is.
2017. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy meg akar verni? Páros lábbal rúgnám ki az első ilyen beszólásnál. Olyan sok pénzt ad, hogy megéri neked elviselni?
2017. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: megmondod neki, hogy költözzön el és kész.

Ti is jobban kijöttök, nyugi lesz otthon, ő meg majd megtudja, hogy az a 200 nem túl sok, ha albi, rezsi, kaja egyebek elviszik a pénzt

2017. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

igen beszéld meg ezt vele, a lányoddal


és hogy a barátja ha drogozik , nincs kizárva hogy zsarolja is a lányod?

fel lehet jelenteni , azért is hogy drogozik

2017. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
20 éves, és nem bírjuk elküldeni, mert jön, és addig a kapuban van és cirkuszol. bekönyörgi magát hogy üljünk le megbeszélni szépen, megígéri hogy elköltözik csak hagy maradjon addig míg el nem intézi , utána pedig elfelejti az egészet.
2017. febr. 24. 10:21
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

zár lecserél

kijelented a lakásból és kész

2017. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
96%
Szerinted, ha lecseréli a zárat és kijelenti a lakásból, nem fog a kapuban üvöltözni, h engedjék be? Szerintem egyértelmű, h a pasijával kéne szakítani, erről meggyőzni, mert nyilván a csaj pénze kell 200 km-ről. Ha a lány ellenkezik, mondanám neki, h egyszer menjen le a drogos barátjához üres pénztárcával és nézze meg hogyan fogadja majd a pasi? És akkor talán elgondolkodik, h miért is húzza az igát, mert gondolom azért a fizetésért ő keményen dolgozik.
2017. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Első körben le kéne ülnötök megbeszélni ezt, normális hangnemben. Javaslom, amit az előttem levő válaszadó írt, h mondjátok a lánynak, h menjen le pénz nélkül a barátjához, hogy akkor mi történik. Az is lehet, hogy a lányotok is drogügyletbe keveredett, azért viselkedik így. De ha nem változik semmi, akkor zárcsere, aztán kalap-kabát.
2017. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem firtatom hogy milyen a lanyod, te is tudod mar szerintem nagyon jol, ha mashonnan nem, egy jo paran mar megfogalmaztak elottem.

De azt viszont nem ertem,hogy te miert turod neki?

Miert mosol fozo takaritasz ra ill utana?

Tessek lefektetni a szabalyokat, aztan hama kisasszonynak nem tetszik, akkor mehet ahova akar...

Ha elvarja hogy fozve legyen ra, akkor fizessen a kajaba is, vagy intezze el egy honapban legalabb 1szer a heti elelmiszer vasarlast, vagy osszatok el azt is aranyosan mint a rezsit. Ha mosast var, akkor vegyen mososzert oblitot o is.

Az hogy a penze tobbi reszevel mit csinal, mire kolti a drogos pasijaval sajnos semmi kozod, de ami a te reszedet illeti, amig a hazaban lakik, es a te kajadat eszi, addig igenis a te,szabalyaid szerint kell neki jatszani,mert nem 6 eves mar.

Ha meg nemtetszik onagysagnak, meget az utilapu! Akkor legalabb lesz is oka sirni rini a kapu elott!

2017. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!