Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valakinek normális kamasz...

Van valakinek normális kamasz gyereke?

Figyelt kérdés

Egyfolytában megy a panaszkodás a teljesen normális szülőkről, akik nem engedik el egy buliba a gyereket, esetleg nem nyakják i 100%-osan a feneküket.


Tudom, nem az én bajom, de most, hogy terhes vagyok, a kamaszkor is eszembe jut időnként, és el nem bírnék viselni egy ilyen nyafogós hisztérikát, aki szerint csak neki vannak érzései, és persze mindenki más hülye.

Fiatal vagyok még, de ilyen sose voltam, és nem akarom hogy a gyerekem ilyen legyen.


Akinek van kamasz gyereke, az szerint a szülő is hibás ilyenkor, vagy esetenként megtesz mindent, mégse elég. Tudom, nagyon esetfüggő.

De érdekelne néhány SZÜLŐI vélemény.



2017. febr. 24. 19:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%

szia, nem biztos, hogy a szülő a hibas, ismerek olyanokat akik csaladban nevelik, nincs semmi gond megis hülye a gyerek.

sok szülőnek nincs ideje foglalkozni a gyerekkel, vagy gyereket nevel vagy penzt keres, főleg ha egyedülalló, és nincs apuka.

2017. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
57%
Igen az én Sanyikám ilyen.
2017. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
71%
Az én lányom normális. Rendezett családi légkörben Nőtt fel, volt időnk rá mindig, ha szükség volt. Talán ezért. .
2017. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek nem csak abból a pár percből áll, amíg megcsinálja két ember. Azzal bizony foglalkozni kell, hogy normális felnőtt legyen belőle, ne a börtönök kihasználtságát javítsa.
2017. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%
Milyen irányban fejlődik egy gyerek, azt a szülőkön kívül nagyban befolyásolja a környezete is. Kikkel barátkozik, milyenek az osztály társai, meg nem utolsó sorban mivel butítja az agyát a média. Sajnos sok esetben könnyen befolyásolhatók a gyerekek, pl. baráti körben nem akarnak lemaradni a többiektől, ezért ők is leszívják azt a cigit, benne vannak a hülyeségekben stb. Sajnos volt rá példa,hogy a 14 éves kis lányok közül az volt a menő csaj egy baráti társaságban, aki egy húzásra többet tudott inni a vodkás üvegből. Persze ezek amiket írtam ez egyáltalán nem törvény szerű,hogy minden gyereknél így van, kamaszkori lázadások, "mindenki más hülye csak én nem, hatalmas világ fájdalmam van,de senki nem ért meg" féle dolgok általában megvannak, kisebb-nagyobb csíntevések is, csak nem mindegy,hogy ezek a dolgok milyen mértékben vannak jelen.
2017. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
79%
Pont az a normális ha a kamaszkor ilyen. A felnőtté váláskor átmegy az emberben egy átértékelődési folyamat. Csak arra kell vigyázni, hogy ne kövessen el ezalatt valami végzetest, ne legyen drog baleset egyéb törvénysértés, maradandó sérülés károkozás stb.
2017. febr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
65%

normális a lányom most 15 éves

pontosan tudja ismeri a család anyagi helyzetét és tudja ha tényleg fontos és kell valami akkor megfogja kapni ha nem azonnal hanem pár hónappal később de meg !


eddig a fiam is okés bár vele asszem több gond lesz de majd még alakítom kissé :)


a házimunkát elvégzik rendesen, amit kérek betartják, hazaszólás, időben hazaérkezés stb...


lekopoghatom h tényleg jó kamaszok és jó gyerekek

2017. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%
Kamasz lányom van. Általában normális, de azért akadnak olyan "engem nem lehet megérteni, rám mindenki pikkel, veletek nem lehet beszélni, én nem kapok meg soha semmit, stb" rohamai. ezen minden kamasz átesik, ezt túl kell élni szerintem. És ha nem fojtod meg hirtelen felindulásból, akkor kapsz egy normális felnőttet.
2017. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%
Ha egyértelműen definiálod, milyen a normális kamaszgyerek, akkor majd megmondom, létezik-e ilyen! ;)
2017. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem alkoholista, nem cigizik, nem kábítózik, és - bocsánat a szóért - nem qrválkodik.

Nem akarja megverni a szüleit (ezt is itt olvastam nemrég), felfogja, hogy a szülő dönt helyette bizonyos dolgokban. Korához képest reálisan látja a dolgokat.

2017. febr. 24. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!