Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tanít meg anyám...

Miért nem tanít meg anyám semmiféle házimunkára huszonévesen?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok, anyukámmal lakom, de lassan már költöznék. Anyukám soha semmilyen házimunkát nem engedett nekem önállóan csinálni (egyébként nem csak házimunkát, de még nagyon sok minden mást sem), emiatt most 22 éves lányként szinte semmit nem tudok főzni. Egyszerűen hiába kérem, hogy tanítson már meg nekem néhány egyszerű, alapvető ételt csinálni, mindig kitalál valami kifogást, hogy neki nincs ideje ilyenekre meg hogy majd főzök még úgyis életemben eleget. Pár hónapja volt egy műtéte, ami után 1 hétig fel sem kelhetett (volna) az ágyból, mondtam neki, hogy ez tök jó lehetőség arra, hogy végre megtanuljak főzni, a szobából tudja mondani h mit hogy kell. Közölte, hogy azt nem lehet így, mert ha leégetem a konyhát, ő még ki se tud jönni, majd szólunk a mamának és ő főz. Karácsonyra akartam csinálni a barátomnak sütit, megkértem anyut, hogy segítsen, azt mondta megcsinálja a dolgait és majd szól, ha jöjjek. Persze nem szólt, mire kijöttem már megcsinálta kb. az egészet. A vasalással ugyanez van, mondtam neki, hogy hadd csináljam én néha, de nem, mert ahhoz neki ott kell állni és nézni, hogy nem égetek-e ki valamit meg amúgy is lassú vagyok. Egyszerűen annyira életképtelennek néz, hogy az hihetetlen, de nem tudom hogy miért. Úgy magyaráz el mindent mint az ötéves gyerekeknek. Miért nem akar megtanítani semmire? Más családoknál annyira alap dolognak számítanak az ilyenek.
2017. febr. 26. 15:55
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
81%
22 evesen ez mar nem anyud dolga, tanuld meg magad. Nekem se tanitottak, ellestem, vagy magam gyakoroltam.
2017. febr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
93%

Mikor otthon éltem nekem sem engedte hogy tajarítsak vagy főzzek. Mikor fel akartam takarítani elzavart és megtiltotta. Mivel bénáztam azt mondta csak a gond és a baj van velem. Egy idő után már csak én főztem mert anyámnak minden baja volt. Jajj mit főzzön miből csak a gond van. Egész életemben ezt kellett hallgatnom. Most 30 évesen a párommal élek. Ő örül hogy takarítok mosok főzök. Nem szólt eddig bele sose. Sok dolgot a páromtól és a netről tanultam.

Nem tudom mi baja van anyukádnak. Az enyémnél se sikerült rájönnöm.

2017. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se tanították, főzni könnyű, fogsz egy receptet és megcsinálod, ha azt sem hagyja, hogy használd a konyhát az gáz.
2017. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok. Hozzá tenném sose főzzött jól és gondok voltak a takarítással is nála. Egyszerűen nem ertett hozzájuk. Nem tudom anyud tud e főzni és alapos e a takarításban.
2017. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarok ítélkezni, de engem sem tanitottak főzni, magamtól kellett mindent elsajátítanom, és a mai világban ez igen egyszerű. Ha komolyan gondolnád, akkor most sem a Gyakorin szapulnád anyukádat, hanem egy receptesoldalt böngésznél, aztán amikor egyedül vagy otthon, akkor összedobnál valami egyszerűbb kaját/sütit, a saját holmidat magad vasalnád és a többi. Egyelőre inkább csak a lelkesedés van meg benned.
2017. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
95%
Lehet,h mivel te vagy az egyetlen gyereke attól fél,h ha ezeket a dolgokat megtanulod,akkor már nem lesz rá szükséged.Ha ennyire nem akar segíteni miért nem próbálod meg egyedül?Keresel egy egszerűbb süti receptet vagy kivasalsz néhány ruhát amiért nem kár,de nem hinném,h nagy károkat csinálnál.Vagy,ha nagyon nem akarod egyedül megpróbálni,akkor beszélj mamáddal.
2017. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
90%

Mire vártál eddig? Fogod a pólódat és kivasalod. Anyád nem is fogja soha megtudni. Semmi olyasmi nincs benne, amit tanítani kéne. Bedugod a vasalót és vasalsz. Nekem legalábbis soha senki nem tanította. De mosogatni se tanított senki, vagy porszívózni, vagy söprögetni... Azért ez nem atomfizika. Mosni se nagy dolog, megnyomsz két gombot és mos a gép. Ha nem vagy szellemi fogykos, nyilván nem fogsz mondjuk pirosat meg fehéret egybe mosni. De egyébként meg mindenhez van használati utasítás, ha nincs meg az eredeti, keresd meg a neten.

A főzés meg... Megint csak, ott van előtted a technika csodája, millió számra vannak a neten főzős videók, ahol lépésről lépésre megmutatják, mit hogy kell csinálni.

Anyádra nyilvánvalóan hiába vársz. De gondolom ez már 4 meg 6 évvel ezelőtt is nyilvánvaló volt.

Ha tanulni szeretnél, akkor tanulj, ne anyádra mutogass.

2017. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%

Én sem főztem otthon.

Miután elköltöztem nekiálltam. Nem egy nagy dolog. Keress receptet az interneten. Ne légy már ennyire tehetetlen.

2017. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
75%
Nem csoda, hogy anyád életképtelenként kezel, mert az vagy. Mi a nehéz abban, hogy beütöd a google-be, hogy "rántotta készítés", vagy "panírozás". Ha 22 évesen még minden mozdulatod előtt engedélyt kérsz anyádtól, ebből nem hamar lesz önállósodás. Ha valamit csinálni akarsz, akkor csináld, ilyen egyszerű.
2017. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
75%

"...Úgy magyaráz el mindent mint az ötéves gyerekeknek. Miért nem akar megtanítani semmire?"


Gondolom azért, mert amikor elkezd magyarázni valamit, te türelmetlenkedsz és sopánkodsz, hogy nem vagy már 5 éves.


Egyébként megnyugtatlak, hogy én is úgy kezdtem a felnőtt életet 18 évesen, hogy gőzöm nem volt a főzésről.

Levágtam az egész csirke mindkét végét, átnéztem rajta mint egy távcsövön és ami belül lógott, azt mind kidobtam.

A kutya nem tanított főzni és mégis 25 éves koromra híresen jól főztem, ezt azért merem állítani, mert többen kértek, hogy jelentősebb ünnepeikre én főzzek.

Takarítás:

Ezt neked tanítani kell? Ne viccelj!

Alapvető dolog, amit már egy 6 éves is meg tudna csinálni, ha rábíznák.

Mosás, vasalás?

A mai világban nem lehet probléma.

Nem a patakra kell járnod és hamulúggal sulykolni a nehéz vásznakat.

Ott a mosógép és csináld!

A vasalás a másik fele. Mi kell ehhez nagy ész?

Ezek nem ördögtől való elvont praktikák, senki nem az anyja hasában tanulta meg, foglalkozni kell vele és gyakorolni!

Ismétlés a tudás anyja!

2017. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!