Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérek között ez a pénzelos...

Testvérek között ez a pénzelosztás igazságos?

Figyelt kérdés
A bátyám a szüleim pénzéből vásárolt tíz millió forintért egy mezőgazdasági gépet. A szüleim rendelkeznek földterülettel amit a bátyám fog megművelni és ebből fog élni a jövőben. Azt kértem a bátyámtól, hogy a szüleink pénzből vásárolt munkagép árát fizesse ki nekem részletekben a késöbbi termés utáni bevételből. Kinevetett, mégis mit képzelek. A szülők nekem már nem tudnak adni tíz milliót. Én fodrász vagyok.
2017. febr. 26. 23:38
1 2 3 4
 1/33 acelsziv ***** válasza:
88%
Ezt inkább a szüleiddel kellene megbeszélned. Egyébként nem. Nem igazságos.Bocs, de a tesód helyében én is kiröhögtelek volna...
2017. febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A szüleimnek nincs több pénze, nekem tudnak adni és nem is adtak eddig. Az a földterület jogilag az enyém is.
2017. febr. 26. 23:44
 3/33 anonim válasza:
22%

De minek neked?!

A bátyád ebből fog megélni. Azt a pénzt nem autóra, lakásra vagy mit tudom én mire költötte, hanem a vállalkozása beindítására.

2017. febr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Mert nem igazságos hogy neki tíz millió jár, nekem meg nulla. Egyenlő bánásmód..
2017. febr. 27. 00:21
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem igazságos, de jogilag a szüleid annak adhatnak pénzt, akinek akarnak. Viszont a terményre te is igényt tarthatsz, mivel tulajdonos vagy.
2017. febr. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
48%
Ha te is kapnál egy gépet, te is művelnéd a földet? Egyáltalán, lenne értelme két gépet tartani? Ha kifizeti neked a gép árának felét, onnantól te végzed a géppel végzett munka felét (vagy fizeted a munkást, aki csinálja?) A megtermelt javakból részesülsz valamilyen arányban? Ha igen, kifizetnéd a bátyádnak, hogy ő dolgozott is érte, te meg a tulajdonos jogán csak begyűjtöd? Ezeket kéne tudni a pontosabb megítéléshez.
2017. febr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%
béna a hozzáállásod. ő műveli a földet, ebből fog élni, neked más a szakmád. te valószínű majd a házad kapod, illetve kiépítheted a stúdiód az egyik szobában, ha eddig nem történt meg.
2017. febr. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%

Kezdjük azzal, hogy mindannyian hibásak vagytok!

Először is, a szüleid azért, mert nem tisztázták a testvéreddel, hogy a haszonból, adni kell neked is.


A második a testvéred is hibázott, mert nem ajánlotta fel, hogy adni fog a haszonból, mivel te nem kaptál semmit.


Végül te is hibás vagy, mert olyanokat kérsz, ami irreális, és meggondolatlan.

A testvéred kapott 10 millió Ft-ot. Megvett egy gépet. Ha most neked a munkagép árát visszafizeti, az-azt jelenti, hogy ő kapott 10 millió ft-ot kölcsön, te pedig kaptál 10 millió Ft-ot.

Ez már megint nem igazságos, hiszen ha már annyira az igazságosságot majmolod, akkor neked 5 millió Ft, és a visszafizetés idejére számolt kamat járna, maximum!!


A földterülettel te is rendelkezni fogsz(öröklés, esetén), így akkor már könnyebben tudod érvényesíteni a jogaid. Addig semmi, de lehet, hogy a földet is a testvéred nevére íratják.


Amúgy érdekes maga a felvetés, hozzáértés hiányában, csak egy gépre beruházva, ami teljességgel felesleges megvételre, (jobban megéri bérelni/lízingelni), annak tudatában, hogy az egész mezőgazdaság csak idényekben működik, belevágni egy ilyen dologba?

Biztos bukta!


Szóval hívjátok össze a családi kupaktanácsot, mondd el a sérelmeid a szüleidnek, és azt, hogy kéred az 5 milliót, és annak a kamatát, a termény hasznából.

Mivel te nem kaptál semmit, és így igazságos!



Érdekes testvérkapcsolatok vannak, azt meg kell hagyni...

2017. febr. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
72%
szerintem igazságos. ha paraszt lennél, akkor lenne igazságtalan. továbbá nem tudni, ki hol lakik, stb.
2017. febr. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

Igazságos mindig az, ha mindenki egyformán kap. A szülőnek viszont, ahogy mindenki másnak is, jóga van hozzá, hogy annak adjon, akinek akar. Ha ő mindenét a batyadnak adja, akkor mindenét neki adja. Neked max a haláluk után van jogod az örökség rád eső részét követelni, az életükben azt csinálnak a vagyonukkal, amit akarnak.

A világon semmi jogod kovetelozni, de még kérni se ebben az esetben. A batyadnak igaza volt, amikor kinevetett

2017. febr. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!