Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar tönkretenni, mikor...

Miért akar tönkretenni, mikor eddig lesz#rt?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, ezért előre is bocsánatot kérek.


15 (lassan 16) éves lány vagyok. Tavaly ismertem meg az apámat, hatalmas ellenszenvet váltott ki belőlem. Eddig sose találkoztam vele. Nagyon idegesített, mert totál eljátszotta a "nagy apát" miközben a véleményem az volt róla hogy egy utolsó szemétláda. Folyton parancsolgatott nekem, elvárta, hogy mindig menjek el hozzájuk mikor nekem semmi kedvem nem volt. Szó szerint utálom. Hülyeségeket talált ki rólam, hogy cigányokkal szexelek, abortuszom volt, és egyszer gyerekkel állítok haza. Ez a hirtelen megismerés, a sok hazugság lelkileg totál kikészített, ezért most pszichológushoz kell járnom. Emiatt suliba sem járok (magántanuló vagyok) és folyton kavar a sulimban is. Ezért anyukámat és engem is csesztet a suli és a családsegítő is, akikkel mondjuk együtt is működünk. Én a családsegítő által járok pszichológushoz. Kitalálta azt is, hogy elvisz a gyámhatóság, és szerintem azt is akarja. A hülye rokonaival is tele van a hócipőm, mert egyszer a boltba nekiestek anyàmnak hogy mit akar apámtól mikor van barátnője?! És még akkor azt furulyàzták hogy ha nem járok iskolába akkor bekell adni nevelőintézetbe. Persze ott is az a köcsög magyarázott, meg kitalálta hogy anyám hívogatja, miközben ő zaklatott minket. A gyerektartást is tavaly kezdte el fizetni. A barátnője meg olyanokat mondott hogy jobb is ha nem megyek el hozzájuk, mert úgyis összeveszett volna velem hogy anyám ne általam akarja visszaszerezni apámat. Kezdjük ott hogy anyám eddig sem akart tőle semmit, és ezt az egész kapcsolatot apám erőltette nem én. Utáltam hozzàjuk felmenni, mert azt kellett lesnem ahogy piàlt. Ebből az egészből totál elegem van.

Na most akkor én azt szeretném megtudni, hogy ez az egész mire lehet jó neki?! Miért kell engem tönkretenni? És mire jó az neki, ha mégjobban megutálom? Miért kell a gyerekével ezt csinálni, plàne úgy hogy eddig lesz*rta hogy mi van velem??


2017. febr. 27. 11:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Az én apám is ilyen volt, még az iskolából is ki akart rúgatni, heccelte a tanáraimat, amiért nem tartom vele a kapcsolatot, miközben ő 1 éves korom után nem is látogatott.
2017. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem kéne rögtön a csajszinak esni!

Oké, nem éppen összefüggően írt, és nem is túl szépen, de ahogy látom ő egy zaklatott tinédzser. Elég szomorú, hogy édesapád ennyire rosszindulatú, és mindenkinek hazudozik. A legjobb szerintem az, ha hanyagolod, és nem foglalkozol vele! Sajnos sok szülő ilyen, csak azt nem értem hogy ezért minek kellett egyáltalán felvennie veled a kapcsolatot?! Mert ha helyreakarná hozni, és bepótolni az elmúlt éveket (amiket amúgy nem lehet) akkor azt nem így kéne. Erőszakkal pedig nem vehet rá, hogy menj fel hozzá, ha egyszer nem akarsz! A többivel se foglalkozz, ha jársz pszichológushoz ő majd segít neked lelkileg helyrejönni.

Azt pedig szeretném megkérdezni, mert sose értettem, hogyha valaki NORMÁLIS választ nem tud adni, akkor minek kommentel?! Inkább tartanátok magatokba a hülyeségeiteket!!

2017. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
16%

"Oké, nem éppen összefüggően írt, és nem is túl szépen, de ahogy látom ő egy zaklatott tinédzser."

És valószínűleg te is az vagy. Pont emiatt egyikőtöket sem lehet komolyan venni. Ez pedig nem a "tinik lelki simogatója" ahol minden értelmetlen apróságért negyvenperces bíztatás jár automatikusan, tudod? Kérdezett valamit, a kérdésre kapott normális választ, ami százszor értelmesebb a tiédnél. Te minek írsz, ha nem is a kérdésre válaszolsz, hanem rögtön saját nyomorodat kezded darálni?!

2017. febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
6%
Fogadd el, hogy ő az apukád. Akármit teszel ellene, ő lesz az.. akkor is, ha eddig nem volt róla tudomásod, nem volt jelen szorosabban az életedben. Ha apukád iszik (felnőtt ember, ő dolga) és ez neked nem tetszik, az miben nyilvánul meg? Mert szerintem 1-2 sört az osztálytársaid is isznak (sokkal többet is 100%), akkor meg miért haragszol ezért apukádra? Alkoholproblémái vannak, vagy beképzeled, mert élből utálod őt? Biztos vagyok benne, hogy mivel eddig nem voltatok szorosan együtt (ez tuti hiányzott is), most pedig feltűnt kicsit megrázott téged.. szóval ez mindenkiből hasonlóan vegyes, zavaros, nehéz érzelmeket vált ki. Hiába haragszol emiatt rá, ő meg fogja érteni. Még ,ha nem is volt melletted gyerekkorod óta, örülhetnél pl., hogy végre megismerted. Mivel ő felnőtt, valószínűleg attól, hogy nem ismer téged még tudja mi lenne jó neked (pár atyai jó tanács...),. Ne legyél gyenge, ne képzelj be olyan dolgokat apukád mögé, ami nem az ő hibája. Az írásodon az érződik, hogy zaklatott vagy és indulatos. Jobb lenne ezeket levezetni valami sporttal és kikapcsolódni.
2017. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Miért is írtam hülyeséget?! Azért, mert szerintem nem így kéne hozzáállni egy apának a gyerekéhez?! És inkább hanyagolnia kéne az apját? Ja, hogy az nem tetszett, hogy azt írtam nem kéne hülyeségeket írni?!

Ezt tényleg így gondolom. És nem, tényleg nem a tinédzserek lelkét kell ápolni, de ez az oldal azért van, hogy bárkinek bármilyen kérdése van azt feltegye! Nyilvánvalóan tanácstalan, és mint írták előttem zaklatott. Ez az ő esetében pedig teljesen érthető. Ti pedig máshoz sem értetek, csakhogy a tinédzsereket kritizáljátok! Feltett egy kérdést, és már rögtön neki kell esni... Ez a kérdés pedig nem olyan értelmetlen, simán lehet rá válaszolni.

2017. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Nevelőintézetbe akar küldetni, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie.
2017. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

15-16 évesen dönthetsz, hogy akarod e a kapcsolattartást, vagy nem.

Ha a nemet választod, akkor a gyerektartás sem jár, de ez gondolom nem vág benneteket a földhöz, hiszen 15 évig nem kaptátok.

A többihez nem tudok hozzászólni, mert az a felnőttek pletykáiról, kavarásáról szól, szerintem te is maradj ki belőle!

2017. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Mennyire szánalmasak és undorítóak ezek az elkeseredett alakok, akik frusztrációik miatt idegen, segítségre szoruló tinilányokon töltik ki a dühüket.

Általában idősebb férfiak, vagy "miértnincsbarátnőmrendessrácvagyok" típusok.

Mert ugye piálós, gyerekét leszaró apa rendben, normális, de a gyerek, asszony neve kuss bármilyen helyzetben...


Kedves Kérdező, kérlek ignoráld ezeket a nyomikat, és az apádat is. Édesanyáddal meg tisztázni kéne ezeket minél előbb!

2017. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igen, kijelentette, hogy nevelőintézetbe a helyem! Na ilyet hogy mondhat, azt nem tudom...

Arra a havi 10.000 forintra, amit fizet, valóban nem vagyunk rászorulva.

A "kedves" kommentelőknek (az első már törölve lett ahogy látom) pedig üzenném, hogy sajnálom ha esetleg értelmetlenül írtam, de eléggé ideges voltam mikor feltettem a kérdést! Egyébként érdekes, hogy màsok tudnak normálisan válaszolni, egyesek meg nem... na mindegy is.

2017. febr. 27. 13:17
 10/27 anonim ***** válasza:
97%
Írd le magadban apád teljesen. Ne járj hozzájuk.
2017. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!