Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem az édesanyám?

Miért ilyen velem az édesanyám?

Figyelt kérdés

Életem során már rengetegszer előfordult velem, hogy összevesztem anyával, vagy azért mert visszaszóltam neki, vagy azért mert épp csak megsértődött azon, hogy például 18 évesen elég durva állapotban jöttem haza (berúgtam).Fel is pofozott, de még szerencse, hogy nem is éreztem és nem emlékszem rá :DDD Így utólag visszagondolva vicces szitu volt. Akkor konkrétan 2 hétig rám se nézett, úgy kellett már neki könyörögnöm ,meg sírnom, hogy álljon már végre velem szóba.. Igazából sosem beszélt velem (csak ritkán) annyira kedvesen, sosem becézgetett, és sajnos sosem volt olyan igazi anya-lánya kapcsolat. Furcsán hangzik de még néha azt is érzem, hogy úgy viselkedik velem, mintha nem is a lánya lennék (nehogy megkérdezze valaki, igen ő szült:D:D). Az igaz, hogy nagyon sokat szenvedett az anyósa miatt, apa családja nagyon sok évét megkeserítette, megalázták meg ilyenek. Még mikor anno kicsi voltam (6 év körül) engem is ellene akartak uszítani. Na de visszaugorva a jelenbe, most azért van rám megsértődve, mert én szépen elkértem a telefonját, mert meg szerettem volna mutatni keresztapáméknak a tabló képeimet, hogy mondják meg nekik melyik tetszik jobban a 2 közül (az enyém lemerült). Elkezdett háborogni, hogy elege van abból, hogy mindig a telefonján lógok (MINDIG???!!!), de ezt olyan hangnemben mintha valami leprás lennék. Keresztanyám meg is kérdezte, hogy mi a baja most ezzel?Én meg már fel sem vettem, viccből megkérdeztem,hogy "anya, hozzak egy felest?" Persze akkor ott vége volt mindennek, mi a faszt képzelek magamról, alkoholistának állítom be. Nem értem a testvére,férje,anyja előtt (családi összejövetel volt) miért kellett ezt így felvennie. Mindenki tudja, hogy sosem iszik..Aztán elmentek a vendégek, és megint elkezdtünk veszekedni, már azt is mondtam, hogy végre, 6 hónap és elmegyek innen, erre apával rávágták, hogy nyugodjak meg, ők is alig várják, meg hogy sajnos nekik kell fizetniük a dolgaimat stb. Ez vasárnap volt, azóta egyik sem szól hozzám, rám sem néznek. És már tényleg nem ez az első. Mindig én mentem utána (anya után), akkor is ha nem éppen én voltam a hibás és a bunkó. Nagyon olyan érzésem van ,mintha nem is szeretne. Természetesen az ilyeneket kivéve nincs velem baja. De ha igazán szeretne, kibírna napokat úgy, hogy rám sem néz?


19L



2017. márc. 1. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Mint mondod őt mindig lealacsonyították meg alázták. Az írásodból én azt látom hogy te ugyan ezt teszed. Gondolom már elege van belőle hogy mindenki szarba veszi.
2017. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez egyáltalán nincs így sajnos. Ha jóban vagyunk mindig a seggét próbálom nyalni. Megyek oda hozzá beszélgetni, de általában telefonozik, és ez nekem nagyon rosszul esik, hogy nem tudok vele beszélgetni. Mindennap elmondom neki mennyire szeretem, és hogy ha ő nem lenne nem is tudom mi lenne velem. Szóval ha van valaki aki nem nézi szarba, akkor az én vagyok.
2017. márc. 1. 21:51
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Szegény :( Nagyon sajnállak. Nekem is szokott ilyen lenni amikor a semmin összeveszünk de max. 1 napig nem szol hozzam meg flegma .Szerintem kicsit furcsa hogy ilyen apróságon megsértődött, lehet van valami még a háttérbe amit nem akar elmondani , vagy ideges. Még eszembe jutott olyan hogy lehet hogy olyan dolog van a telefonján amire végképp nemakarja hogy rákattints , vagy megnézd .
2017. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves második! Bár így lenne..semmi sincs a telefonján, csupán nem szereti ha nálam van, nem értem miért. Itt jön elő az, hogy mintha leprás lennék vagy nem is tudom..
2017. márc. 1. 21:53
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Házassági probléma? Anyagi probléma? Őt se szerette a saját anyja? Ha együttműködne, akkor el lehetne menni családterápiára. De nem fog. Valamiért ő benn akar maradni ebben az állapotban, ahol ő lehet a mártír. Nehéz megállni, de mégis azt tanácsolom, hogy fel se vedd, tartsd magad távol tőle, ne idegesítsd magad rajta, ne könyörögj a szeretetéért. Még eljöhet az idő, amikor ő fog a tiedért, mert észreveszi magát.
2017. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

A házasságukkal tudtommal nincs baj, anyagi gondjaink sincsenek, átlagosan élünk. Az anyukája biztos nagyon szerette, mamám nagyon jó asszony és jó is a viszonyuk.:)

2017. márc. 1. 22:20
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Akkor esetleg a nagymamát kellene bevonni a közvetítői szerepkörbe. Először csak megkérdezni, hogy ő minek tulajdonítja ezt a viselkedést.
2017. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Az én anyukám is hasonló néha, van hogy nagyon megbánt mert könnyen felhúzza magát, és én is néha azt érzem hogy nem szeret, de igazából utána max 1 nappal már nem haragszik vagy csak úgy magában kicsit, de volt olyan is hogy egy egész napot sírt olyan rosszul érezte magát amiért úgy kiakadt (mondjuk megértem mert nagyon csúnyán összevesztünk és egész este bömböltem miatta úgy megbántott) szóval itt általában az a baj hogy anyukám eleve gyenge idegzetű a szüleitől örökölte és néha érzem hogy ez rám is átszállt, a másik pedig hogy annak ellenére hogy felnőtt emberek között van rengetegen kötekednek (!!!) vele és egyfolytában a vita megy a munkahelyén ezért strerszes és ugye a leggyengébb láncszemen tehát rajtam vezeti le. Én próbálom minél inkább megérteni, és meglapulni. Igazából tudom hogy szeret és felnevelt szépen, ápolt mikor beteg voltam és szeretett és ennél többet nem adhatott volna, ezt pedig semmi miatt nem fogom elfelejteni :) 16/L szóval valószínűleg vagy simán ilyen vagy pedig valami miatt rajtad vezeti le a feszkót.. remélem megoldódik :)
2017. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Nekem nincs bűntudata, hogy megbántott, mert már 4. napja lesz, hogy egy szót se szól hozzám. De most már nem én fogok kezdeményezni az is biztos!
2017. márc. 1. 23:43
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne is kezdeményezz mert egy idő után csak rájön hogy le kéne adni a büszkeségből :D (#8 vagyok)
2017. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!