Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kommunikáljak jobban...

Hogyan kommunikáljak jobban édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Édesanyámmal, már pár hete megromlott a komunikácónk, és úgyérzem, hogy ebben én vagyok a hibás. Ő folyton kérdez engem, hogy mi a helyzet, mi a baj én meg csak rávágom, hogy semmi, mert tényleg nem tudom, hogy mi a baj. Szeretnék vele többet komunikálni, jobban, nem járok minden hétvégén bulikba, nem hajnalban jövök haza, még hétköznapokon sem vagyok sokat távol a barátaimmal max pár órát. Tehát sokat vagyok itthon is. Csak egyszerűen szeretnék többet beszélni vele, mert ez nem túl sok.


Szerintem a mindenkori hangulatom határozza ezt meg. Manapság elég ingerült vagyok, fogalmam sincs mi miatt, talán pont emiatt. 16 éves vagyok, még úgyérzem, hogy ezen lehet javítani. Szóval, mit tegyek, hogy ez javuljon? Agyturkászt nem igen szeretnék.


Illetve, ezt az ingerületet, hogyan gyűrhetném le?



2017. márc. 4. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell ide agyturkász.

Egyszerűen kezdj beszélgetni vele, mesélj neki a napodról, menjetek együtt sétálni, bevásárolni, akárhova. Ha ebben te vagy a hibás, úgy érzed, akkor nem rajta múlik és készséges lesz.

2017. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magadat ostorozni, úgy beszélsz magadról, mintha ő beszélne belőled. 16 éves vagy, a hormonváltozások hangulatingadozásokat eredményeznek, és ez az a kor, amikor leválsz a szülőről és megtalálod önmagadat. Neki nem kéne erőltetnie a kérdezgetést, hanem megtalálni azt a pillanatot, amikor neked kedved van beszámolni valamiről. Ő se hinném, hogy minden pillanatnyi hangulatát meg akarja osztani veled.
2017. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Nem kommunikálni kell, hanem beszélgetni vele. Az ingerületet meg türelemmel kell legyőzni.
2017. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a visszajelzéseket!

Megpróbálom megfogadni táncsaitokat!

Azóta egyébként jobbra fordultak a dolgok, már van 1 barátnőm és tudok róla sokat beszélgetni édesanyámmal.

Meg moziba megyünk ketten, ilyenek.

Ment mindenkinek a felértékelés, köszönöm!!

2017. márc. 26. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!