Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megvettétek a 18 éves...

Szülők! Megvettétek a 18 éves gyereketeknek a kocsit?

Figyelt kérdés
jogsit is fizetted? kocsi mennyi volt ha szabad érdeklődni?

2017. márc. 5. 13:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%
NEm, egy 18 éves gyereknek nem veszek kocsit, mert nem tudja miböl fenntartani. A jogosítványt megcsinálhatja, de szerintem csak akkor van értelme, ha utána lesz alkalma vezetni, ezért jobb valamivel késöbb megszerezni.
2017. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Ha sok felesleges pénzem volna, és nagyon szüksége lenne rá, munkába járáshoz esetleg, és fenntartja egyedül, akkor esetleg kaphat egy használtat. Máskülönben nem, egyetértek az elsővel. Mindenki azt tudja becsülni legjobban, aminek maga "termelte ki" az árát.
2017. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan a gyerek vagyok, nem a szülő, de nekem nem vették meg és a jogsit sem fizették. És már amúgy is rég volt.

Az első fizumból mentem jogsira. 3 hónap alatt kb meglett. Utána elvoltam kb 1 évig kocsi nélkül majd elkezdtem spórólni mint az őrült, ma már nem is értem hogy sikerült és vettem egy saját olcsó kisautót. És marhára büszke voltam magamra :) Mivel dolgoztam, nem volt gond a fentartásával. Soha nem kértem miatta pénzt. Pedig amúgy anyukám is jól járt vele, hogy lett jogsim :) Aztán késöbb kaptam úgy autót, hogy apu tudta, hogy nem fogja tudni eladni, így megkaptam én, aztán tovább került másik rokonhoz. De ezek kisértékü autók voltak.

2017. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
58%
En megvennem ill kifizetnem a gyereknek, ha lenne mibol.
2017. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Megállapodtunk, hogy a jogsit kapja a kitűnő érettségije jutalmául, a kinézett kocsi árának felét ö spórolta össze diákmunkákból és ajándék pénzekből, a másik felét meg kipótoltuk, mikor felvették az orvosira.
2017. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
Én érettségi után megcsinálhattam a jogsit,anyuméktòl kaptam a lehetőséget ballagásra. Kocsit nem kaptam,de még nincs is szükségem rá
2017. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Fatal_3rror_ ***** válasza:
85%

A jogsit azt mindenképp fizetném.


Ha lenne pénzem, és úgy látnám hogy kihasználja, akkor autót is vennék neki, de csak úgy, hogy a fenntartási költségeit állja. Ezzel megtanulna felelni érte, másrészt szerintem jó pont az, ha valakinek minél több tapasztalata van a vezetésben.

2017. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok még szülő, bár már 18 éves sem. Nem fizették sem a jogsimat, sem kocsit, és utólag úgy látom, hogy ez jó volt így.


Én sem fogom, akkor sem, ha telne rá, de besegítenék, ha már spórolt rá és fenn tudja tartani. Ingatlanba befektetek, autóba nem, mert nem létszükséglet.

2017. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
38%
Meglehet kövezni, de Igen megvettem neki(méghozzá amit ő akart) és még a jogsit is fizettem neki. Miért sajnálnám tőle a pénzt, hagyjam inkább gyalog járni iskolába/dolgozni ha megtehet hogy vegyek neki autót..
2017. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

a jogsi ingyen volt mert jól tanultam és a suli 4,5ös átlag felett fizette


másfél milláért kaptam egy kocsit az egyetem előtti nyáron


az volt a biznisz, hogy ha államira felvesznek, akkor a tandíjból bármilyen verdát kérhetek, ha nem, akkor én fizetem diákmunkából a tandíjat


egyetemen kaptam ösztöndíjat illetve néha dolgoztam, így simán fentartottam

2017. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!