Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha képtelen...

Mit csináljak, ha képtelen vagyok elfogadni, hogy a férjemnek van egy gyereke? Hogy szedjem össze magam? Túl lehet ezen lépni valamikor?

Figyelt kérdés

Pénteken tudtam meg, a húga picit részegen elszólta magát.


Van két gyerekünk (a fiúnk 4 éves, a lányunk 9 hónapos). Nagyon boldogok voltunk eddig, szinte tökéletes volt az életünk. Erre pénteken megtudtam, hogy van még egy gyereke... Fiatal volt még, nem is látta soha, a gyerek anyjával sem beszélt azóta, mióta megmondta neki évekkel ezelőtt, hogy terhes. De akkor is úgy érzem, hogy ez nem az a dolog, amit egy házasságban titkolni kellene. Retteg, hogy egyszer csak becsenget majd hozzánk, az utcán azon gondolkozok, hogy vajon nincs-e ott, vagy hogy egyáltalán az országban él-e.


Megmondta a párom, hogy nem érdekli az a gyerek, sosem látta, nem ismeri. De akkor is úgy érzem, mint akit becsaptak éveken át...


2017. márc. 5. 18:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
20%
Egyáltalán nem tartja vele a kapcsolatod az teljesen más téma lenne hogy ha látogatná is. Értem hogy bántó de szerintem annyira el akarta felejteni hogy nem is akart beszélni róla senkinek. Kérd meg hogy meséljen többet a helyzetről meg hogy miért nem akarja látni.
2017. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
86%
A férjed egy gerinctelen, gusztustalan patkány. Remélem egyszer felkeresi a másik gyereke és szembe köpi. Azon is elgondolkoznék, hogy egyáltalán a ti gyerekeiteknek jó-e ilyen apa. Mi lesz, ha neadjisten ti is elváltok ? Akkor a ti gyerekeitek elől is bújkálni fog ? Nem indok, hogy fiatal volt akkor. Szerencsétlen gyereknek érzései vannak. A férjed mit érzett volna, ha az apjának nem kellett volna ? Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak.
2017. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
68%

"Megmondta a párom, hogy nem érdekli az a gyerek, sosem látta, nem ismeri."


Gratulálok a párválasztásodhoz, megérdemlitek egymást! Csak aztán ne csodálkozz, mikor pár év múlva elhagy, mert ez a két kölyke sem érdekli majd.

2017. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek 2essel meg a 3assal annak ellenére hogy elég férj védősre sikerült a kommentem ,mielőtt lepontoztok. 1es


Én is aggódnék a párválasztásom miatt meg a gyerekek miatt is. Milyen apa az aki ennyire szarik a gyerekére.

2017. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
88%
Hmm keresztanyu is így járt keresztapámmal. De megbocsájtott neki vagy tán nem is érdekelte de ez egyén függő én is megbocsájtanék a helyedbe de biztos észen kívül lennék egy darabig. Ez nem egy olyan dolog amit bátran elmondhat egy ember a másiknak gondolom a férjed is ugy volt vele hogy nem tartják a kapcsolatot nem érdekli akkor nem mondja el DE!! Elkellet volna még a legelején mondania csak gondolom nem merte. Nehéz bármit is mondani mert ha velem történne ilyen én is ugy érezném magam ahogy te és kellene egy kis idő hogy minden rendeződjön. De ahogy irtad szép a kapcsolatotok jó minden akkor ne hagy hogy egy múltbéli botlás miatt ez tönkre menjen hisz nem hat ki az életetekre ha eddig nem lett keresve akkor ezután se lesz meg lehet nem is övé az a gyerek kitudja.
2017. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

A gyerekeinket imádja, ahogyan engem is.

Mi terveztük őket, akartunk közös gyerekeket. Ő sem 19 éves már, mint akkor volt, véget ért a vad bulizós korszaka. Szóval ezt a két helyzetet szerintem nem kéne egymáshoz hasonlítani, mert egészen más az, mikor egy szinte alkalmi kapcsolatból lesz gyerek és erről az anya csak azután számol be, mikor már nem mehet abortuszra.

2017. márc. 5. 18:46
 7/62 anonim ***** válasza:
78%
#6 igen de miután felnőtt igenis megkereshette volna. Ráadásul gyereket is akart ugyhogy most már van felelősségtudata(kérdéses) ami rávehette volna hogy beszéljen az anyával vagy hogy felkeresse a gyereket.
2017. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
77%
Normális, rendes ember akkor sem sz@rn@ így a gyerekére, ha nem tervezett gyerek volt. Legalább ajándékot küldene ünnepekre. Van egy rokonom ilyen helyzetben. Szóval nem kell védened a férjed. Gusztustalan ember. Ez tény.
2017. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
55%
Ez nekem is rossz érzés lenne. Gondolom, az elején nem merte elmondani, később meg már azért nem akarta, mert az elején nem tette meg. Szerintem nem elsősorban attól félt, hogy a volt csaja vagy a gyereke egyszer csak felbukkan, hanem attól, hogy (így vagy másképp) te megtudod. De amúgy azt biztosan tudja, hogy meg is született az a gyerek? És oké, hogy fiatal volt, de ez nem mentség arra, hogy elmenekült a felelősségvállalás alól. Mégiscsak van (vélhetően) egy gyereke, aki nem is érdekli, és ez akkor is visszataszító, ha véletlenül jött össze a vad bulizós korszakban.
2017. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
73%
Mitől retteg? Bántani fogja vagy mi? Ja hogy szembesülne vele mekkora egy aljas szemét??
2017. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!