Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok,...

Szülők! Ti mit gondolnátok, ha ilyen gyereketek lenne?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Jó a kapcsolatunk, bár eléggé távolságtartó. Ez főleg miattam van, kiskoromból vannak rossz emlékeim velük kapcsolatban. Nem részletezném, de nemcsak mezei veszekedésekre gondolok. Mostanában már teljesen normális a viszonyunk, olyan értelemben, hogy nincsenek problémáink egymással, soha nincs konfliktusunk. Viszont nagyon nagy fal van közöttünk, soha nem beszélgetünk, csak a létfontosságú dolgokról, mint pl. hogy be vannak-e fizetve a számlák, milyen ügyeket kell elintézni stb, de ezekben harmonikusan együtt tudunk működni. Ez a helyzet nagyrészt miattam áll fenn, nekem így megfelel, a fent említett okok miatt nem tudok kevésbé távolságtartó lenni velük. Ez sokkal inkább őket zavarja. Pont ma mondta anyám, hogy olyan mintha mindig szomorú lennék, semmi sem hoz lázba, semminek nem örülök. Azt is szokta mondani ritkán, hogy szerinte nem szeretek senkit, soha nem mosolygok, nagyon (túl) nyugodt vagyok, velem még veszekedni sem lehet. De azt is hozzáteszi, hogy "papíron" minden rendben van velem. Lediplomáztam, több nyelvvizsgám is van, jelenleg is tanulok, mellette dolgozom, készülök az önálló életre. Tehát összességében nem értem, miért van baja velem.

2017. márc. 7. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ők tudják, hogy benned a múlt dolgai ilyen mély nyomot hagytak? Beszéltetek valaha erről?

Bár nem tudom konkrétan miről van szó, de el tudom képzelni, hogy alakulhatnak így a dolgok, viszont azt is, hogy az bántja az egyik felet, hogy a gyermekével úgy él együtt, mintha szimpla lakótársak lennének.

2017. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem mondod el anyádnak ugyan ezt amit leírtál? Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. - tökéletes példa.
2017. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha fontos neked a dolog, oszinten elbeszelgetsz veluk errol.

Ha nem az, amit az elso irt: nema gyereknek anyja se...........


22 evesen mar el kell tudnid donteni fontos-e, tulvagy a neman szenvedo tinikoron.

2017. márc. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Mérgező szülők című könyvet!
2017. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Írtam, hogy nekem ez megfelel, nem zavar, mert nem vagyunk rossz viszonyban. Legalábbis az én szemszögemből nézve. Ezért nem beszélek erről velük. Őket zavarja inkább, mert ők szokták felhozni (igaz, hogy ritkán) ezt a témát. Ez nekem kellemetlen (mármint az, hogy beszélnének róla). Nem értem miért nem fogadják el úgy ahogy van.
2017. márc. 8. 12:34
 6/6 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én is azt látom amit az anyukád.

Nem vagy boldog? Teszed a dolgod, de van valami örömöd? Amikor a gyermekünk elmondja az első verset az anyák napi ünnepségen Pl. az oviban akkor az anyukák sírnak örömükben. Tehát valamilyen módon kifejeződik az érzelmük. Figyelmes az anyukád, tudni szeretné talán nem égeted-e ki magad a sok feladatoddal, marad-e időd a kikapcsolódásra. Jó ha ezek egyensúlyban vannak.

Szeretettel 1Léna

2017. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!