Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostohaanyukák véleménye...

Mostohaanyukák véleménye érdekelne. Volt már, hogy megbántátok, hogy gyermekes apukával jöttetek össze?

Figyelt kérdés

2017. márc. 15. 07:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Biztos volt mar ra pelda, de nem nagOn sokan valljak ezt be.
2017. márc. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én bevallom. Előző kapcsolatomról van szó. Én voltam a mostoha'anyuka'. Nem hazasodtunk össze a férfival, mert a kislanya betegesen féltékeny volt, hogy elveszem tőle az apját. Nagyon neveletlen volt emellett.hiaba vetettem be mindent Egy évet éltünk harmasban, utaba én uj eletet kezdten. Ja és nem miattam hagyta ott az anyucit. Érdekelne, jart mar igy mas is?
2017. márc. 15. 07:21
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon sokan jártak így. Amíg nem voltam benne egy ilyen kapcsolatban, addig el sem tudtam képzelni, hogy milyen átlagon felüli nehézségeket hozhat, és hogy az en személyiségem bírja-e. Én nem léptem ki a kapcsolatból, és bírom, bár nehrzen, de megkeseríti az életem, és ha visszamehetnék az időben, nem vállalnám. Nem tartom (már) rossz embernek magam emiatt, egyszerűen nem vagyok áldozat-típus , legalábbis "idegen" gyerekért nem.
2017. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos mas gyerekét nehez szeretni ,

Voltam en is mostohaanya , aztan közös gyerek is lett . Mindig gondoltam h majd a mostoha gyerekek a parnat is kihuzzak a fejem alol, de nem , megteszi a lanyom minden este se szo se beszed , epp az en parnam kell

Es mondta azt is , h " halj meg h ugorhassak a 4 meteres vizbe az usziba " mert en nem engedem neki .

Megis szeretem es megnevetem amit mond .

Vajon " idegen " gyereknek is el lehet nezni mindezt ?

Vagy az barmit tesz , elviselhetetlen ?

A megoldas a szeretet a gyerek irant amely hidakat epit , ezt logikusan szarazon , az igazsagok hangoztatasa , ervek felsorakoztatasa altal nem lehet megoldani ezt a helyzetet .

Ha elmondod milyen volt a gyerek , biztos logikus jó érveid vannak " ellene " ami mutatja h milyen neveletlen .

De ha mi ebben egyetertunk rajtad nem segit .

Rajtad egy masik , elfogadó , szeretetteljes hozzáállás segitett volna , ami ha nem volt meg , a kapcsolat végét hozta el a számodra .

2017. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű példa, nem köszönt! Viszont amit főztem megette. Közénk befeküdt, 13 evesen. Igazabol magamra haragszom, amiert egy evet a fiatalsagombol elpazaroltam, semmibe vettek. A mostani paromnak nincs gyermeke.
2017. márc. 15. 08:24
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Igen kerdezö ertem , de a szeretettel lefegyverezted volna a gyereket es valtozott volna a helyzet .
2017. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rideg volt, szrba nem nézett, hiába tettem bármit is. Vannak ilyen emberek.
2017. márc. 15. 08:40
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

A mostohaanyám, de én ezerszer jobban megbántam.


Nem voltam rá féltékeny, egy pillanatig sem, kerestem vele a közöshangot, próbáltam programokat szervezni...


De ő!, Te jó isten, semmit! nem tudtam csinálni, hogy ne kötött volna belém. Ha volt sapka, az volt a baj, ha nem, akkor meg az.

Apával heti tíz percet! beszélhettem, mert amúgy állandóan a nyakában lógott, és azok a pillantások, mikor apa kiment tőlem, aztn kitalálta, hogy költözzek el, mert nem normális, hogy 20 évesen - egetemistaként! - otthon lakok.


Mindegy, szar évek voltak, végül belemenekültem egy gáz kapcsolatba, csak hogy elmenjek onnan - elég hamar ex lett a srác. :)


Most viszont már nem izgat, 1000km-re élek a párommal, és végre boldog vagyok.

2017. márc. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Sajat gyermekkent kell kezelni oket. Tehat feltetel nelkul kell szeretni oket. En ismerek olyan csaladot ahol nem a ver szerintiseg szamit, hanem a szeretet. Es mukodik!
2017. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Megbántam, bár nem kimondottan a gyerekek miatt. Viszont intő jelnek kellett volna lennie, hogyha az előző gyerekeivel nem foglalkozik, akkor esetleg a közösekkel sem fog. Persze hogy itt lett.


Végül kétgyerekesként találtam egy gyerektelen ffit, akivel az enyéim nagyon jól vannak, jobban mint apjukkal, és ő pedig a sajátjaként szereti őket.


De sztem egy ffinak könnyebb kicsit más gyerekét elfogadni, mint egy nőnek.

2017. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!