Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves vagyok, de a szüleim...

20 éves vagyok, de a szüleim még mindig nagyon sok mindenben korlátoznak. Egyszerűen nem engednek felnőni?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, kevesebbet vagyok itthon, de így is anya ragaszkodik hozzá, hogy minden hétvégén hazajöjjek, szerdán pl azért vesztünk össze, mert nem akartam haza menni kedd este, pedig ő nem szerette volna, ha március 15-én Pesten vagyok, mert tüntetés van... (?!)

Most ki akarok költözni majd a koliból albérletbe, mert nagyon drága egy hónapban, és nagyon, de tényleg nagyon rossz a színvonala. Nincs fűtés, net, meleg víz, áram sokszor... Ezeket nem tudom, hogy miért nem értik meg, hogy ennyi pénzért, esetleg kicsit többért találok jobb albérletet, még ha messzebb is van a sulitól.

Nyáron akartam kicsit utazgatni, Balatonra menni a barátokkal, nem lehet, mert... És akkor itt jön valami kifogás.

Én ebbe a helyzetbe nem tudok belenyugodni, emiatt sokat is veszekszünk, mert nem értik meg, hogy én máshogy gondolkozom.

Idősebb szüleim vannak amúgy, anya 60, apa 70-en felül...



2017. márc. 17. 13:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ők ezt a világot már nem értik. Nem ebbe születtek. Az a természetes nekik ami akkor volt. Ezért érthető hogy korlátoznak és úgy akarnak nevelni mint őket akkor.

Szerintem ülj le velük beszélni és ne hagyd hogy ennyire beleszóljanak az életedbe mert csak rosszabb lesz.

2017. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hiába beszélünk akármiről is, biztos, hogy ordítozásba és égtelen veszekedésbe torkollik az egész, mert nem értik meg egyszerűen, hogy fiatal vagyok, van bennem tenni akarás.

A pénz által próbálnak magukhoz kötni, mert Apának a múltkor volt egy olyan elszólása, hogyha már gyerekem lesz, akkor reméli, hogy eljutunk oda, hogy ki tudja nekem fizetni, hogy a legjobb magánkórházban szülhessek... Erre megkérdeztem tőle, hogy x év múlva miért akarod kifizetni a szülésemet egyáltalán, amikor már családom lesz és dolgozó nő leszek?

Aztán még ő volt felháborodva, hogy én nem értem...

Bele vagyok már fáradva nagyon, hogy még mindig 15 évesnek néznek...

2017. márc. 17. 14:14
 3/20 anonim ***** válasza:
29%

Egy gyerek mindaddig gyerek, míg az anyja él.

Ha nem a Lottón nyerték, megdolgoztak azért a pénzért, amiből most biztosítani tudják tanulásod - és a vele járó költségeket.

Ha nem a saját pénzeden tanulsz, az aki biztosítja az összeget, jogának érzi beleszólását annak elköltésébe. (Szülő, államm, stb.) Ezen nincs miért kiakadnod, hiszen ez így van, mióta világ a világ.

2017. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Hát albérletet biztos nehéz fent tartani, mint egy kolit. Te nem tudnál nekik segíteni ebben?


Amúgy a szüleid öregek és maradiak, azért szólnak bele mindenbe...


Én pl imádok csavarogni ide oda, barátnőkkel lógni, ismerkedni, anya már belenyugodott, de mama mindig beleszól hogy: jaj már megint megyek el?

Ilyenek az öregek, zsémbesek :D

24n

2017. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Megfogod magad összepakolsz és szimplán közlöd hogy te most mész a Balatonra majd jössz. Ennyi aztán majd megszokják beletörödnek hogy nem kislány vagy. Írják többen hogy akkor másvilág volt ponthogy abban az időben a lányok 20 éves korukba vagy hamarabb már szültek.
2017. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Megmondod, hogy te albérletbe mész, természetesen te fogod fizetni, mint ahogy, gondolom az utazgatást is abból a pénzből gondoltad amit megkerestél.
2017. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
5ös, igen, de abban az időben a 20 éves lányok már nem anyuciékkal éltek hanem dolgoztak és eltartották magukat...
2017. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Havi 40 a koli, nem lenne sokkal nehezebb az albérletet fenntartani, mivel barátokkal költöznénk össze.

(Amúgy erre a nagymamám adja a pénzt, más családi okok miatt, szóval tök mindegy...)

Igen, most fogok elkezdeni dolgozni a suli mellett, abból a pénzből fizetnék, amit csak tudnék, a lakhatást, kaját, stb. De ezt sem merem megmondani, mert tudom, hogy világra szóló botrány lenne ebből, hogy én miért akarok dolgozni, mert mindenben csak azt látják, hogy én ott akarom hagyni az egyetemet.

2017. márc. 17. 15:10
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
7#-eske nem magukat tartották el hanem a férjük és nem is az volt a módi hogy 35 éves koromig dolgozok aztán szülök mint ma ergo kevesebb nő dolgozott sokkal több volt a háztartásbeli mint ma.
2017. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
9eske, ebben nagyot tévedsz..nem a középkorról beszéltél gondolom mert ott 20 évesen már a legtöbben meg is haltak. ezelőtt 40 évvel volt divat 20 évesen szülni, viszont a legtöbb nő 16 évesen már dolgozott, majd szülés után vissza is ment a gyárba. Tanulj egy kis történelmet, mielőtt okoskodsz.
2017. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!