Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha szülő lennél (vagy már az...

Ha szülő lennél (vagy már az vagy), akkor ezért ordítanál/szidnád a gyereked?

Figyelt kérdés

8.osztályos a gyereked,2.félév van.Szóval már a kutyát sem érdekli,hogy milyen jegyeid vannak,és egyik nap a gyereked,haza hozna egy 2-est és egy 5-öst matekból.

(a gyereknek nem ez az első 2-ese,van egy-kettő 3-asa is,de a többi 4-es,5-ös)


Tegyük fel,hogy a gyerek annál az anyagnál hiányzott,de próbálta pótolni,meg gyakorolni.

Ja és aznap van a gyerek szülinapja.


Haragudnál rá ?Szidnád,ordítanál vele ?Mit csinálnál ?



2017. márc. 20. 14:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*jegyei
2017. márc. 20. 14:27
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Az nem igaz, hogy a kutyát nem érdeklik a jegyek az utolsó félévben. A matek meg különösen, hiszen az általánosban még csak az alapozás folyik, ezekre később nagy szüksége lesz. Szóval nem örülnék neki egyáltalán. A születésnap ebből a szempontból mellékes.
2017. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem épp fontos, hogy a gyerek ne roston az utolsó fél évben. Ordítani nem orditanek, de biztos szóvá tenném és ebből a szempontból nem érdekes, hogy születésnapja van
2017. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Kutyát se érdekli? Én hallottam már olyat hogy valakit felvettek, de annyit rontott hogy az iskola elállt a felvételtől, aztán mehetett gyűjtőbe. Kiabálni nem kiabálnék, de elmondanám hogy csalódtam benne, mert értelmesebbnek gondoltam.
2017. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
8. osztályos korában már a legtöbben belátják, hogy mit is érnek a jegyek. Ha szerinte megfelelő, akkor én biztosan nem szidnám le. (Bár lehet csak azért csinálnám így, mert engem is így neveltek. Én általánosban 3-as 4-es voltam matekból, de csak mert folyton kaptam a házikra az egyeseket. Érettségim, középfokon 97%-os lett. Szerintem sokkal fontosabbak a középiskolás eredmények, mint az általános iskolások.)
2017. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A gyereket már garantáltan felveszik egy jó gimnáziumba.

A szóbelik lezajlottak,egészen jók lettek az eredmények.

A gyerek tiszta stressz.A stresszbe bele betegszik.

Szinte kitűnő tanuló,de akadnak figyelmetlenségei.


Én úgy tudom,hogy onnantól kezdve,nem számítanak a jegyek(kivéve,ha bukik).

(Így is 4-es az átlaga,és mindig kijavítja)

2017. márc. 20. 14:46
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Volt ismerősöm akit felvettek Debrecenbe a TÁG-ba. Az 8. Második félévét konkrétan le se... csak annyira hogy ne legyen 1-es a bizonyítványában.

Na,erre a TÁG azt mondta hogy ilyen lusta,nem törődöm gyerek nem kell(nyilván nem szó szerint)


Ezért fogok én akkaor is tanulni.


Amúgy nem lennék túl büszke rá lehet veszekednék de ha a gyerekem alapból jól tanul akkor az könnyítene a helyzeten. Nem feltétlen szedném le a fejét.


Azért gondolkozz el egy kicsit Mielőtt kijelentesz valamit. Vagy legalább olvass utána


13/L

2017. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%
Boldog születésnapot!
2017. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit haragudnék rá ,de ha stabil 4 megvan vagy meglesz akkor nem számitana annyira.
2017. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem lennék boldog, de nem is állnék neki idegbeteg módon ordítani. Becsúszott, már mindegy, nem lehet változtatni rajta. A kiabálás amúgy sem segítene.
2017. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!