Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnátok, ha a gyereket...

Mit gondolnátok, ha a gyereketek alig látogatna titeket?

Figyelt kérdés
Havi egyszer teszi, szigorúan mindig ugyanazon a hétvégén. Saját autója nincs, de vonattal átszállás nélkül egy óra alatt teljesíthető a táv. Egyéb hétvégéken skype, vagy telefonbeszélgetés, hétköznap soha, mert nem ér rá. 70 km-re lakik.
2017. márc. 20. 21:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Még sok is a havi egy. Saját élete van, valamikor pihennie is kell. A világ számos pontján egy évben egyszer találkoznak a családtagok, a nagy távolságok és az önállóság miatt.


Nem arról van szó, hogy nem beszél veletek, hanem hogy skypeoltok is. Igen, hétköznap nem ér rá. És? Mit nem tudtok megbeszélni hétvégén, amit feltétlenül fontos megbeszélni egy keddi napon? Nem értem. Én ebben hatalmi harcot érzek, nem egyebet.

2017. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

Én Budapesten lakom, apukám is, de 4 átszállással kell mennem, ha szerencsém van, egy óra, ha nincs, másfél. Én is havonta egyszer megyek.

Te mikor mész hozzá? Mert az én apukám 9 év alatt talán 4-5ször volt nálunk, ha én nem megyek, ő sem jön. Pedig neki autója is van. Nem is értem, miért elvárás, hogy a gyerek utazzon, még akkor is, ha neki kényelmetlenebb, több idő stb.

2017. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként, mi ebben az "alig"? Nem évi egy, havi egy. Tök normális.
2017. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt ember esetén a havi egy teljesen normális. A saját életét kell építenie, nem téged pátyolgatnia.
2017. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Mi is havi egyszer megyünk Anyumhoz, és havi egyszer a férjem szüleihez. Ez már kapásból két hétvége a hónapból. Egyszersmind azt is jelenti, hogy két hétvégére szervezhetünk csak közös programot a férjemmel.

Mondjuk én Anyut hetente kb 3-szor felhívom.

Anyu évente 3-4 alkalommal jön hozzánk, a férjem szülei max. 2-szer egy évben.

Tesóm abban a városban dolgozik, ahol anyu él, ő hetente felmegy hozzá pár percre.

2017. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

Én egy városban lakom anyukámmal. Van, hogy havonta többször megyek, van hogy, két hónapig se tudok elmenni hozzá. Ő is csak két busszal átszállással érhető el. Viszont telefonálunk, ha bármi van.

Hány éves vagy? az én anyukám elmúlt 70 és nem panaszkodik folyton, igaz mi többen vagyunk testvérek, így gyakrabban rányitjuk az ajtót vagy akár az idősebb unokái is. A sok gyerekkel viszont ő dolgozott nagyon sokat fiatal korában + unokázott is nagyon sokat. Most pedig megérti, hogy minden gyerekének sűrű az élete. De abban is nyugodt lehet, hogy amikor kell segítünk neki, és nem felejtjük el.

2017. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ami engem illet, nem zavar. Egyiken se vagyunk beszédesek, úgyhogy a hétvégi beszélgetéseken megbeszélünk mindent, amit meg akarunk, ha itthon van, akkor is inkább kávézgatunk, és együtt hallgatunk (nem a kínos csendre kell gondolni).

Én is szoktam menni, de mivel váltott műszakban dolgozom hétvégén, egyszerűbb, ha ő jön.

A kérdést azért írtam ki, mert faluban lakom, ahol elkezdtek terjedni a pletykák, hogy biztos nem is szeret minket, meg hogy rossz gyerek, amiért nem jön haza minden hétvégén itt aludni (!), mikor még családja sincs. Mintha csak attól lenne valaki felnőtt, hogy van kapcsolata. Onnan tudom, hogy a lány felnőtt, hogy nem foglalkozik az ilyen rosszindulatú hangokkal :) Tehát kíváncsi voltam, hogy az, amit a faluban hallunk, egy általános vélemény, vagy máshol normálisabban gondolkodnak-e. Megnyugtattatok, köszönöm. Mindenkinek adtam zöld kezet.

2017. márc. 21. 10:34
 18/28 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló, egyébként én is így vettem észre, hogy azok, akik minden hétvégére hazavárnak egy felnőtt gyereket, és nincs apelláta, inkább csak éreztetni szeretnék, hogy még mindig ők vannak nyeregben, nem csinálhat a gyerek azt, amit akar, mert "tartozik" a szülőknek. Egészségtelennek tartom ezt.
2017. márc. 21. 10:38
 19/28 anonim ***** válasza:
69%
Nehezen képzelem bele magam a szituációba, mert az én szüleim konkrétan a szomszédaink, a férjem szülei 10 km-re laknak a szomszéd településen. SZóval mi elég gyakran találkozunk, főleg mert nincs macerás utazgatás, van autója mindenkinek, így 5 perc alatt jutunk el anyósékhoz is pl. De ha már 1 óra utazás, van család is meg miegymás, igazából tényleg reális a havi 1. Most ha belegondolok, egy hétvége anyáméké, egy az anyósoméké, kettő hadd maradjon már meg hármunknak nyugiban, pihenésre, családi programra, bármire. Mondjuk a telefont így én is gyakrabban emelgetném, egyetem miatt éltem a szüleimtől 200 kilométerre 5 évig, anyámékkal majdnem minden nap beszéltem. De a férjemék pl. nem ilyenek, ők is kevésbé beszédesek, ahogy ti is, ők nem telefonálgatnak egymásnak, ha egy hétig nem találkoznak, akkor nem is beszélnek egy hétig.
2017. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%
10 percre lakok anyáméktól, mégis csak havonta egyszer találkozunk.. nem is értem minek tölteném ott a szabaidőmet, ha egyszer elköltöztem. Ők sem igénylik, hogy menjek minden héten, hagynak élni.
2017. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!