Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyen büntetést adnátok a...

Ti milyen büntetést adnátok a kamasz fiatoknak, ha kilóg és hajnali 4-kor jön haza?

Figyelt kérdés
16 éves a fiam. Párommal korán lefeküdtünk, de nem tudtam aludni, hajnali 4 körül kiültem hallba, amikor kinyílt az ajtó, és belépett rajta a fiam. Kérdőre vontam, mire bevallotta. Két hét szobafogságot ítéltem meg neki. Férjem lazán veszi a dolgot, azt mondta, egyszer fiatal, tényleg nem volt szép tőle, hogy nem szólt, de kamasz. Én vagyok a hárpia, vagy igazam van? Más is járt hasonló cipőben?
2017. márc. 20. 21:55
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
50%
Bocs Kérdező, de a férjednek adok igazat... tudod, az, amikor anno a hőskorban éjjelente elszöktettem az akkor 17 éves barátnőmet, azok nem a rossz, hanem a nagyon jó emlékeim közé tartoznak.
2017. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
66%
Egy ilyen alkalomba nem hal bele.
2017. márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
23%

Legyél következetes! Ha kiszabtál egy büntetést, azt tartsd be.

Egyébként én letiltanám a telójáról az internetet, ha van rajta, számítógép megvonás... esetleg még nyomógombosra is cserélném a telóját, hogy a wifit se tudja sehol használni.

2017. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
56%

AA gyerekek ilyen anyám lett volna kiugrok az ablakon :D

Ilyen kimaradásaim nekem is voltak. Nem mintha jó dolog lenne, de akkoris. Sosem drogoztam, soha semmit nem próbáltam ki, inni sikerült párszor, de most mint villamosmérnök egy normális értékrendű ember lettem.

2017. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
61%
Szegény gyerek, megérzi, ha nincs összhang a szülők között. Tehát a két véglet vagytok, egyik 2 hét szobafogságra ítélné a másikat meg szinte nem is érdekli. Együtt kellett volna kitalálnotok erre a megoldást, 3an. Igen, szerintem egy irányítani akaró hárpia vagy, ezek alapján. Kompromisszumot kellene kötni a fiatokkal, hogy elmehet bulizni, de X időpontra érjen haza. 16 éves kamasz, természetes, hogy van igénye a szórakozásra.
2017. márc. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
82%

16 évesen ennek már semmi értelme. És mit fogsz elérni vele? "Igen mama, többet nem fordul elő?" Ne röhögtess... Két év és ha lelép otthonról, a rendőr se mondhatja meg neked a tartózkodási helyét ha ő nem akarja, mert joga van hozzá.

Inkább arra kondicionáld hogy mondja meg hova megy és mikor jön. Ha szórakozni akar menni lóvét úgyis tőled fog kérni. Vannak szórakozóhelyek és kocsmák ahol nem kockáztatják a "rejtett vásárlós" hivatali ellenőrzéseket és bizony elkérik a flepnit a dohány és szeszes ital vásárláshoz, jó, persze, nem mindenhol, meg vannak helyek ahol simán kiszolgálják a kiskorúakat, de annál meg nincs megalázóbb egy kis tacskó tini számára mikor elhajtják a bárpultól hogy nőjél még egy kicsit....:D Persze ha inni akarnak úgyis megoldják. Még hosszú ideig anyagi függésben lesz tőled, de már csak két év, és már nem hozzád megy a rendőr ha beviszi mondjuk ittas garázdaságért, magáért felel. Inkább neked kell lassan hozzászoknod a tudathoz hogy a szülői felelősségvállalás szavatossága az nem egy életre szól, hanem lassan-lassan lejár.

2017. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
85%

Semmilyet!

Azzal hogy két hétre bezárod, nem érsz el semmit, és abban sem vagyok biztos, hogy többet nem fog ilyet csinálni.

Mi lenne ha elengednéd ha menni akar valahova?

2017. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
11%
16évesen semmi keresnivalója bulikban. Jól tetted kérdező, hátha nem lesz olyan semmirekellő mint a korosztálya nagy része.
2017. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
83%
x28, miért, akkor szerinted mikor menjen?
2017. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
18%
hát nem gyerekként..tele van velük minden, nem lehet normálisan szórakozni, mert mindenhol óvoda van,és undorító módon viselkednek.
2017. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!